1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bodrum Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
28°C
17 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
27°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
29°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Bodrum Şehri En İyileri
  • Plaj
  • Bodrum Kalesi
  • Kabak Çiçeği Dolması
Bodrum

En Ucuz Bodrum Yurtiçi Uçak Seferleri

04 Ağu 2019
Ankara - Bodrum
Pegasus
24 Tem 2019
Adana - Bodrum
Pegasus
07 Ağu 2019
Konya - Bodrum
Pegasus
05 Ağu 2019
Gaziantep - Bodrum
Atlasglobal
31 Tem 2019
Nevşehir - Bodrum
Anadolu Jet
22 Tem 2019
Kayseri - Bodrum
Anadolu Jet
06 Ağu 2019
24 Tem 2019
Hatay - Bodrum
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
İzmir - Bodrum
Anadolu Jet
06 Ağu 2019

En Ucuz Bodrum Yurtdışı Uçak Seferleri

Brüksel - Bodrum
Corendon Aırlınes
16 Tem 2019
Belgrad - Bodrum
Atlasglobal
20 Tem 2019
Berlin - Bodrum
Germanwings
28 Tem 2019
07 Ağu 2019
Amsterdam - Bodrum
Atlasglobal
14 Ağu 2019
Bakü - Bodrum
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Köln - Bodrum
Eurowings
26 Tem 2019
Frankfurt - Bodrum
Sun Express
26 Tem 2019
Doha - Bodrum
Pegasus
20 Tem 2019
Adelaide - Bodrum
Malaysia Airlines
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bodrum Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bodrum Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bodrum Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
5 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Bodrum’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Bodrum uçak bileti almak için bazı uygun zamanlar vardır. Mesela cuma günleri sefer sayısı oldukça fazladır. Bundan dolayı firmalara göz atılarak bilet bakılabilir. Bunun dışında sonbahar ve kış aylarında bölge turizm açısından çok donuk kalmaktadır. İlkbahar ve yaz aylarında ise sezon açıldığı için Bodrum turizm merkezi haline gelmektedir. Kendinize uygun seyahat planı yaparak Bodrum’a seyahat yapılmaktadır.

Bodrum Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bodrum uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından Bodrum şehir merkezine ulaşmak için pek çok ulaşım alternatifine sahiptir. Bu ulaşım alternatifleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

HAVAŞ havalimanı – Bodrum istikametinde ve havalimanından Didim üzerine seferler gerçekleştirmektedir. Bu otobüs seferleri iç hat uçuşlarının sefer saatlerine göre gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık 20 dakika aralıklarla seferler yapılmaktadır. Yolcu indirme noktalarını Güvercinlik, Altınel, Torba, Hotel Samara, Hotel Blue Dreams oluşturmaktadır. Havalimanı HAVAŞ otobüsleri ile Bodrum şehir merkezine 45 dakika mesafededir. Ayrıca HAVAŞ otobüs biletleri oldukça ekonomiktir

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 TL

MUTTAŞ, havalimanından Bodrum şehir merkezine seferler gerçekleştiren belediyenin toplu taşıma araçlarından birisidir. Gidiş saatleri uçuş saatinden 2 saat önce hareket etmektedir. Bu otobüsler Bodrum otogarından Torba Kavşağı Altgeçidi ve Güvercinlik Metro önünden yolcu almaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 TL

Havalimanı - Milas otogar yönlü otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Taksi

Hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet veren havalimanında 7/24 taksi hizmeti bulunmaktadır. Makul fiyatlarda Bodrum şehir merkezine ulaşım taksi aracılığıyla da sağlanmaktadır.

Bodrum Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bodrum’a hava yolu ile ulaşımda kullanılan havalimanı Milas – Bodrum Havalimanı’dır. Bu havalimanı iç ve dış hatlardan oluşmaktadır. Bodrum uçak bileti kullananlar için havalimanı 1980’li yıllarda açılmıştır. Havalimanı modern görüntüsünü 2012 yılında kazanmıştır.

Aslında bu havalimanın adı sadece Bodrum Havalimanı yapılacak iken Milas ilçesinin sınırlarında yer alması dolayısıyla Milaslılar'ın tepkisine uğramış ve güncel ismi Milas – Bodrum Havalimanı olarak kabul edilmiştir.

Bu havalimanı bölgeye ekonomik anlamda çok büyük bir yatırım niteliğindedir. Muğla dışında İzmir ve Aydın’a bağlı Didim, Kuşadası, Söke gibi turizm yerlerine de ulaşımda bazen bu havalimanının kullanılması yönüyle de oldukça önem arz etmektedir. Havalimanı 14.686 metrekarelik kapalı alana sahiptir.

Bu havalimanı günden güne önemini artırmakta ve kendi içerisinde devamlı olarak bir gelişim çizgisi takip etmektedir. Bodrum uçak bileti alınarak bu havalimanından bahsedilen noktalara erişim sağlanabilir.

Bodrum’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bodrum uçak bileti almak için deniz en önemli sebeplerden birisini oluşturmaktadır. Bodrum’un denizi eşsiz güzelliği ile oldukça ön plana çıkmaktadır. 67 mavi bayraklı plajları ile Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden birini teşkil etmektedir. Kargıcak Koyu, Peksimet, Mazı Koyu, Torba, Türkbükü, Bitez ve Yalıkavak Bodrum’un meşhur plaj yerleridir.
  2. Bodrum tarihi güzellikleri bakımından son derece zengindir. Bölgenin geçmişten günümüze kalan yıkılmayan tek kalesi Bodrum’da yer alır. Ayrıca komşu olan Milas, tam bir tarih kentidir. Burada Avrupa mimarisi ile oluşturulmuş Macar evleri, bahçeli Türk evleri bölge mimarisini kişilere sunar. Burada da Menteşeoğulları beyliğinin kurucusu Menteşe Bey ünlüdür ve Milas bu beyliğin başkentliğini yapmıştır. Buraya uçuş yapılarak tarihe tanıklık yapılabilir.
  3. Bodrum, coğrafi olarak birtakım ayrıcalıklara sahiptir. Bodrum’un mikro iklim bölgesinde yer alması Bodrum’u dünyaca ünlü tatil yörelerinden biri haline getirmiştir. Yaz kış bölgede nemin bulunmaması ve bölgeye ılıman bir iklimin hakim olması bölgede var olan bitki örtüsünü de zengin kılmıştır.
  4. Bodrum’da turizm sektörünün aktif olarak faaliyet göstermesi nedeniyle bölge birçok farklı etnik kökenden insana ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca kültürel olarak kent Türkiye’nin ilk ve tek Bale Festivali’ni düzenlemektedir. Ayrıca Barok Müzik Festivali de yaklaşık 10 yıldır bölgede düzenlenmektedir. Bodrum’a uçuş yapılarak bu sanat etkinliklerinden faydalanılabilir.
  5. Bodrum, önemli bir tatil kenti olması nedeniyle ulaşım yönünden oldukça kolaydır. Bodrum’a ulaşım Milas üzerinde bulunan çift şeritli asfalt yol üzerinden sağlanmaktadır. Dolayısıyla Bodrum’a uçuş yapıldığında bu ulaşım ağı sayesinde istenilen noktaya kolayca varılabilir.

Bodrum Hakkında

Bodrum, Muğla’nın batısında yer almaktadır. Bodrum’un kuzey, batı ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Doğusunda ise Milas yer almaktadır. Bunun dışında Bodrum herhangi bir il ile sınır komşusu değildir. Bodrum, hem Türkiye’de hem de dünyada turizm açısından oldukça önemlidir. Nüfus bakımından da Muğla’nın en yoğun ilçesini teşkil eder.

Bodrum, uzun yıllardan beri pek çok medeniyeti barındırmıştır. Neredeyse herkes tarafından bilinen Halikarnas Bodrum’un eski çağlardaki ismidir. Bodrum, Heredot tarihine göre ilk olarak Dorlar tarafından kurulmuştur. Dorlar’dan sonra bu bölgede Karyalar ve Lelegler daha sonrasında ise Megeralılar varlığını sürdürmüşlerdir. Persler döneminde Bodrum, en parlak dönemini yaşamıştır. Bu dönemde Bodrum Karya bölgesinin başkenti olmuştur.

Stratejik bir konumda yer alması ve deniz hariç karadan saldırıya savunma yapılabilmesi kentin uzun yıllardan bu yana önemli bir nokta olmasını sağlamıştır. Daha sonraki dönemlerde ise Bodrum, Romalıların ve Milattan Sonra ise Bizanslılara eline geçmiştir.

Milattan sonraki dönemlerde ise Haçlılar ve Türklerin bir hakimiyet alanı haline gelmiş ve birkaç yüzyıl Bodrum üzerinde hakimiyet mücadelesi yaşanmıştır. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman Han döneminde Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil olan şehir, bir daha Türklerin elinden çıkmamıştır. 1923’ten sonra kentin ismi Bodrum olarak değiştirilmiştir. Bu şehirde ünlü olan bazı isimleri ise şu şekilde sıralayabiliriz; Heredot, I. Artemis, Turgut Reis, Halikarnas Balıkçısı, Neyzen Tevfik, İlhan Berk bu şehirde bilinen önemli isimleri teşkil eder.

Bodrum, birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Mesela, dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu şehir üzerinde inşa edilmiştir. İklim itibarı ile de mikro klima alanına sahip olan Bodrum, Ege ve Akdeniz iklimlerini bünyesinde birleştirmektedir. Bodrum’u dünyaca ünlü yapan şey bölgede yaz aylarında hiç nem olmamasıdır. Bodrum hem Türkiye’de hem de dünyada yılda binlerce turisti ağırlaması sebebiyle çok geniş bir ulaşım ağına sahiptir.

Bodrum Fotoğraf Galerisi

Bodrum Nerede?

Bodrum Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde yaygın olarak belediye otobüsleri kullanılmaktadır. Bu otobüsler daha çok Bodrum’dan havalimanı-otogar yönlü ya da diğer ilçelere yönelik hizmet vermektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bodrum’da diğer şehir içi ulaşım araçlarını taksi ve özel araç kiralama meydana getirmektedir. Kent turistik bir yapıya sahip olduğu için çok sayıda araç kiralama firması vardır. Araç kiralanarak yada taksi ile Bodrum içerisinde bir çok yer rahatça gezilip görülebilir.

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Kargıcak Koyu
Bodrum Kalesi
Mausoleion Mozolsi
Sualtı Arkeoloji
Müzesi Osmanlı Tersanesi
Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu Bodrum’da bulunan pek çok koya göre oldukça güzeldir. Bu koy bakir kalmış nadir koylardan birisidir

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi iki liman arasında yer almaktadır. Ayrıca bu kalenin üç tarafı deniz ile çevrilidir. Bodrum Kalesi M.S. 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Rodos Şövalyelerine ait olan kale Halikarnas’ın kurulduğu noktada yer almaktadır. Kalenin yapı malzemesi olarak Mausolos Anıt Mezarı taşları ve rölyefleri tercih edilmiştir. Kalenin beş adet kulesi mevcuttur. Kaleden muhteşem bir deniz ve Bodrum manzarası seyredilebilir.

Mausolos Mozolesi

Mausolos Mozolesi Dünya’nın yedi harikasından birisidir. Bu yapı Yunan ve Mısır mimarisinin karakteristik özelliklerini birleştirmiştir. Bu yapı oluşturulurken çeşitli malzemeler kullanılarak yapılmış ve çevresinde meşhur Bodrum evleri gezilip görülebilir niteliktedir.

Sualtı Arkeoloji Müzesi

Sualtı Arkeoloji Müzesi dünyadaki en önemli su müzelerinden birisidir. Müze Bodrum Kalesi’nin içerisinde yer almaktadır. Müzede çeşitli su canlıları , deniz altı eserleri mevcuttur. Müzenin en değerli parçalarından birisini ise en eski batık geminin kalıntıları meydana getirmektedir.

Osmanlı Tersanesi

Bodrum’da bulunan Osmanlı tersanesi 1775 yılında kurulmuştur. Burada tersanenin yanı sıra Cafer Paşa’nın türbesi ve Adsız Atlı Süvarinin mezarı mevcuttur.

Bodrum’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kabak Çiçeği Dolması
Keşkek
Deniz Börülcesi
Turp Otu Salatası

Bodrum uçak bileti kullanan ziyaretçilerin Bodrum’da birçok gezebileceği yer olmaktadır. Bu yerler tarihi yapılardan oluşmaktadır.

Bodrum’un En Meşhur Yemeği: Kabak Çiçeği Dolması

Bodrum uçak bileti alınarak bölgeye ait eşsiz birçok lezzetli yemek burada yenilebilir. Bodrum’un meşhur yemeği olan kabak çiçeği dolması ise kabak çiçeğinin içinin çeşitli malzemelerle doldurulması ile yapılmaktadır.

Karşı Konulmaz Lezzeti ile Keşkek

Bölgeye ait olan bu yiyecek buğday ve tavuk butlarının tereyağı ile tencerede pişirilmesi ile yapılmaktadır.

Denizin Tadı: Deniz Börülcesi

Bu yemek deniz börülcesi, sarımsak, limon, zeytinyağı ve tuz ila yapılmaktadır.

Enfes Bir Salata: Turp Otu Salatası

Özellikle yaz aylarında salata yemeğin yanında vazgeçilmez bir sebzedir. Bu salata turp otu, zeytin yağı, limon ve tuzun karıştırılması ise basit bir şekilde yapılmaktadır.

Konaklama İçin Bodrum Otel Seçenekleri

Ucuz Bodrum uçak bileti alınarak Bodrum’da tatil için pek çok otel seçeneği değerlendirilebilir.

Kempinski Otel

Bu otel havalimanına oldukça yakındır. Otelde birden fazla oda seçeneği olup odaların manzarası oldukça iyi bir konumda yer almaktadır.

Yalıçiftliği/Bodrum
Rixos Otel

Rixos Otel havalimanına 25 km uzaklıkta kalmaktadır. Otelde 347 tane oda, suit ve villa mevcuttur. Bu otel Bodrum’da eğlencenin sınırlarını zorlamaktadır. Otelde uzman teraspistler, mini disko, eğlence salonları, farklı spor dallarına ait spor alanları mavcuttur.

Güvercinlik/Bodrum
Azka Otel

Azka Otel Bodrum’da Bardakçı’da bulunmaktadır. Bu otel Bodrum havalimanına 37 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bodrum merkeze ise 1.4 km uzaklıktadır. Bodrum merkeze oldukça yakın olan bu otel 197 adet odası, 6 adet toplantı salonu ve ücretli ücretsiz pek çok aktivite alanı ile dikkat çekmektedir.

Bardakçı/Bodrum

Bodrum Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bodrum 205,49 TL 1 Saat 15 Dakika
Ankara - Bodrum 210,49 TL 1 Saat 20 Dakika
Tekirdağ (Çorlu) - Bodrum 259,93 TL 9 Saat 10 Dakika
Adana - Bodrum 268,84 TL 1 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Bodrum 305,38 TL 3 Saat 10 Dakika
Lefkoşa - Bodrum 324,00 TL 2 Saat 45 Dakika
Konya - Bodrum 328,38 TL 4 Saat 25 Dakika
Bursa - Bodrum 333,30 TL 2 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bodrum ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
27 Mart 2019
Yaz tatili demek deniz demek, kış tatili demek kayak demek, ilkbahar ise kalan her şey! Gezmeye doyamayanlar için baharda güzelleşen şehirleri anlattık.   Kıyıköy Şirin bir yere gidip huzurlu
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks

Bodrum Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi yemekleri biraz kötü ama olsun
Herşyi ile bambaşka bir hava yaratan bi şehir
Heryeri , herşeyi çok farklı kesin gidin
Gidip görmeniz gereken biryer kesinlikle pişman olmazsınız.
Güzel bir yer yazlığımız var her yaz oradayız.
Bundan sonra yaz tatillerimi sanırım burada geçiricem
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bodrum Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:37:17
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bodrum, (BJV)
BJV
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948