1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Slovakya
Uçak Bileti

Nüfus
5 Milyon 500 Bin
Başkent
Bratislava
Para Birimi
Euro (€)
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+421
Resmi Dil
Slovakça
Ort. Yemek Fiyatı
8 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Bratislava Uçuş Süresi
2 Saat 10 Dk
İstanbul - Bratislava Uçuş Mesafesi
1.500 Km

En Ucuz Türkiye - Slovakya Uçak Seferleri

01 Ağu 2019
İstanbul - Kosice
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Antalya - Bratislava
Smart Wings
16 Tem 2019
Antalya - Kosice
Swiss International Air Lines
07 Ağu 2019

En Ucuz Slovakya Kalkışlı Uçak Seferleri

Bratislava - Antalya
Smart Wings
16 Tem 2019
Kosice - İstanbul
Türk Hava Yolları
19 Tem 2019
10 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Slovakya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Slovakya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Slovakya'ya Nasıl Gidilir?

Yolcuların Schengen vizlerini aldıktan sonra yaptıkları ilk iş Slovakya uçak bileti arayışına girmektir. Slovakya, Türkiye'den ulaşım konusunda en az seçeneğe sahip olunan ülkelerden biridir. Gerçekten de bu ülkeden sadece iki şehre direkt uçuşlar tarifeli olarak icra edilmektedir. Slovakya uçak bileti ile direkt olarak ulaşılması en kolay olan şehirler başkent Bratislava ve Kosice'dir. Slovakya uçak bileti THY araması yapan gezginlerin direkt olarak sadece Kosice şehrine uçması mümkün olabilir. Ancak bu uçuşlar her gün mevcut değildir. Buna ek olarak Viyana şehri ile Bratislava arası bir saatten dahi kısa olduğundan dolayı gezginler bu alanda da THY'nin seferlerinden istifade edebilirler.

Slovakya'ya gitmek için THY'den çok daha ucuz yöntemler de vardır. İşte bunlardan bir tanesi de Ryanair firması ile icra edilecek olan uçuşlar ile ulaşılan Bratislava kentidir. Bu uçuşlar yalnızca haftada bir defaya mahsustur. Buna ek olarak uçuşlar sadece Muğla Dalaman Havalimanı'ndan icra edilir. Ancak ucuz seçeneklerden bir diğeri olan Pegasus Hava Yolları ile direkt olarak Slovakya’ya ulaşılması söz konusu olamayacaktır. Elbette Slovakya uçak bileti arayışında olanlar Viyana üzerinden Pegasus ile ulaşımlarını sağladıktan sonra Bratislava'ya kara yolu ile geçebilirler. Slovakya uçak bileti Pegasus araması yapan gezginler, her gün icra edilen Viyana uçuşlarından kendilerine uygun olanları seçebilirler. Biletall.com’da her iki güzergâh için de bilet seçenekleri mevcuttur.

Türkiye'den gerçekleştirilen uçuşlar ile Slovakya'nın Poprad şehrine de ulaşılması mümkündür. Ancak Poprad uçuşları son derece nadirdir ve genel olarak İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi büyük şehirler yerine tatil yörelerine bağlantısı olan havalimanları arasında olur. Slovakya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı da işte bu şehirlerden hangisinin tercih edildiğine göre değişkenlik arz edecektir. Ancak başlıca bir değer ifade etmek icap ederse Slovakya Türkiye uçuş süresi Bratislava ile Dalaman Havalimanı arası yaklaşık olarak iki saat 10 dakikadır.

Slovakya Vize Şartları Neler?

Slovakya Vize İstiyor mu?
Evet
Slovakya Vize Ücreti
130 EUR
Slovakya Vize Şartları

Gezginler, en ucuz Slovakya uçak bileti satın almadan evvel vize şartlarını detaylı bir şekilde incelemelidir. Bu sayede gönül rahatlığı içerisinde seyahat hazırlıklarını yapmak da mümkün hale gelecektir.

Slovakya, hem bir Avrupa Birliği üyesi olması hem de Schengen anlaşmasına imza atmış olması sebebiyle Scengen vizesi talep eder. Öte yandan Schengen vizesinin daha ziyade Slovakya girişli olarak alınması lazımdır. Diğer türlü alınan Schengen vizeleri de zaman zaman kabul ediliyor olsa dahi bu şekilde girişler sorun çıkarabilecektir.

Slovakya'ya gidecek olan gezginler her şeyden önce sağlık sigortası da yaptırmalıdır. Hal böyle olunca da Slovakya vize ücreti toplamda 130 Euro edecektir. Bu miktar elbette Euro kuruna göre zaman zaman çok daha zorlayıcı olabilecektir. Slovakya uçak bileti fiyatları ile kıyaslandığı zaman vize ücretinin hayli yüksek olduğu da dikkat çeken bir diğer ayrıntıdır.

Slovakya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Slovakya, kış mevsimlerinde son derece soğuk iklime sahiptir ve kar yağışı da görülebilir. Buna ek olarak gezginler yaz aylarında son derece sıcak havalar ile de karşı karşıya kalabilirler. En ucuz biletin bulunabileceği aylar her ne kadar kış mevsimleri olması gerekse de low cost firmaların başında gelen Ryanair kış aylarında sefer icra etmediğinden dolayı Slovakya en ucuz uçak bileti yine yaz aylarına bulunacaktır.

Slovakya Hakkında Bilgiler

Slovakya, bir Orta Avrupa ülkesidir. Hem Avrupa Birliği hem de Schengen ülkeleri arasında yer alan Slovakya; Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Macaristan gibi ülkeler ile de hayli yakındır. Bu nedenle pek çok turist rotasının da başlangıcı olarak kabul edilir.

Slovakya'nın Başkenti

Slovakya'nın başkenti, Avrupa'nın en sevimli şehirlerinden bir tanesi olan Bratislava'dır. Aynı zamanda Bratislava, iki ülke sınırı arasında yer alan tek başkent olma özelliğine de sahiptir.

Slovakya Nüfusu - Slovakya Resmi Dili

Slovakya'nın son sayımlara göre nüfusu 5.5 milyondur. Nüfus son derece durağan bir yapı izlemektedir. Başka bir deyiş ile nüfus artış hızı son derece düşüktür.

Slovakya Para Birimi

Slovakya'nın para birimi, Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı Euro'dur.

Slovakya'da Saat Kaç?

Slovakya Türkiye saat farkı yaklaşık olarak 1 saattir. Slovakya, GMT +1 saat diliminde yer alır. Başka bir deyiş ile Türkiye'de saat 10.00 iken aynı anda Slovakya'da saat 09.00 olacaktır.

Slovakya'da Ne Ucuz? Slovakya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Slovakya genel olarak elektronik ürünler konusunda son derece uygun fiyatlar barındırır. Özellikle bazı zincir mağazalarından yapılacak olan elektronik alışverişleri tax free ile de beraber son derece uygun fiyatlı olacaktır.

Slovakya Nerede?

Slovakya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Sevimli Şehirler
• Türkleri Seven İnsanlar
• Uygun Fiyatlı Yaşam
• Şehir İçi Ulaşım Kolaylığı
• Ucuz Biletler
  1. Slovakya, başta Bratislava olmak üzere çok sayıda şirin şehri bünyesinde barındırır. İşte bu şehirlerin her biri ayrıca gezip görülmeye değerdir. Bu şehirlerin pek çoğunda ise Old Town olarak tabir edilen eski kent bölgeleri mevcuttur.
  2. Slovakya'da Türkler pek çok Avrupa ülkesine kıyasla çok daha fazla sevilir. Hal böyle olunca Türk turistler kendilerini tıpkı kendi ülkelerinde gibi hissedeceklerdir.
  3. Başkent Bratislava'da dahi yaşam son derece ucuzdur. Öte yandan Slovakya Euro kullanmasına karşın durum bu şekildedir. Nihayetinde gezginlerin herhangi bir şehir içi ulaşım masrafı da olmayacağından dolayı oldukça ekonomik bir tatil geçirilmesi mümkün olabilir.
  4. Şayet yeteri kadar vakit varsa ve yürümek gezginler tarafından seviliyorsa, pek tabii şehrin her yerine yürüyerek gidilebilir. Herhangi bir toplu taşıma aracına ihtiyaç duyulmasa dahi toplu taşıma fiyatları havaalanı ve benzeri uzak yerler için son derece uygundur.
  5. Özellikle Dalaman Havalimanı'ndan gerçekleştirilen uçuşlar göz önüne alındığı zaman Slovakya'ya uçuşlar oldukça uygun fiyat ile gerçekleştirilebilecektir. Bu durumda Slovakya'nın çok uzak bir ülke olmamasının da elbette etkisi vardır.

Slovakya’nın En Güzel Şehirleri

Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen gezginler, Slovakya uçak bileti rezervasyon işlemlerine başlamadan evvel hangi şehirleri gezmeleri gerektiğini araştırabilirler. Bu alanda çok sayıda seçenek mevcut değildir, ne de olsa Slovakya fazla büyük bir ülke sayılmaz. Ancak buna rağmen az sayıdaki şehirler ile de unutulmaz bir tatil yapılabilecektir. Biletall.com üzerinden pek çok şehre bilet bulmak yılın her zamanı mümkündür.

Bratislava

Bratislava, açık ara fark ile Slovakya'nın en güzel şehri ve başkentidir. Öte yandan Bratislava'nın eski kent bölgesi de görülmeye değer yerlerin başında gelir. Her ne kadar Bratislava ülkenin en pahalı şehri de olsa bu şehir bile emsallerine ve diğer Avrupa başkentlerine göre son derece ucuzdur.

Bratislava'ya ulaşım da sadece tek bir vasıta ile mümkündür. Ancak aktarmalı ulaşım da icra edilebilir. Nihayetinde Viyana Havalimanı'ndan da Bratislava'ya direkt otobüs seferleri düzenlenir. Bu yolculuk yaklaşık olarak bir saat sürecektir ve fiyatları bir Euro'dan başlar. Slovakya Türkiye uçak bileti alınırken ilk ziyaret edilecek şehirler arasında Bratislava olabilir.

Kosice

Kosice de nehir kıyısında yer alan bir diğer Slovak şehridir. Her ne kadar başkent Bratislava ile mesafesi son derece fazla olsa dahi bu şehir de muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Öte yandan Kosice, Avrupa kültür başkenti seçilmiş olan şehirlerarasında yer almasının yanı sıra Slovakya'nın ikinci büyük şehri olarak dikkat çeker. Nüfusu yaklaşık olarak iki yüz elli bin kadardır.

Poprad

Türkiye'den direkt uçuş bulunan bir diğer Slovak şehri ise Poprad'dır. Bu şehir son derece küçüktür. Gerçekten resmi kayıtlara göre Slovakya'nın en büyük onuncu kentidir. Kış mevsimlerinin son derece sert geçtiği ve son derece kalın bir kar örtüsünün bulunduğu Poprad; doğal güzellikleri ile de ön plana çıkar. Poprad varışlı ve kalkışlı olan Slovakya Türkiye uçak biletleri ağırlıklı olarak charter firmalar ile icra edilmektedir.

Slovakya’da Gezilecek Yerler

Planlanmış olan Slovakya Türkiye uçak seferleri, gezilecek yerlerin nereden başlanacağı konusunda da fikir vermelidir. Örnek olarak Bratislava'da başlayan bir yolculuk ile Poprad'da başlayacak olan bir yolculuğun planları hiçbir zaman aynı olmayacaktır.

Slovakya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Slovakya, denizden uzak bir Orta Avrupa ülkesidir. Hal böyle olunca da bu ülkede deniz turizmini içerisine alan bir organizasyon yapılması mümkün olamayacaktır. Ancak kentin ortasından geçen Tuna Nehri her ne kadar yüzmeye ve su sporlarına elverişli olmasa dahi doğal güzellik eksikliğini fazlasıyla telafi edilecektir.

Slovakya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Slovakya'dan ilk olarak alınabilecek olanlar çeşitli seramik ve porselenlerdir. Bu ürünler birçok Avrupa ülkesi ile kıyaslandığı zaman son derece uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda elektronik eşyalar da oldukça uygun fiyatlar ile satın alınabilecektir. Genel olarak alışveriş yapılacak yerler arasında ilk olarak Bratislava ve Kosice gösterilebilir. Bu şehirlerde dünyaca ünlü pek çok markanın da ürünleri bulunur. Öte yandan sadece bir saat uzaklıkta yer alan Viyana şehrinde de alışveriş yapılması mümkün olabilecektir.

Slovakya'nın Doğal Güzellikleri

Slovakya'nın doğal güzellikleri dendiği zaman şüphe yok ki akla ilk gelen unsurlardan bir tanesi Tuna Nehridir. Tuna, aynı zamanda şehrin silüetini oluşturması açısından da son derece mükemmel bir detaydır. Öte yandan Bratislava Kalesi'nden izlenecek olan doğa manzarası da ciddi manada görülmeye değerdir. Poprad ise yeşil alanları ve vadileri ile gezginlerin ilgisini çekecektir. Ayrıca bu yerlerin kar altında da görülmesi bambaşka bir keyif sunacaktır.

Slovakya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Slovakya'nın tarihi güzellikleri çok yerde mevcuttur. Bu tarihi değerlerin başında eski kent bölgeleri yer alır. Öte yandan İkinci Dünya Savaşı sırasında şehir önemli yaralar aldığından dolayı pek çok tarihi değerin zarar gördüğü de unutulmamalıdır. Bu değerlerin başında ise Bratislava Kalesi gelir. Ancak Bratislava Kalesi oldukça başarılı bir şekilde yeniden onarılmıştır. Aynı zamanda Bratislava'daki Hrad Kalesi ve Kosice'deki özgün mimariyi yansıtan eski sokaklar muhakkak ziyaret edilmesi icap eden tarihi yerler arasındadır.

Slovakya Gezi Rehberi

Kaliteli bir Slovakya gezisi ilk olarak Bratislava kentinden başlanmalıdır. Bu kentte, ilk olarak eski kent bölgesi ziyaret edilebilir. Eski kent bölgesindeki çok sayıda simgesel yapı bulunmasından dolayı son derece keyifli bir yürüyüş turu icra edilmesi söz konusu olacaktır. Ayrıca gezginlerin Bratislava kendinde tramvay güzergahı üzerinde yer alan caddelerde de yürüyüşler yapması oldukça zevkli olacaktır. Nihayetinde gezginler kentin ara sokaklarını ve kıyıda köşede kalmış meydanlarını da ziyaret ederek Bratislava ziyareti tamamlanabilir.

Bratislava'dan sonra Poprad kenti de ziyaret edilmeye değerdir. Poprad küçük bir şehir olduğundan dolayı sadece bir günde dolu dolu gezilmesi mümkün olabilecektir. Bu şehirdeki yemyeşil vadiler ve dar sokaklar gezildikten sonra keyifli bir yemeğin ardından Poprad ziyareti de tamamlanacak ve sıradaki durak olan Kosice'ye geçilebilecektir.

Slovakya Türkiye uçak bileti fiyatları kapsamında ödenen meblağın hakkını en çok vereceği şehir belki de Kosice şehridir. Kosice, bir zamanlar kültür başkentliği de yapmıştır. Gerçekten oldukça zengin bir kültüre sahiptir ve bu şehrin her yanında tarihi değerler vardır. Öte yandan şehirde ulaşım için herhangi bir toplu taşıma aracı gerekmemesi de gezginler açısından son derece ekonomik olacaktır. En son adım olarak da Bratislava'ya dönüş yolculuğu için dönülebilir ve Bratislava Kalesi de ziyaret edildikten sonra unutulmaz bir Slovakya gezisi sona ermiş olacaktır. Slovakya Türkiye uçak saatleri için de son derece ideal olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Slovakya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sauerkrot
Lango
Bryndza
Pirohy
Lahana Çorbasının Slovak Hali

Sauerkrot, Türk mutfağında yer alan sıradan lahana çorbası ile çok benzerdir. Bu çorbada bariz şekilde baharat ve salça kullanılmaz. Daha ziyade renksiz bir yemek olarak tüketilir. Ancak tadı son derece davetkardır.

Pişi Bir Başka Güzel

Langos, esas olarak Macarlara ait olduğu savunulan bir yemek olsa dahi Slovaklar da pek çok zaman bu yemeğe sahip çıkarlar. Geniş bir şekilde kızartılmış olan pişi hamurunun üzerine peynir ve çeşitli malzemeler eklenerek yapılan bu yemek son derece doyurucu.

Peynir Kültürünün Bariz Bir Örneği

Bryndza bir peynir türü. Her damak zevkine hitap etmesi mümkün olamasa dahi pek çok kez çörek ve benzeri hamur işlerinde sıklıkla kullanılabilir. Ancak sert ve tuzlu peynir sevenler açısından bu son derece başarılı bir peynir çeşidi olarak dikkat çekecektir.

Mantı mı Yoksa Değil mi?

Pirohy de bir tür mantıdır. Mayasız hamurdan elde edilir ve soğuk iklime sahip ülkelerin pek çoğunda benzer halleri bulunan bir yemektir. İçerisinde tatlı harçlar bulunabileceği gibi pek tabii tuzlu harçlardan da elde edilebilir.

Patates Hamuru

Oldukça doyurucu olan bu hamur çeşidi de atıştırmalık lezzetli bir seçenek arayanlar için son derece ideal bir seçimdir.

Slovakya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Slovakya Türkiye uçak bileti fiyatları için gereken para ödendikten sonra bu yemekler tadıldığı zaman ödenen paraya fazlasıyla değdiği anlaşılacaktır. İşte bu yemekler arasında Pirohy, Patates Hamuru, Bryndza, Langos ve Sauerkrot muhakkak denenmelidir.

Slovakya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dalaman - Bratislava 486,05 TL 3 Saat 30 Dakika
İstanbul - Kosice 769,00 TL 1 Saat 55 Dakika
Antalya - Bratislava 828,76 TL 2 Saat 45 Dakika
Antalya - Kosice 4.222,16 TL 4 Saat 55 Dakika
Lefkoşa - Kosice 11.916,46 TL 11 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Slovakya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
11 Denizsiz Fakat Eşsiz Tatil Yerleri
11 Denizsiz Fakat Eşsiz Tatil Yerleri
29 Haziran 2017
Tatil sadece denize girmekle olmaz. Tatil yeni yerler görmekle, yeni kültürler tanımakla, yenilenmekle olur. Alternatif tatil yerleri arıyorsanız bu yazımız size göre. Türkiye’den Gaziantep, Bolu, Kon
En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
27 Haziran 2016
Vizesiz seyahat edilebilen ülke sayısına göre dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olunmaktadır. Vize; bir ülkeye giriş yapmak ya da bir ülkeden çıkış yapmak için gerekli makamlardan alınması gereken i
Google Street View ile Sizi Kendine Hayran Bırakacak 10 Yer
Google Street View ile Sizi Kendine Hayran Bırakacak 10 Yer
27 Mayıs 2016
Dünyada görülmeye değer milyonlarca güzel yer var ama yıllarınızı alacak bir dünya turuna çıkmadıkça bunu gerçekleştirmek biraz güç. Ancak Google Street View sayesinde oturduğunuz yerden kendinizi Ant

Slovakya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Kosice
Şehrin başka bir havası var gerçekten güzeldi.
Kosice
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
Kosice
Farklı bir dil konuşuyor olsanız da insanların sizlere yaklaşımı sayesin de dil problemi çekmiyorsunuz
Kosice
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
Kosice
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
Kosice
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Slovakya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:44:04
Antalya, (AYT)
AYT
TR
Bratislava, (Tümü)
BTST
SK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948