1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Tarom Tarom
Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1954
Firma Merkezi
Bükreş
Firma Kısaltması
ROT
IATA Kodu
RO
Uçak Sayısı
23
Uçtuğu Şehir Sayısı
46
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5

Tarom Popüler Uçak Seferleri

Bükreş - Kishinev
Uçak Bileti
02 Eki 2019
Bükreş - Budapeşte
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
Bükreş - İzmir
Uçak Bileti
01 Eki 2019
Amsterdam - Bükreş
Uçak Bileti
01 Eki 2019
İstanbul - Oradea
Uçak Bileti
26 Eyl 2019
Oradea - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
İstanbul - Timisoara
Uçak Bileti
22 Eyl 2019
Timisoara - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Timisoara - Budapeşte
Uçak Bileti
22 Eyl 2019
İstanbul - Valencia
Uçak Bileti
17 Eyl 2019
Larnaca - İstanbul
Uçak Bileti
23 Eyl 2019
Bükreş - Van
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Budapeşte - Cluj
Uçak Bileti
06 Eki 2019
Larnaca - Barselona
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Münih - Timisoara
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
Milano - Timisoara
Uçak Bileti
22 Eyl 2019
Paris - Kishinev
Uçak Bileti
27 Eyl 2019
Bari - Tiflis
Uçak Bileti
01 Eki 2019
İstanbul - Luton
Uçak Bileti
11 Eki 2019
İstanbul - Liverpool
Uçak Bileti
23 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tarom Hakkında

Tarom Havayolu Şirketi 1954 yılında kurulmuş Romanya merkezli bir havayolu şirketidir. Romanya havacılığı ile birlikte büyüyen şirket, Romanya Ulaştırma Bakanlığı denetimi altında faaliyet göstermektedir. 23 uçaktan oluşan Avrupa'nın en genç filolarından birine sahiptir.

Karbondioksit emisyonlarını azaltmak adına çevre dostu prosedürler uygulayan firma, ileriye dönük hedefli bir şirkettir. 2010 yılında şirket, Tarom yolcularına daha geniş bir ağ ile hizmet vermek için, küresel bir havayolu ittifakı olan SkyTeam'e katıldı.

Tarom Online Check - in

Tarom Hava Yolları adına düzenlenmiş uçak biletlerinin kullanılabilmesi için, havayolu şirketinin belirlemiş olduğu süre ve şartlarda check-in işleminin yapılması gereklidir. Bu işlem kullanılacak havaalanı gişelerinden yapılabilindiği gibi online bir şekilde site üzerinden de rahatlık ile yapılmaktadır. Tarom Hava Yolları avantajlarından faydalanarak seyahat gerçekleştirecek yolcular, online check-in işlemlerini yerine getirmek için sitenin bu konu ile alakalı bölümlerine girerek kolay ve hızlı bir şekilde check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için yolcunun soy ismi ve biletin PNR koduna ihtiyaç vardır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Tarom Hava Yolları online check-in yapılırken arzuya göre seyahat edecekleri koltukları değiştirebilir, yolculuk sırasında tüketmek için istenilen yemek siparişlerini verebilir.

Tarom Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Romanya merkezli havayolu şirketi, Romanya havacılığının büyümesine önemli katkılar sağlamış ve bu hizmet pozisyonunda güvenilir bir intiba yaratmıştır. Bu özelliği Tarom Havayolu'nu kullanmakta önemli bir tercih sebebidir.
 2. 1993 yılından itibaren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyeliğine sahip şirket, Avrupa'nın en genç filolarından birine sahiptir.
 3. Tarom Havayolu Firması geçmişinden gelen zengin bir geleneğe sahip olmak ile beraber, kendine misyon olarak moderniteyi, bilgi ve zarafeti edinmiştir. Hizmet çalışmalarını bu doğrultuda ilerleten firma bu yönü ile tercih sebepleri arasına girer.
 4. Ekonomik olarak hizmet vermeye çalışan havayolu şirketi bu yönünü destekler şekilde bilet kampanya ve avantajları uygulamaktadır.
 5. Havayolu şirketi bünyesinde BT Flyıng Blue Card ile alınmış biletlerde ödül miles kazanılır. Bu kart ayda bir kez kullanıldığı zaman ödül milin geçerliliği otomatik bir şekilde uzatılır.
 6. 25 haziran 2010 yılında, birden fazla frekans ve bağlantıya erişim sağlayan küresel bir havayolu ittifakı olan SkyTeam'e katılmıştır.
 7. Tarom Havayolu Şirketi müşteri kültür ve sosyal eğilimlerine saygılı, güvenlik ve konforu ön planda tutan bir havayolu şirketidir.

Tarom Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Tarom Havayolu Şirketi müşterilerine bagaj konusuna alternatif hizmetler sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Tarom, hizmet verdiği yolcuları için el bagajı ve check-in bagajı olmak üzere 2 tane bagaj hakkı tanır.

Bagaj: Tarom Havayolu Firması ile seyahat eden ekonomi sınıf yolcular için check-in bagaj hakkı kişi başına 23 kg ile sınırlıdır. Aynı şekilde business sınıf yolcular içinde bu tarz bagaj hakkı 23 kg ile sınırlıdır. Business sınıf yolcular için 23 kg'yı geçmeyecek şekilde 3 adet bagaj hakkı tanınır.

Kabin/ El Bagajı: Tarom Havayolu Şirketi el bagajı olarak yolcularına 10 kg ağırlığa kadar ücretsiz hizmet vermektedir. Boeing ve Airbus ile seyahat eden yolcuların el bagajı ölçüleri 55*40*20 olmalıdır. ATR 42 veya ATR 72 ile seyahat eden yolcuların el bagaj ölçüleri ise 35*30*20 şeklinde olmalıdır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Tarom Havayolları bagaj taşımalarını özen ve ilgi ile yerine getirmiş olsa da kayıp ve hasar gibi olumsuz bazı durumlar yaşanabilir. Böyle bir olay ile karşılaşıldığında, Tarom havayolu ofisleri ile iletişime geçilmelidir. Yazılı şikayetler, yolculuk biletinin kopyası, bagaj etiketlerinin kopyaları ve kayıp/hasarlı bagajın raporunun kopyası ile birlikte yapılmaktadır. Yolcu bagajının bagajı bilet üzerine kayıt edilmemiş ise ücretsiz bagaj hakkını geçemediği var sayılır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Çakmak, havai fişek, tiner gibi yanıcı sıvılar, biber gazı, kolayca tutuşabilen katı ürünler ve bunlara benzer maddeler kesinlikle yasak kategorisindedir

El bagajında hiçbir şekilde kesici madde bulundurulamaz. Aynı şekilde ateşli silahlar ve 100 ml'i geçecek kozmetik ürünlerinin taşınması da yasaktır. Bazı tıbbi ve güvenlik ürünlerinin taşınmasında önceden Tarom Havayolu Firması ile iletişime geçilmeli ve olan durum bildirilmelidir.

Tarom Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Tarom Havayolu Şirketi kendisi tercih eden ekonomik sınıf yolculara, kısa süreli uçuşlar için kek benzeri atıştırmalıklar ya da baget ekmekler içinde sandviç hizmeti vermektedir. Süre olarak 2 saatten fazla olan yolculuklarda ise müşterilerine ikram olarak tavuk, sebze, pirinç, makarna benzeri ürünler ile bir ikram menüsü oluşturmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business class yolcuları bol çeşitli ikramların arasında tercihte bulunabilirler. İçecek seçenekleri ikramlar arasında mevcuttur. Soğuk atıştırmalık menü ve sıcak öğle yemeği menüsü bu sınıf yolcular için hazırlanmış ikramlardandır.

 • Özel Yemek Servisi

Tarom kurumu, uçuşlarında rezervasyon yapılırken sipariş verilebilecek, özel menüleri seçenekler arasına eklemiştir. Bu menüler arasında domuz eti, alkol, yılan balığı kullanılmadan hazırlanan menüsü, şeker ve türevleri kullanılmayan diyabetik menü, et ürünlerine içerisinde yer verilmeyen vejetaryen menü başta olmak üzere daha birçok farklı seçenekte menü hizmeti bulunmaktadır.

Tarom Business Class

 • Tarom Business Salonu

Açık büfe yiyecek ve içecek ikramlar ile televizyon, bilgisayar ve ücretsiz wifi kullanımı, Tarom Business salonu ziyaretçilerinin, bekleme sürelerini daha eğlenceli bir hale getirecektir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Tarom Business yolcularını uçak içinde birçok içecek seçeneği bekliyor olacaktır. Yemek menüleri uçak tipi ve programına göre değişiklik gösterebilir.

 • Diğer Özellikler

Tarom Business hizmeti alan yolcular biletleme işleminde, bagaj tesliminde, transfer masasında ve uçağa binişte öncelik ile hizmet alırlar.

Tarom : BT FlyıngBlue Kart

Tarom Havayolu Şirket'ini kullanan yolcular, bilet alma işlemlerinde BT Flyıng Blue kart kullanımı yaparlar ise ödül puan kazanırlar. Bu kartın klasik ve premium olmak üzere 2 çeşidi bulunur.

Tarom Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Avrupa'nın en genç filolarından birine sahip olan Tarom Hava Yolları, tarihsel deneyimi yüksel olan ve modern bir havayolu şirketidir.

 • Tarom Seferleri: Genç filosu ile yaklaşık 50 noktaya sefer düzenleyen Tarom havayolu firması, bu alanda profesyonel hizmet vermektedir.
 • Tarom Rezervasyon: Tarom Hava Yolları'na ait uçak seferlerinde bilet rezervasyonları online olarak yapılabilir.
 • Tarom Bilet Al: Tarom Havayolu şirketi tarafından düzenlenen seferler için alınacak biletler internet yardımı ile online bir şekilde alınabilinir.

Tarom Bilet İptal/İade Prosedürü

Tarom Hava Yolları'na ait olan uçak biletlerinin iptali ya da iade edilmesi için havayolu firmasının çağrı merkezin aranması veya Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu firmadan alınmış olan biletin iptali sonrası, geri ödeme şekli, biletin satın olunmuş olduğu ülkede olan yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır.

Tarom Diğer Önemli Bilgiler

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Yolculuk sırasında daha iyi bir hizmet almak adına özel bir yardım talebinde bulunacak engelli yolcular çağrı merkezi aracılığıyla firma ile iletişime geçebilirler. Tıbbı izin genellikle gerekli olmasa da, aşağıdaki durumlarda yolculuk etmenizin, uygun olup olmadığınız doktorunuz tarafından belirlenmekte ve doktor tarafından rapor hazırlanması gereklidir.

Bir sedyeye ihtiyaç varsa, eğer hamileyseniz, son zamanlarda bir ameliyat geçirdiyseniz, oksijen terapisine ihtiyacınız var ise, bir inkübatöre ihtiyacın varsa, bulaşıcı bir hastalığınız var ise, uçuş sırasında tıbbi destek ve yardıma ihtiyaç duyulacaksa, önceden seyahat edilecek tarih adına doktorunuz tarafından gerekli raporlar hazırlanmalıdır.

 • Hamile yolcular

Hamilelik süresi 8. ayı geçmemek kaydı ile bu şartlarda seyahat edecek yolcular doktorlarından uçuşa uygundur belgesi getirmek zorundadırlar. Bebeğin doğumdan sonraki ilk 7 gün boyunca bu durumdaki yolcular uçuş için kabul edilmemektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Tarom Havayolu şirketi yolcu kabininde kedi ve köpek taşınmasına izin verir. Fakat bu iznin verilmesi için bazı şartları yerine getirmek gerekir.

Bu şartlar;

- Yolcu uçak bileti alındığında evcil hayvan taşınacağı belirtilmelidir.

- Taşınacak olan evcil hayvanın sağlık taramalarını gösteren uluslararası bir pasaportu bulunmalıdır.

- IATA standart kafes içinde taşınmalıdır. Ayrıca yumuşak torba tipi kafes içinde de evcil hayvanlar taşınabilir. Kumaş su geçirmez uluslararası düzenlemelere uygun olmalıdır.

- Taşınacak evcil hayvanlar temiz olmalı ve hamile olmamalıdır.

- Taşınan evcil hayvanlar diğer yolcular için rahatsızlık vermemelidir.

- Standart taşıma ağırlığı 5 kg ile sınırlıdır.

- Maksimum kafes boyutları 42 cm * 30 cm * 21 cm'den fazla olmamalıdır.

- Evcil hayvanların taşınacağı uçak tipine göre ölçüler değişebilir bunun için firma ile iletişime geçilmelidir.

Bu şartları yerine getirmeyen evcil hayvan taşıyacak yolcular, havayolu şirketi tarafından evcil hayvanın taşınması konusunda yardım alamaz ve havayolu ile taşıma işlemlerini gerçekleştiremezler.

 • Tarom Uçakları Elektronik Cihazlar/Sigara içenler

Tüm Tarom iç ve dış hat seferlerinde sigara içmek yasaktır. Elektronik sigaralarda bu uygulamaya dahildir. Ayrıca elektronik cihazlar sadece uçuş modu sırasında kullanılabilinir. Elektronik cihazlar böyle bir yetiye sahip değil ise kapatılmalıdır.

Tarom Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bükreş - Sibiu 348,46 TL 55 Dakika
Bükreş - Satu Mare 478,01 TL 1 Saat 25 Dakika
Bükreş - Viyana 564,49 TL 40 Dakika
Bükreş - Kishinev 583,92 TL 1 Saat 10 Dakika
Bükreş - Budapeşte 609,63 TL 50 Dakika
Viyana - Bükreş 609,67 TL 2 Saat 30 Dakika
Bükreş - İzmir 642,32 TL 6 Saat 30 Dakika
Amsterdam - Bükreş 733,05 TL 3 Saat 45 Dakika
İstanbul - Oradea 784,78 TL 9 Saat 40 Dakika
Timisoara - Roma 788,99 TL 5 Saat 30 Dakika

Tarom İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (20)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%87
%13
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
23 Değerlendirme
Personele laf eden arkadaşlar lütfen yapmayın, size hizmet eden bir insan sonuçta oda
Personel biraz daha ilgili olabilirdi ama yine de teşekkürler
Geç gelmesinin dışında bir problem yoktu bizce güzeldi
Ameriakdan dönerken kullanmıştık gerçekten güzeldi firma, personel güler yüzlü
Kaliteli hizmet sunuyorlar daha ne olsun
İkramlar çok iyi ama personel neden ilgisiz anlamadık
Güzeldi güzel bir deneyimdi.
Maldivlere yolculuk yaparken kullanmıştık tatil için seçtik uygun fiyatlı güzel ikramları var
Fiyatlara laf edenler var bizce fiyatlar gayet uygun
Firma gerçekten işini biliyor, teşekkürler içecekler için de personel de çok güzel ilgileniyor
Olumlu yorum yapanlar camlardan hiç dışarı bakmak istemedi sanırım
Fiyatlar çok uygun personel ilgili teşekkürler
Fiyatlar güzel ikramlar iyi personel güler yüzlü
Firma güzel diyemicem ama kötü de diyemem deneyin söz görün
Güzeldi keyifli bir yolculuk yaptık personel çok ilgili teşekkürler
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Tarom sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Tarom Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 16.09.2019 03:17:58 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Valensiya, (VLC)
VLC
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350