1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Adıyaman Uçak Bileti

24 Ağustos
Bugün
Açık
36°C
25 Ağustos
Yarın
Güneşli
38°C
26 Ağustos
Pazartesi
Güneşli
37°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Adıyaman Şehri En İyileri
  • Kültürel Turlar
  • Nemrut Dağı
  • Çiğ Köfte
Adıyaman

En Ucuz Adıyaman Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Adıyaman
Anadolu Jet
27 Ağu 2019
İstanbul - Adıyaman
Anadolu Jet
14 Eyl 2019
Erzincan - Adıyaman
Anadolu Jet
13 Eyl 2019
Antalya - Adıyaman
Anadolu Jet
27 Ağu 2019
Erzurum - Adıyaman
Anadolu Jet
26 Ağu 2019
Adana - Adıyaman
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
İzmir - Adıyaman
Anadolu Jet
19 Eyl 2019
Kayseri - Adıyaman
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2019
21 Eyl 2019
Trabzon - Adıyaman
Anadolu Jet
21 Eyl 2019

En Ucuz Adıyaman Yurtdışı Uçak Seferleri

Viyana - Adıyaman
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2019
Köln - Adıyaman
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2019
Berlin - Adıyaman
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2019
Dusseldorf - Adıyaman
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2019
Münih - Adıyaman
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019
Kiev - Adıyaman
Ukraine International Airline
04 Eyl 2019
Paris - Adıyaman
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019
Bakü - Adıyaman
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2019
Cidde - Adıyaman
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2019
21 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Adıyaman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Adıyaman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Adıyaman Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Adıyaman Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,80 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Adıyaman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Adıyaman uçak bileti ile seyahat edeceklerin kış aylarında kent genellikle yağışlı olduğundan, bahar aylarında ziyaret etmeleri daha uygun olacaktır. Yaz mevsimi Adıyaman şehrinde oldukça uygundur. Yaz ayları oldukça sakindir. Yaz aylarının başlaması ile Adıyamanlılar tütün ekmek için köylerine dönerler.

Adıyaman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman uçak bileti ile havaalanına inen yolcular, şehir merkezine ulaşımı, taksi ve havaalanı servisi ile sağlayabilirler. Belediye otobüsleri de çok düşük ücretler ile havaalanı - şehir merkezi arasında ulaşım sağlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havaş servisleri, şehir merkezinden hava alanına, hava alanından da şehir merkezine ulaşımı 20 dakikada gerçekleştirir. Mimar Sinan Parkı'na yakın bir durakta yolcularını alan servisler, hava alanından aldıkları yolcuları, yine Mimar Sinan Parkı'na kadar getirir. Şehir merkezinde olan Mimar Sinan Parkı bir çok noktaya yakın konumdadır. Servis saatleri havaalanı internet sitesinde verilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havaalanından şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlamak mümkündür. 27 km uzaklıkta olan havaalanına konforlu bir şekilde ulaşmak isteyen yolcular şehir içi ticari taksileri tercih edebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 TL

Adıyaman Belediyesi'nin Adıyaman halkının hizmetine sunduğu belediye otobüsleri ile hava alanına ulaşım oldukça kolaydır.

Araç Kiralama

Adıyaman'a seyahat eden yolcular, havaalanında yer alan rent a car şirketleri aracılığı ile araç kiralayabilir. Aynı zamanda merkezde hizmet veren araç kiralama firmaları uçak saatine göre havaalanına araç getirip, yolculara teslim eder.

Adıyaman Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

1998 yılında kurulan Adıyaman Havaalanı yurt içi hava trafiğine açıktır. Haftalık olarak, 14 İstanbul, 14 Ankara uçuşu olmak üzere toplam 28 uçuş düzenlenir. 1 milyon yolcu kapasitesine sahip Adıyaman Havaalanı, Kahta yolu üzerinde yer alır. Şehir merkezine 27 km uzaklıkta olan havalimanına şehir merkezinden düzenli olarak servisler ulaşım sağlar. Adıyaman uçak bileti avantajlı fiyatlarından faydalanarak Adıyaman turuna çıkmak çok kolay.

Adıyaman’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Adıyaman uçak bileti alarak, Adıyaman'a gidip, doğanın tüm renklerine rastlamak mümkün. Yeşili, sarısı, mavisi, moru... Ters lalesi, mis kokulu nar ağaçları, tütün yeşili ve tütün sarısı... Adıyaman renkleri saymakla bitmez. Bir vadi içinde yer alan şehir merkezine bağlı köylerde el değmemiş doğal güzellikler bulunur. Tertemiz havası ile bu yerlerin keşfi henüz yapılmamıştır. Yerel halk tarafından bilinen ve dağlardaki karların erimesi ile gürül gürül akan akarsuları şifa kaynağı olarak bilinir. Her ilçesinde ayrı bir güzellik bulmak mümkündür.
  2. Bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman'ın, tarihi dokusu hiç bozulmamıştır. Dünya Kültür Mirasları'ndan birini içinde bulunduran Adıyaman'da özellikle Kahta ve Besni ilçeleri en eski uygarlıkların yerleşim yeri olmuş ve bir çok kültüre yurt olmuştur. Kahta ilçesinde yer alan Arsemia steli, Anadolu'nun bilinen en büyük kitabesidir. Anticos ve Heracles'in tokalaşma steli bu ilçede ziyaretçilerini bekler. Şehir merkezinde, Pirin adı verilen yerde Perre Antik Kenti'nin kalıntıları yer alır. Aynı bölgede Roma Çeşmesi adı verilen tarihi eserde bulunur. Karakuş Tepesi, Yeni Kale ve Cendere Köprüsü Adıyaman kentinin tarihi yerlerindendir. Besni ilçesinde bulunan ören yerleri bu toprakların eski kültürlere kucak açtığını gösterir.
  3. Adıyaman çiğ köftesi ile meşhur bir şehirdir. Adıyaman merkezde çiğ köfte dükkanları oldukça fazladır. Güneydoğu mutfağına hakim şehirde, tuzda tavuk adı verilen ilginç bir fırın yemeği yapılır. Çiğ tüm piliç üzeri tuz ile kaplanır ve fırına verilir. Doğal ürünler Adıyaman ile özdeşleşmiştir. Peyniri ile ünlü Adıyaman'da her şeyin doğalını bulmak mümkündür.
  4. Kültür kenti demek bu şehir için yerindedir. Tarihi yerler dışında, bu şehirde onlarca ziyaret yeri ve türbe yer alır. Şehir merkezinde ve köylerinde onlarca türbe vardır. Türbelere olan ziyaretlerde her yıl adanan kurbanlar kesilir ve etkinlikler yapılır. Şehir insanı oldukça sıcak kanlıdır. Misafir ağırlamayı çok sever ve kibar davranırlar.
  5. Tütün Adıyaman şehrinin önemli bir geçim kaynağıdır. Çelikhan ve merkeze bağlı köylerde tütün işi ile uğraşılır. Tütün yemyeşil ve iri yapraklı bir bitkidir. Yaz aylarının gelmesi ile Adıyaman şehrinde ummalı bir tütün üretimi başlar. Yılda iki defa tütün hasadı yapılır. Oldukça zorlu bir iş olan tütün hasadı yaz boyunca sürer.

Adıyaman Hakkında

Güneydoğu Anadolu'nun, 7.614 km'lik yüz ölçümü ile şirin, küçük bir şehri olan Adıyaman en eski antik yerleşim yerlerinden biridir. Adıyaman ili 1954 yılına kadar Malatya iline bağlı, bir ilçe iken, 15 Aralık 1954 yılında Malatya ilinden ayrılarak ayrı bir kent olmuştur. Adıyaman 9 ilçe, 37 belediye, 406 köy ile küçük ve sakın bir kent olarak hafızamızda yer alır.

Adıyaman şehrinin kuzeyinde, Çelikhan ve Gerger ilçeleri, batısında ise Gölbaşı ve Besni ilçeleri yer alır. Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş'a il sınırı bulunan bu küçük kentten bu vilayetlere ulaşım oldukça kolaydır. Köylü garajı adı verilen otogarda, ilçelere, köylere ve yakın illere günün her saati ticari araçlar kalkar. Şehir merkezi tepelerin arasında kalan vadi içinde yer alır.

Adıyaman ismi bazı rivayetlere göre, bu vadi içinde yer alan meyve ağaçlarının güzelliğinden dolayı "Güzel Vadi" anlamında olan "Vadi- i Leman" isminden türediği söylenilir. Adıyaman doğası ile bulunmaz güzelliklere sahip bir şehir. Türkülere konu olan bu güzel şehrin halkı da bir o kadar güzeldir. Sıcak, misafirperver, hoşgörülü ve yardımsever Adıyaman halkı gelenekçi yapılarına bağlı insanlardır.

Adıyaman Fotoğraf Galerisi

Adıyaman Nerede?

Adıyaman Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Adıyaman, küçük bir şehir olduğu için ulaşım araçları, oldukça az kullanılır. Uygun kişi başı ücretleri ile ulaşım kolaydır. Şehir içinde yeni belediye otobüsleri kullanılır. Minibüs ve belediye otobüsleri dışında şehir içinde taksi ile de ulaşım sağlanır. Şehir merkezinde belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve minibüsler ulaşım sağlar iken; şehir merkezinde bulunan küçük otogarda ilçelere  ticari minibüsler ile gidilir. Şehir merkezinde ulaşım, kısa sürede ve oldukça uygun fiyatlar ile gerçekleşir.

Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı
Adıyaman Park Alışveriş Merkezi
Cendere Köprüsü
Perre Antik Kenti
Adıyaman Müzesi
Perre Antik Kent

Adıyaman uçak bileti ile yolculuğu tercih eden ziyaretçiler, kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşır. Şehir merkezine yakın Perre Antik Kenti ve Roma Çeşmesi'ni gezmeleri gerekir. Adıyaman Park Alışveriş Merkezi yine şehir merkezinde yer alır.

Adıyaman Müzesi

Şehir merkezinde olan Adıyaman Müzesi, kültürel zenginliklerle doludur.

Besni Ören Yerleri

Merkeze en yakın ilçelerden olan Besni ilçesinde olan ören yerleri tarihi bir tur için önemli merkezlerden biridir.

Nemrut Dağı

Kış aylarında Nemrut Dağı'na çıkmak pek mümkün değildir. Yaz ve bahar ayları en iyi dönemlerdir. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen, Nemrut Dağı Heykelleri, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Adıyaman şehrinde aynı zamanda, en yüksek dağlardan biri olan Nemrut Dağı'na; güneşin doğuşunu ve batışını izlemeye gelen binlerce yerli ve yabancı turist, burada 7 rengi ayna anda görür. Bu doğa olayının dünyada görüldüğü en özel yerlerden biri Adıyaman'dır.

Adıyaman'a Yukarıdan Bir Bakış İçin Mahmut Ensari Türbesi

Adıyaman şehir merkezine yakın en yüksek tepelerden biri üzerine inşa edilen türbeye ulaşım 15 dk kadar sürer. Adıyaman ve Malatya illerini bu tepeden çok net bir şekilde görmek mümkündür.

Adıyaman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çiğ köfte
İçli köfte
Meyir Çorbası
Hıtap
Adıyaman Meşhur Çiğ Köftesi

Merkezde adım başı çiğ köfte dükkanı bulmak mümkündür. Adıyaman'a has bu lezzet dostlar meclisinde sıklıkla yapılır. Adıyaman uçak bileti alıp, Adıyaman lezzetlerini tatmak isteyenler öncelikle çiğ köfte ile başlamalıdır.

Hafif Lezzet İçli Köfte

Kıyma ve soğanın bulgurla buluştuğu lezzet Adıyaman'a özgü usulleri ile yapılır.

Meyir Çorbası

Sebzeli çorba olan bu farklı lezzet, hem sağlıklı hem de doyurucudur.

Hıtap

Kavurmalı, peynirli, patatesli ve ıspanaklı olarak yapılan böreklere halk arasında Hıtap denir.

Yeşillik Şöleni Pirpirim Salatası

Semiz otu, maydanoz, dere otu, soğan ve bir çok sebzenin karışımı ile olan salata oldukça hafiftir.

Konaklama İçin Adıyaman Otel Seçenekleri

Adıyaman uçak bileti avantajlarından faydalanarak Adıyaman'a gelen ziyaretçiler konaklama konusunda oldukça şanslıdır.

Grand Adıyaman Oteli

Adıyaman'a yeni açılan Grand Adıyaman Oteli, Gölbaşı yolu üzerinde bulunur. Merkeze uzak sayılmayan otelin konforu ve hizmeti oldukça iyidir.

Adıyaman Gölbaşı Kara yolu 7. Km 02240
Otel Arsames

Şehir merkezinde bulunan otel, en işlek bulvar olan Atatürk Bulvarı üzerinde yer alır.

Mehmet Akif Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 327
Hilton Garden Inn Adıyaman Otel

Adıyaman'ın en yeni otellerinden olan Hilton Garden, şehir merkezine oldukça yakındır. Güleryüzlü personeli ve kusursuz hizmeti ile Adıyaman ziyaretçilerini bekler.

Siteler Mahallesi, 20155 sokak, no: 1

Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Adıyaman 156,49 TL 1 Saat 10 Dakika
Çanakkale - Adıyaman 244,65 TL 2 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Adıyaman 247,30 TL 2 Saat 25 Dakika
Bursa - Adıyaman 247,80 TL 2 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Adıyaman 267,35 TL 2 Saat 25 Dakika
İstanbul - Adıyaman 271,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Erzincan - Adıyaman 281,30 TL 2 Saat 30 Dakika
Kahramanmaraş - Adıyaman 286,48 TL 3 Saat 20 Dakika

Adıyaman İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

11:00 5-6 Saat
Adana - Adıyaman
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 25 Ağu 2019
11:30 19-21 Saat
İstanbul - Adıyaman
Otobüs Bileti
170 TL
İncele 25 Ağu 2019
13:00 6-7 Saat
Mersin - Adıyaman
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 25 Ağu 2019
16:00 3-4 Saat
Diyarbakır - Adıyaman
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 25 Ağu 2019
18:30 12-14 Saat
Ankara - Adıyaman
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 25 Ağu 2019
23:30 7-8 Saat
Kayseri - Adıyaman
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 25 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Adıyaman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
25 Mart 2019
Hayal etmesi kolay, hayata geçirmesi zor: Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler. Küçük gezginlerle çıkacağınız yolculuklarda zorluk yaşamamanız adına hazırlamış olduğumuz bu infografik ile hazırlan
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
17 Kasım 2018
Eğer Türkiye’de doğa harikası deyince aklınıza sadece Pamukkale Travertenleri gibi popüler yerler geliyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu sebeple, bu yazımızda Türkiye’nin saklı kalmış doğa hari
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
13 Kasım 2018
Türkiye'nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle resmi olarak hizmet vermeye başladı. En çok merak edilen sorular arasında ise İstanbul Yeni Havalima

Adıyaman Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Gerçekten insanları ve yemekleri çok güzel deneyin derim
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldii rehber hocamız çok bilgiliydi teşeekkürler.
İnsanları çok farklı yeni bir kültür, görmek öğrenmek gerek.
Benim gibi tarihi sevenlerin vazgeçemeyeceği bir yer.
Adıyamana okul gezisi ile gitmiştik, güzeldi keyifli geçti
Gezmek için gelmiştim gerçekten tarih kokuyor.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Adıyaman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.08.2019 03:12:52
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Adıyaman, (ADF)
ADF
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194