Tiran Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Tiran Hakkında Bilgiler

Tiran Arnavutluk'un başkentidir ve deyim yerindeyse ülkenin kalbidir. ülkenin kültürel, siyasal, ekonomik faaliyetler gibi alanlardaki merkezi ve kalbi burasıdır. Arnavutluk'un batı kesiminde, Dajti Dağı ile çevirili bir konuma sahiptir. Tiran aynı zaman Arnavutluk'un en büyük şehri olarak da bilinmekte.

Tiran, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulduğu ve çok uzun yıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde bulunduğundan dolayı şehirde Osmanlı'ya ait izlere sık sık rastlamak işten bile değildir. 2. Dünya Savaşı sırasında bir çok tarihi mekan ve yapı hasar görmüş olsa dahi günümüze dek gelen bir çok ve Osmanlıya ait bir çok yapı söz konusudur.

Uzun yıllar Osmanlı himayesinde kalan Tiran 19. Yüzyıl da kendi millet bilincini kazanmaya başlamıştır. Ve bunun bir sonucu olarak yine 19. Yüzyılın son çeyreğinde okullarda Arnavutça eğitim verilmeye başlamasıyla Tiran kendi bağımsızlık mücadelesini vermeye başladı diyebiliriz.

Ticaretin yanı sıra Tiran'ın en büyük gelir kaynakları arasında gayrimenkul, ulaşım ve medya gibi ana başlıklar yer almaktadır.

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white