1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Going Places Together"
Qatar Airways

Qatar Airways Qatar Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1997
Firma Kısaltması
QTR
Firma Merkezi
Doha
IATA Kodu
QR
Uçtuğu Şehir Sayısı
172
Çağrı Merkezi
+974 4022 60 00
Uçak Sayısı
197
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Qatar Airways Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Manila
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
11 Eyl 2020
İstanbul - Maskat
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
İstanbul - Phuket
Uçak Bileti
25 Ağu 2020
Nairobi - İstanbul
Uçak Bileti
05 Eyl 2020
İstanbul - Male
Uçak Bileti
26 Ağu 2020
01 Eyl 2020
Sao Paulo - İstanbul
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
İstanbul - Osaka
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
İstanbul - Dhaka
Uçak Bileti
04 Eyl 2020
Phuket - İstanbul
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
Tokyo - İstanbul
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Ankara - Seul
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
İstanbul - İslamabad
Uçak Bileti
10 Eyl 2020
İstanbul - Lahor
Uçak Bileti
12 Eyl 2020
İstanbul - Nagoya
Uçak Bileti
12 Eyl 2020
Şangay - İstanbul
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Guangzhou - İstanbul
Uçak Bileti
15 Ağu 2020
İstanbul - Davao
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Ankara - Tokyo
Uçak Bileti
20 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Qatar Airways Hakkında

1997 yılında kurulan ve Orta Doğu'nun en hızlı büyüyen hava yolu şirketi "En iyi personel" ödülünü kazanmıştır. Bu yıl 25 yılını kutlayan şirket sivil havacılıkta, 21 yılını kutlar. Ödüllere doymayan hava yolu şirketi dünyada en önemli noktalara uçuş sağlar. Skyrax tarafından layık görünen 5 yıldız ile elit hava yolu, 2011, 2012, 2015 ve 2017 yıllarında "Yılın Hava Yolu" seçilmiştir. Güvenli yolculuğun adresi olan Qatar Airways, 46 000 personeli ile en iyi hizmet ödülüne de layık görülmüştür.

Dünyanın en iyi 6. Hava Yolu Şirketi seçilen Qatar Airways, merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı olarak bilinir. Qatar' da turizmi arttırmak, Qatar Airways'a olan ilgiyi diğer ülkelere de yaymak adına, hava yolu şirketi önemli bir adım atmış ve aktarma yolculuklarda Qatar Airways'i tercih eden yolcular, 1 gece Doha'da faaliyet gösteren 5 yıldızlı otellerde konaklama verilmiştir. Özellikle 6 ve daha fazla aktarma bekleyen yolcular özel araçlarla konaklayacakları otellere götürülür.

Aktarma saatine kadar burada misafir edilir. Business Class yolcuları, ikinci bilet alımında % 50 indirim yapılır. 5 yıldızlı hava yolu şirketi en çok tercih edilen şirketlerden biri olma özelliğine sahiptir. Qatar Airways, sivil havacılık kurallarına bağlı, modern uçakları ile hizmet verir.

Qatar Airways Online Check - in

Qatar Airways bilet sahipleri, Qatar Airways resmi internet sitesini ve mobil uygulaması kullanarak, Qatar içinde uçuş saatinden en az 2 saat önce, yurt dışı uçuşlarında 24 saat kala check-in işlemi yapılır. Qatar Airways tercih eden yolcular, online check-in yaptıklarında Duty Free mağazalarında % 10 indirim fırsatı yakalarlar. Check-in yapılırken, rezervasyon numarası ve e-bilet numarası gereklidir. Kimlik bilgileri ile yapılır. Mobil Biniş kartı uygulaması olan Qatar Airways, mobil kart geçerli havalimanlarında, Qr okuma makinesi olmayan havalimanlarında kağıt biniş kartına ihtiyaç vardır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Koltuk seçimi yaparken, yemek sipariş etmek Qatar Airways farkı ile mümkün. Zengin mutfağı ile ünlü hava yolu şirketi, vegan menüler, vejetaryen menüler, et ve tavuk menüler ile yemek ve içecek siparişlerini Check-in sırasında vermek mümkündür.

Qatar Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Dünyanın en konforlu uçakları ile yolculuk yapmak en büyük tercih sebeplerinden biridir. Koltuk aralıkları fazla olan, son teknoloji uçak filosu ile dikkat çeken firma, yolcuların konforunu düşünerek, keyifli bir yolculuk vaat eder.
 2. Uçuş ekibi ve kabin ekibi tecrübeli personellerden oluşur. Qatar Airways, tıpkı sloganı gibi 150'den fazla noktaya gün içerisinde yüzlerce sefer düzenler. Güler yüzlü kabin ekibi ve yer hizmetleri Qatar Airways biletli yolcuları, seyahat süresince rahat ettirmeye çalışır.
 3. Teknik bakımları sürekli olarak yapılan uçaklarla güvenli yolculuk garantisi veren hava yolu şirketi, kendi teknik ekibi ile 197 uçağın bakımını belirli periyotlarda yaptırır. Uçak sanayisini yakından takip eden şirket, filosunu arttırmayı hedeflemiştir.
 4. Kampanyaları ile sürekli kendini yenileyen hava yolu şirketinde, bahar kampanyası devam etmektedir. Qatar Airways kullanmak isteyen yolcular, hava yolu şirketine ait promosyon kartına sahip olarak uçak bileti alımlarında, büyük indirimler kazanabilir.
 5. Dünya Mutfağı ile uçakta lezzetli yemekler yemek için doğru adres Qatar Airways, özellikle uzun yolculuklarda, yolcular için özel olarak hazırlanan menüler, besleyici oldukları kadar doyurucudur.
 6. Doha aktarmalı uçuşlarda otel keyfi, Qatar Airways ülke ekonomisine katkı sağlamak adına hazırladığı kampanyaya ilgi oldukça fazladır. Doha aktarmalı bilet alan Qatar Airways yolcuları, havalimanında aktarma saatini beklemek yerine şehir merkezindeki 5 yıldızlı otellerde konaklama yaparlar. Bu hizmet 24 saat için ücretsizdir.
 7. Ödüle doymayan hava yolu şirketi, Orta Doğu'nun en kaliteli şirketi olarak bilinir. Hızlı büyümesinin altında, müşteri memnuniyeti olan bu şirket, dünyada altıncı sıradadır.

Qatar Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Qatar Airways bagaj uygulaması, serbest bagaj ve el bagajı olarak iki şekilde verilir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Ücretsiz bagaj hakkı Qatar Airways şirketinde, rotaya göre değişiklik gösterir.

Bagaj: Brezilya Uçuşlarında; Economy, First, Business Class; 32 kg 158 cm, Kazablanka uçuşlarında; Economy Class; 45 kg, 300 cm, Business Class; 60 kg, 300 cm First Class; 60 kg, 300 cm olarak belirlenir. ABD hariç tüm uçuşlarda; Economy Class; 30 kg, 300 cm,Business Class; 40 kg, 300 cm,First Class; 50 kg, 300 cm belirtmemiştir.

Kabin/ El Bagajı: Qatar Airways el bagajı uygulaması, Economy Class; 8 kg,Business Class; 10 kg,First Class; 15 kg olarak izin verilir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Qatar Airways, fazla bagaj uygulamasını 5 kg ile sınırlandırmış olup, her yolcu 5 kg paketlerden en fazla 100 kg bagaj hakkı satın alabilir. Fazla bagaj ücretlerinde, bilet alımlarında online biletlerde; 25 USD kg başına, satış noktalarından alınan biletlerde ise kg başına 30 USD ile ücretlendirilir.

Yurtiçi: Doha kalkışlı Katar şehirlerine uçuşlarda fazla bagaj ücretleri; kg başına 25 USD

Yurtdışı: Yurt dışı uçuşlar, gidilecek rotaya göre hesaplanır.

Avrupa Ülkelerine olan uçuşlarda 50 USD ile 70 USD arası değişim gösterirken, Afrika uçuşlarında; 25 $ ile 55 $ arası bagaj ücreti alınır.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD yolcuları ekonomik sınıf uçuşlarda serbest bagaj hakları, 46 kg (iki parça ve toplam ağırlığı 46 olacak) ile sınırlıdır. First Class ve business class da ise iki parça ve toplam ağırlık 64 kg gelecek şekilde verilir. ABD fazla bagaj ücreti ise 100 $ ile 200 $ arası değişir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Müşteri memnuniyeti en yüksek olan hava yolu şirketi, kayıp, hasarlı ve eksik bagajlarda, yolcu mağduriyetini kısa sürede gidermek adına, bagaj takip sistemi ile çalışır. 30 günlük süreç içerisinde bulunamayan bagajların ödemesi müşteri hesabına aktarılır. Geç teslim edilen bagajlar, yolcuların verdikleri adrese kargo ile sevk edilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

El ve serbest bagajlarda Qatar Airways, havacılık kurallarına bağlı olarak, kesici, ateşleyici ve patlayıcı maddelerin taşınmasına izin yoktur. El bagajlarında sıvı kısıtlaması bulunur. Genel olarak el bagajı olan yolcuların 75ml'den fazla olan parfüm, deodorant gibi ürünlerin taşınması yasaktır. Çakmak, kesici alet, ucu sivri aletler uçağa alınmaz.

Qatar Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Uzun uçuşlarda business ve economy class yolcuları diledikleri menüleri, kabin ekibinin yemek servisi sırasında isteyebilir. Lezzetli yemekleri uçak mutfağında fark yaratmayı başaran firma, içecek ikramlarını de belirli aralıklarda kabin ekibi tarafından vermektedir.

 • Economy Class İkramlar

Ekonomik sınıfta uçan yolcular, kısa süreli uçuşlarda içecek ikramı hakkına sahiptir. Uzun seyahatlerde ise yemek menüleri kabin ekibi, rutin servislerde ikram eder.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları, yemek servisinden önce seçme hakkına sahiptirler. İçkili menüler, vejetaryen, diyet ve vegan menüler de bulunur.

 • Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi First Class sınıfına özel olarak hazırlanır. Uçakta yemek yeme keyfini çıkaran first class yolcuları, uçağa binmeden yemek siparişi verebilirler.

Qatar Airways Business Class

Qatar Airways farkı business class yolculuklarda avantajı ile kendini gösterir. Rakipsiz hizmetleri bulunan hava yolu şirketi ile uçmak ayrıcalıktır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Geniş ve rahat koltuklarda, dış mesafesi 60 cm'dir. Dört kişilik, iki kişilik, ve tek kişilik First Class sınıfı ile dikkat çeken koltuk özelliklerinin yanında ekonomi koltuklarında da olmak üzere tüm koltuklarda, led tvler bulunur. Fim, müzik izleme imkanı vardır. Uzun seyahatlerde yatak olma özelliğine sahip olan koltuklar keyifli yolculukların kapısını açıyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

3 saat aralıklarla ile içecek servisi yapılır. Yemek menülerini kendileri seçen business class yolcuları, diledikleri zaman kabin ekibinden servis talep edebilirler.

 • CIP Salon / VIP Lounge

Doha Hamad Havalimanında VIP Lounge salonlarını kullanabilirler. Qatar Airways yolcuları uçuş noktası olan tüm havalimanında CIP Salonlardan yararlanabilme hakkına sahiptirler.

Qatar Airways Uçuş Kartı Privilege Club

Qatar Airways uçuş kartı, bir üyelik kulübüdür. Sıklıkla uçak ile yolculuk yapanlar için puan biriktirme ve indirimli biletler için fırsatlar yaratır.

Bu yolcu programına üye olanlar, Qatar Airways ile olan her uçuşlarında puan kazanabilirler. Qatar Airways uçuş puanlarına "Qmiles" adı verilir.

Qatar Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Qatar Airways Seferi: Qatar Airways ile 6 kıtada 150 uçuş noktası bulunur.
 • Qatar Airways Rezervasyon: Bilet rezervasyonları, online olarak Biletall.com'dan ve çağrı merkezlerinden yapılabilir.
 • Qatar Airways Bilet Al: Qatar Airways tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Qatar Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Qatar Airways, promosyon biletlerinde iadeler, ceza ile yapılır. İade biletlerde %15 ceza uygulanır. Promosyon biletler dışında iadeler ve iptal işlemleri yapılır.

Qatar Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Qatar Airways firmasının bütün koltukları tv özelliğine sahiptir. Kulaklık girişleri, elektrik girişleri bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcuların rahatlık ile seyahat etmeleri için her türlü önem alınmıştır. 0-2 yaş bebekler ebeveynleri ile seyahat ederken, 24 ayı doldurmuş çocuklar için koltuk verilmektedir. Çocuk yolcuların ek bagaj alma hakkı yoktur.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcular, havacılık kuralları gereği 28. haftadan sonra doktor raporu ile seyahat edebilmektedirler. 28 ve 34 haftalarda doktor raporu olmadan uçağa binişe izin verilmez.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

65 yaş üstü, hasta ve Engelli yolcular için özel araçlar ile uçağa alınır. Yer hizmetleri ekibi tekerlekli sandalye ile terminal binasında karşılanır ve seyahati boyunca bu hizmetlerden faydalanabilir.

 • Evcil Hayvanlar

Saldırgan özelliği olmayan evcil hayvanlar, özel kafeslerde kabinde ve kargo bölümünde seyahat edebilirler.

 • Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası, Travel Guard şirketi ile yapılmıştır. Web sitesi üzerinden, seyahat sigortası yapılabilir.

Qatar Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sofya - Bükreş 819,11 TL 1 Saat 5 Dakika
Bükreş - Sofya 892,50 TL 1 Saat 5 Dakika
İstanbul - Manila 1.263,02 TL 23 Saat 35 Dakika
Sofya - Cluj 1.374,98 TL 3 Saat 25 Dakika
İstanbul - Addis Ababa 1.406,87 TL 29 Saat 35 Dakika
İstanbul - İsfahan 1.435,98 TL 13 Saat 44 Dakika
İstanbul - Maskat 1.453,40 TL 8 Saat 55 Dakika
İstanbul - Phuket 1.550,97 TL 16 Saat 40 Dakika
Cape Town - İstanbul 1.627,86 TL 17 Saat 30 Dakika
Nairobi - İstanbul 1.660,58 TL 11 Saat 25 Dakika

Qatar Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Qatar Airways uçak bileti ne kadar?

  Qatar Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Manila olup, bilet fiyatı 1.263,02 TL'dir.
 • Qatar Airways kaç yılında kuruldu?

  1997 yılında kurulmuştur.
 • Qatar Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Doha şehrindedir.
 • Qatar Airways IATA kodu nedir?

  QR uluslar arası IATA kodudur.
 • Qatar Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +974 4022 60 00

Qatar Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (26)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
91 Değerlendirme
A*** K***
10 Kasım Cumartesi
Personel biraz daha ilgili olabilirdi ve fiyatları çok abartılı pahalı
M*** A***
20 Ekim Cumartesi
Biraz geç geldi ama olsun yine de keyifliydi personel güler yüzlü
F*** A***
8 Ekim Pazartesi
Fiyatlar biraz daha iyi olabilirdi ama yine de denenebilir sanırım
T*** A***
5 Eylül Çarşamba
İkramları konusundan dolayı çok seviyorum amerikaya yolculuk yapmak çok keyifli oluyor
A*** U***
23 Temmuz Pazartesi
Erkek arkadaşıma ziyaret için almıştım gayet güzeldi içecekler sıkıntılıydı biraz.
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Qatar Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Qatar Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.08.2020 02:22:03 )

Tokyo, (Tümü)
TYOT
JP
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531