1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Mardin Uçak Bileti

22 Kasım
Bugün
Açık
15°C
23 Kasım
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
15°C
24 Kasım
Pazar
Parçalı Bulutlu
15°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Mardin Şehri En İyileri
  • Tarihi Yapıtlar
  • Mardin Kalesi
  • Kapalı Lahmacun
Mardin

En Ucuz Mardin Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Mardin
Anadolu Jet
16 Ara 2019
İzmir - Mardin
Pegasus
10 Ara 2019
19 Ara 2019
Diyarbakır - Mardin
Türk Hava Yolları
11 Ara 2019
17 Ara 2019
Bodrum - Mardin
Pegasus
20 Ara 2019
Konya - Mardin
Pegasus
12 Ara 2019
Hatay - Mardin
Anadolu Jet
17 Ara 2019
Adana - Mardin
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Gaziantep - Mardin
Türk Hava Yolları
11 Ara 2019
20 Ara 2019
Şanlıurfa - Mardin
Anadolu Jet
09 Ara 2019
Kayseri - Mardin
Anadolu Jet
18 Ara 2019
Erzurum - Mardin
Türk Hava Yolları
26 Kas 2019

En Ucuz Mardin Yurtdışı Uçak Seferleri

10 Ara 2019
26 Kas 2019
Köln - Mardin
Pegasus
22 Kas 2019
Üsküp - Mardin
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Hanover - Mardin
Türk Hava Yolları
02 Ara 2019
Erbil - Mardin
Pegasus
24 Kas 2019
Brüksel - Mardin
Türk Hava Yolları
29 Kas 2019
Kiev - Mardin
Ukraine International Airline
12 Ara 2019
Moskova - Mardin
Türk Hava Yolları
18 Ara 2019
Frankfurt - Mardin
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Bişkek - Mardin
Türk Hava Yolları
14 Ara 2019
Stuttgart - Mardin
Türk Hava Yolları
18 Ara 2019
Gothenburg - Mardin
Türk Hava Yolları
18 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mardin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Mardin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Mardin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Mardin Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,50 TL

Mardin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Mardin uçak bileti ile seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de doğru mevsim ve zamanın yakalanmasıdır. Doğru zaman yakalandığı taktirde beklenenden rahat rahat ve keyifli bir gezi gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.

Mardin için en uygun aylar nisan ve mayıs ayları olarak söylenmektedir. Çünkü sizi ısıtacak bir hava vardır ama bunaltıcı sıcaklar henüz başlamamış olur. Eylül ayında ise Mardin’ nin festivaline katılmanız mümkün olacaktır. Farklı bir festival ise haziran ayı içerisinde gerçekleştirilse de sıcağa dayanıklı olan kişilerin katılması önerilir.

Mardin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin uçak bileti ile seyahat etmeyi tercih eden yolcular için ulaşım konusunda da farklı alternatifler bulunmaktadır.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Havalimanının uzak olmamasından kaynaklı ulaşımda kolay sağlanmaktadır. Havalimanı ulaşımı için tercih edilen araçların başında minibüsler gelmektedir. Mardin-Kızıltepe minibüslerine binilmesi havalimanına gidilmesini sağlayacaktır. Havalimanında ise minibüsler nizamiye girişinde beklemektedir. Ayrıca oldukça uygun fiyata ulaşım sağlanmış olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Daha konforlu bir ulaşım isteyenler için ise taksi hizmeti verilmektedir. Havalimanı taksileri 24 saat çalışmaya devam etmektedir. Taksiye binmeden önce pazarlık yapılması önerilmektedir.

Araç Kiralama

Araba kiralama bir diğer ulaşım aracıdır. Hem şehir içinde hem de havalimanı içerisinde rent a car hizmeti verilmektedir. Bu hizmet kiralanan arabanın modeline, yılına ve büyüklüğüne göre değişik fiyat aralığına sahiptir.

Mardin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Mardin uçak bileti ile hem konforlu hem de avantajlı bir yolculuk sürmek isteyen kişiler Mardin Havalimanı’nı tercih etmektedirler.

Mardin Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 17 Km’dir. Bu nedenle ulaşım farklı şekillerde kolaylıkla sağlanabilmektedir. Havalimanı içerisinde yolcuların rahatlığını sağlayacak cafe, büfe, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi, emanet eşya ofisi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Mardin’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Mardin uçak bileti ile gidilecek olan yolculukta en önemli nedenlerinden biri mimarisidir. Mardin’ in mimarisi oldukça göz alıcıdır. Özellikle birçok uygarlığın burada yaşadığı düşünülürse yapılar daha da dikkat çekici bir hale gelmektedir. Mardin’ de her konakta su kuyusu bulunmaktadır. Mimarisinde göze çarpan bir diğer detay ise konakların Mardin taşı ile yapılmış olmasıdır. Mardin’ de bulunan tüm evler güney yönüne bakmaktadır.
  2. Şehrin birçok yerine her türlü din için ibadet yerleri bulunmaktadır. Şerhi büyülü kılan, bir yerden ezan sesi gelirken diğer yandan çan sesinin duyuluyor olmasıdır. Ayrıca Müslümanlar için özel sayılan kutsal emanetlerin de barındırıldığı bir bölgedir. Ziyarete açık olan birçok kilise, manastır, camii ve medreseler bulunmaktadır.
  3. Mardin’ de ovalar uçsuz bucaksız bir görünüme sahiptir. Kişilerde de aynı izlenimi uyandırmaktadır. Yeşilin her türlü tonunun bulunduğu ovalar ziyaret edilmeye değecek olan yerlerdir.
  4. Mardin’nin sadece yemekleri için bile bölge ziyaret edilebilir. Dolmalar, çorbalar, kebaplar, pideler ve daha onlarca müthiş yemek aynı coğrafya üzerinde barınıyor. Farklı medeniyetlerin yaşaması yemek çeşitliliğinin artması için büyük bir avantaj sağlamıştır.
  5. Mardin özellikle baharat konusunda zengin bir şehirdir. Bilinen baharatların bolca bulunmasının yanı sıra ilk defa giden kişiler aynı zamanda il defa isimlerini duyu görecekleri baharatlarla karşılaşacaklardır. Bu baharatlar diğerlerinden daha farklı aroma ve lezzete sahiptir.

Mardin Hakkında

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan önemli bir ilimizdir. Tarihi, mimarisi ve sanatı ile turist çekmektedir. Karasal bir iklim özelliğine sahiptir. Ortalama olarak 800.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Tarım, çiftçilik, hayvancılık ve ticaret ile ekonomik faaliyetlerini sürdürmektedirler. Mardin MÖ 4500 yılından itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir dönem Roma ve Bizans hakimiyetine geçmiştir.

Fırat ve Dicle arasında yer almaktadır. Konum olarak oldukça önemlidir. Mardin' e aynı zamanda açık hava müzesi de denmektedir. Festivalleri ile ünlüdür. Yılda birden fazla festival gerçekleşir. Sanatsal açıdan da gelişmiş bir şehirdir.

Midyat, Dargeçit, Kızıltepe, Derik, Artuklu, Mazıdağı ve Ömerli gibi ilçelere sahiptir. En önemli ilçesi Midyat' tır. Mardin' den ayrı olarak gümüş işçiliği ile ünlüdür. Ayrıca turistik açıdan da oldukça etkili bir bölgedir.

Mardin birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların hepsi farklı dün gruplarına mensup olası nedeniyle Mardin, her dinin rahatça ve kardeşçe yaşandığı hoşgörü şehridir.

Mardin Fotoğraf Galerisi

Mardin Nerede?

Mardin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Mardin ili gezilmesi gereken yerlerle dolu bir şehirdir. Bu yüzden ulaşım oldukça önemlidir. Genel tarihi yapıları şehir merkezinde olsa da şehrin diğer noktalarında da önemli yapıtlar bulunmaktadır. Bu nedenle ulaşım aracı kullanılır. Bölgede en popüler olan ulaşım aracı minibüslerdir. Minibüsler geniş bir güzergaha sahiptir. Ayrıca oldukça uygun bir fiyat karşılığında ulaşımı sağlamaktadırlar. Ekonomik bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler minibüsleri tercih etmektedirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Mardin ilinde birçok farklı bölgede taksi durakları bulunmaktadır. Taksiler daha konforlu araçlardır. Bu nedenler şehirde bir diğer kullanılan ulaşım aracı taksidir. Taksiler istenilen bölgeye kişiyi götürmektedir. Ancak binilmeden önce mutlaka fiyat konusunda anlaşılması gerektiği söylenmektedir.

Mardin’de Gezilecek Yerler

Mardin Kalesi
Deyrulzafaran Manastırı
Zinciriye Medresesi
Mor Behnam (Kırklar) Kilisesi
Kasımiye Medresesi
Mardin Kalesi’nin Muhteşem Manzarası

Mardin Kalesi, kartal yuvası olarak da bilinmektedir. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Kalenin asıl önemli noktası çok merkezi ve tüm Mardin’ i izleyebileceğiniz bir noktada olmasıdır. Mezopotamya ovası manzarası izleyenlere ayrı bir keyif verecektir.

Deyrulzafaran Manastırı

Manastır hala aktif olarak Süryani’ler tarafından kullanılmaktadır. Güneş tapınağı olarak kullanılmaktadır. Tavan yapılırken herhangi bir harç kullanılmadan oluşturulmuştur. En dikkat çeken kısmı ise göz alıcı avlusudur.

Zinciriye Medresesi

Zenciriye Medresesi tarihi dokusu ile dikkat çekmektedir Asıl Adı Sultan İsa Medresesidir. Medrese bir dönem rasathane olarak da kullanılmıştır.

Mor Behnam (Kırklar) Kilisesi

Medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Mardin’ de bulunan Mor Behnam kilisesi, günümüzde Ortadoks ibadethanesi olarak kullanılmaktadır. Mardin’ de görünmesi gereken tarihi yapıların arasında yer almaktadır. Oldukça merkezi bir noktada bulunmaktadır.

Kasımiye Medresesi

Kasımiye Medresesi Mardin’de bulunan en büyük yapılardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Hem iç hem de dış kısmı etkileyici bir mimariye sahiptir. Oda kapılarının üzerinde tıp amblemleri bulunmaktadır. Bunun nedeni ibadethane olmasının yanı sıra tır eğitimi verilmek amacıyla da kullanılmış olmasıdır.

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii, Mardin’nin bilinen en önemli simgelerinden biridir. Kubbe ve minaresi ile dikkat çekmektedir. Daha önce Camii’nin yerinde bulunan kilise yapısı çevrilip oluşturulmuştur.

Mardin Dara Antik Kenti ( Dara Mezopotamya Harabeleri)

Bu bölge Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olarak görünmektedir. Harabeler savunma amaçlı oluşturulmuştur. Kentin çevresi surlarla çevrilirdir. Surların uzunluğu 4 km’dir. Roma dönemine ait olan mağara evleri bulunmaktadır.

Mardin Evleri

Mardin evleri, tarihi dokunun anlaşıldığı yerlerdir. Yamaçlar üzerine kurulmuş olan evler, otantik havası ile ilgi odağı haline geliştir.

Mardin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Genadir Çorbası
İşkembe Dolması
Kapalı Lahmacun
Mardin Çöreği

Mardin uçak bileti ile sağlanan olanaklardan yararlanmak için öncelikle Mardin’ in ünlü yemeklerinin tadına mutlaka bakılmalıdır. Mardin et yemekleri kadar çorbalarıyla da ünlü bir şehirdir. Yörenin sevilen çorbalarını başında genadir çorbası gelmektedir. Nohut ile hazırlanan bir çorba çeşididir.

Kapalı Lahmacun

Kapalı lahmacun bilinen lahmacunun aksine sıcak sac üzerinde sunulmaktadır. İsmi sembusek olarak da bilinmektedir.

Mardin Çöreği

Mardin çöreğinin diğer bir adı kiliçedir. Bir hamur işidir. Hem yalız olarak tüketilir hem de çorba ya da et türlerinin yanında servis edilmektedir.

Zingil

İsmi her ne kadar farklı olsa da zingil bir tatlı çeşididir. Mardin’ nin ünlü lezzetleri arasında gelmektedir.

Dobo

Dobo, kuzu budundan yapılan ve Mardin mutfağında önde gelen lezzetler arasında yer alan bir et yemeğidir

Soğan Kebabı

Soğan kebabı ise Mardin’ de denenmesi gereken lezzetlerden biridir, yarım soğan içerisinde hazırlanan kıymalı harç ile pişirilen lezzet ünlü bir tat haline gelmiştir.

Konaklama İçin Mardin Otel Seçenekleri

Ucuz Mardin uçak bileti ile yapılacak olan her türlü seyahat için konaklama konusunda istenilen kalite ve fiyat aralığında farklı otel seçenekleri bulunmaktadır.

Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Otel, yer açısından avantaj sağlamaktadır. 220 odalı otel kapasitesi ile oldukça büyük bir oteldir Ücretli kahvaltı ve kapalı yüzme havuzu seçenekleri vardır. Otel misafirlerine beş yıldızın konforunu sunacak şekilde hazırlanmıştır. Lobide yapılan kahve servisi ile misafirlerine özel hissettirmektedir. Otelde bulunan oyun alanı ile çocuklu aileler tatilin kefini çıkartacaklardır.
Yalımköy Mevkii Midyat Yolu
Hilton Garden Inn Mardin
Mardin’ nin gezilip görülmesi gereken yerlerine yürüme mesafesindedir. 162 oda kapasitesi bulunmaktadır. Ücretli kahvaltı spor salonları ve kapalı yüzme havuzu mevcuttur. 24 saat açık olan resepsiyon ve resepsiyonda bulunan emanet kasalar ile daha rahat bir tatil geçirmeniz hedeflenmiştir.
Yenişehir Mahallesi Barış Caddesi
Midyat Gap Otel
Misafirlerini tarihi bir binada ağırlamak üzerine kurulmuş bir oteldir. Bünyesinde 28 adet oda barındırmaktadır. Sabahları yerel lezzetleri bünyesinde barındıran kahvaltı ile güne daha mutlu başlanması sağlanmıştır. Emanet kasa rahatlığı Midyat Gap Otelde’ de sunulmaktadır.
Midyat

Mardin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Mardin 136,49 TL 1 Saat 30 Dakika
İzmir - Mardin 145,99 TL 2 Saat
İstanbul - Mardin 160,99 TL 1 Saat 50 Dakika
Diyarbakır - Mardin 209,98 TL 6 Saat
Amasya - Mardin 226,48 TL 9 Saat 45 Dakika
Lefkoşa - Mardin 229,00 TL 11 Saat 20 Dakika
Alanya - Mardin 236,48 TL 13 Saat 50 Dakika
Antalya - Mardin 246,48 TL 12 Saat 45 Dakika

Mardin İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

14:30 5-6 Saat
Gaziantep - Mardin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 22 Kas 2019
14:59 11-13 Saat
Kayseri - Mardin
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 22 Kas 2019
20:00 8-9 Saat
Erzurum - Mardin
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 22 Kas 2019
20:00 9-10 Saat
Hatay - Mardin
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 22 Kas 2019
20:30 9-11 Saat
Mersin - Mardin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 22 Kas 2019
22:00 9-10 Saat
Adana - Mardin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 22 Kas 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Mardin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
09 Ekim 2019
2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim, birçokları için Pazartesi gününü de izin alıp 4 günlük tatil yapmak anlamına geliyor. Peki 29 Ekim tatilini nasıl değerlendirebiliriz derseniz her zevke uy
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
Hemen Şimdi Mardin’e Bilet Almanız İçin 7 Muhteşem Sebep
Hemen Şimdi Mardin’e Bilet Almanız İçin 7 Muhteşem Sebep
15 Ocak 2018
Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Mardin, Türkiye için adeta bir saklı cennettir. Dicle bölümünde yer alan Mardin, Suriye’nin sınır komşusudur. Doğu ve Güneydoğu

Mardin Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
M*** M***
4 Kasım Pazar
Herşey çok güzeldi, güzel misafirperver bir ailenin yanında konakladım
T*** T*** M***
9 Ekim Salı
Bundan sonra devamlı yurtdışı gezilerim arasında olacak bir şehir
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Mardin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.11.2019 04:20:23 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Mardin, (MQM)
MQM
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=88982
/
88982