1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The charming way to fly"
Austrian Airlines

Austrian Airlines Austrian Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1957
Firma Kısaltması
Austrian
Firma Merkezi
Schwechat
IATA Kodu
OS
Uçtuğu Şehir Sayısı
29
Çağrı Merkezi
+43 (05) 1766 10 74
Uçak Sayısı
80
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Austrian Airlines Popüler Uçak Seferleri

Üsküp - Dusseldorf
Uçak Bileti
29 Tem 2020
Roma - Cagliari
Uçak Bileti
01 Ağu 2020
Venedik - Köln
Uçak Bileti
03 Ağu 2020
Pristina - Dusseldorf
Uçak Bileti
28 Tem 2020
Pristina - Frankfurt
Uçak Bileti
31 Tem 2020
Paris - Köln
Uçak Bileti
01 Ağu 2020
Sibiu - Bükreş
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Amsterdam - Köln
Uçak Bileti
12 Ağu 2020
Kosice - Antalya
Uçak Bileti
23 Tem 2020
Varna - İzmir
Uçak Bileti
31 Tem 2020
Varna - Köln
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Selanik - Ankara
Uçak Bileti
16 Tem 2020
Brüksel - Varna
Uçak Bileti
10 Ağu 2020
Zürih - Bangkok
Uçak Bileti
30 Tem 2020
Varna - Tahran
Uçak Bileti
26 Tem 2020
Stockholm - Şangay
Uçak Bileti
30 Tem 2020
Graz - Kayseri
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Graz - Sivas
Uçak Bileti
30 Tem 2020
Graz - Adana
Uçak Bileti
21 Tem 2020
Kiev - Fez
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Austrian Airlines Hakkında

Austrian Airlines, Air Austria ile Austrian Airways şirketlerinin 1957 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. İlk olarak Londra’ya uçuş gerçekleştirmiş ve ilk uçuş tarihi 31.03.1958’dir. Sürekli kendisini geliştirerek 1990 yılında Tyrolean Airways, Laudra Air şirketlerini bünyesine katmıştır.

Kurucu üyeleri arasında, Air Canada, Lufthansa, Thai Airways International, United Airlines bulunmaktadır. Mevcut üyeleri arasında, Türk Hava Yolları, Eva Air, Egypt Air, Air China, Air India, Avianca, Asiana Airlines gibi çok sayıda hava alanı şirketi bulunmaktadır.

Austrian Airlines Online Check - in

Austrian Airlines'ı kullanarak uçmak isteyenler aldıkları biletleri aktifleştirebilmek için, belirtilen süre içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gereklidir. Austrian Airlines biletlerinin check-in işlemleri, hava alanında şirket gişelerinden yapılabildiği gibi online olarak internet üzerinden de yapılabilmektedir. check-in işlemleri için online yöntem tercih edildiğinde, internet sitesinde istenilen bölümlere bilet bilgileri girilmelidir. İstenen bilgiler arasında bilet numarası, yolcunun adı ve soyadı, uçuş bilgileri girilerek check-in işlemleri kısa sürede tamamlanabilmekte ve hava alanında zaman kaybedilmemektedir.

 • Online check-in Yaparken Yer Seçimi ve Diğer Seçenekler

Austrian Airlines yolcuları biletlerin internet üzerinden online check-in yaparken, uçakta boşta görülün koltuklar üzerinde seçim yaparak istedikleri koltuğu seçebilmektedirler. Yine check-in’in sırasında uçakta yemek yemek istiyorlarsa istedikleri yemeklerin siparişlerini önceden oluşturabilirler.

Austrian Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Austrian Airlines Avrupa’da ve dünyada ün yapmış güvenilir bir havayolu şirketidir. Vermiş olduğu hizmetler değerlendirildiğinde, özellikle uzun uçuşlar için tercih edilebilecek en iyi havayolları şirketlerinden birisidir.
 2. Şirket yapısının sağlam oluşu, bünyesinde 80 adet uçak bulundurması ve dünyanın her yerine sürekli seferlerin olması tercih sebeplerinden birisidir. Günün her saatinde dünyanın birçok noktasına uçak seferi bulmak mümkündür. Uçaklarını kalitesi ve personellerinin nazikliği yine tercih sebebidir.
 3. Austrian Airlines tüm personelini yüksek hizmet kalitesi anlayışına göre eğitmiş, bu hizmet anlayışını benimsetmiş ve tüm yolculara şirket ve hizmet kalitelerinin gösterebilmek için en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadırlar.
 4. Miles&Smiles ayrıcalıklarından Austrian Airlines ile yolculuk yapan tüm yolcular faydalanabilmektedir.
 5. Austrian Airlines ile ucuza uçmak isteyen insanlar uçuş tarihinden çok öncesi bir tarihte rezervasyon yaparlar ya da biletlerini alırlarsa, dünyanın her yerine daha ucuza uçuş gerçekleştirebilirler. Ucuza uçuş avantajlarından faydalanmak için ülke ayrımı yapılmamakta tüm ülkeler için kullanılmaktadır.
 6. Austrian Airlines şirketi uçuş esnasında müşterilerine sunmuş olduğu yiyecekleri en hijyenik ve sağlık şartlarına uygun olarak bulundurmakta ve müşteri tercihine göre sunum yapmaktadır.
 7. Austrian Airlines özel sağlık durumu olan, engelli müşterilerine sürekli en ekonomik uçuş tercihlerini sunmaktadır. Bu durumda olan müşterilerinden özel belge istememektedir.

Austrian Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Austrian Airlines müşterilerine geniş bagaj kapasitesi sunarak ayrıcalıklı olduğunu göstermektedir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı

AUA, müşterilerine uçak içi el bagajı ve check in olarak iki bagaj seçeneği sunmaktadır.

Bagaj: Austrian Airlines müşterilerine yapacakları yolculuğun mesafesine göre bagaj hakkı tanımaktadır. Business bölümünü tercih eden müşterilerine 30 Kg, economy bölümünü tercih eden müşterilerine 20 kg, promosyonlu olarak kısa mesafe uçan yolcularına ise 15 kg bagaj hakkı tanımaktadır. Uçuş mesafesi uzun olan yerler için özel bagaj hakkı vermektedir.

El Bagajı: Müşteriler busines bölümünde her biri en fazla 8 kg kapasiteli 2 adet paket, economy bölümünde ise 8 kg kapasiteli bir adet bagaj bulundurabileceklerdir.

 • Fazla Bagaja Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Yurtiçi uçuşlarda fazla bagaj bulunmadı durumunda fazla olan kilo başına 1 euro ücret öder.

Yurtdışı: Yurtdışı uçuşlarda fazla olan bagajların ücretlendirilmesi gidilecek ülkeye ve yapılan anlaşmalara göre belirlenmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Austrian Airlines hava yolu ile Amerika Birleşik Devletlerine yapılacak uçuşlar için, economy bölümünde el bagajı olarak 8 kg, bagaj için 25 kg, business bölümünde el bagajı için 8 kg, check’in bagajı için 35 kg bagaj kapasite hakkı tanınmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Austrian Airlines bu güne kadar tüm müşterilerinin eşyalarını özenle taşımış, hiçbir zarar görmemesi için bagaj bölümüne en hassas kurallara uyarak yerleştirme yapmıştır. Unutulan eşyalar için AUA şirketine ait unutulan eşyalar bölümüne müracaat edilebilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Austrian Airlines ile yapacağınız seyahatlerinizde uçak içerisine özellikle el bagajında, uyuşturucu madde, delici kesici alet, silah, patlayıcı madde, çeşitli spreylar, çakmak, biber gazı gibi maddeleri bulundurmak yasaktır. İzinli olan bazı maddeler müşterinin bagaj bölümündeki eşyaları arasına konur ve kontrollü olarak taşınır.

Austrian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Austrian Airlines müşterilerin uçuşa başladıkları andan itibaren çeşitli içecek ve yiyecek ikramında bulunmaktadır. Yiyecekler için müşteriler check-in esnasında sipariş oluşturabilir ya da uçakta o anda istediklerini alabilirler.

 • Economy Class İkramlar

Austrian Airlines hava yolları Economy bölümünde yolculuk yapan müşterilerine, uçuş mesafesine göre, kahvaltı, yemek ikramları, sıcak içecekler, sandviç türü yiyecekler, kekler ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

Austrian Airlines ile Business bölümünde yolculuk yapan müşterilere içecek servisleri yapılmaktadır. Uzun yolculuklar esnasında müşteri tercihine göre her türlü yemek servisi yapılmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Austrian Airlines hava hizmetlerindeki ayrıcalığını göstererek, yolcularına özel sipariş hakkı tanımaktadır. Yolcular tercihlerine göre, et yemekleri, sebze yemekleri, balık ürünleri, yağlı, yağsız yemek siparişleri verebilme hakkına sahiptir.

Austrian Airlines: Business Class

Austrian Airlines şirketi tüm yolcularına istedikleri bölümde yolculuk yapabilme hakkı vermekte ve isteyen yolcular, Business bölümünü seçerek ayrıcalıklı olarak seyahatlerine yapabilmektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business bölümünde yer alan tüm koltuklar özel olarak hazırlanmıştır ve öndeki koltuk ile mesafeleri en uzun insanın rahat edebileceği şekilde ayarlanmıştır. Her koltuk masaj özelliğine sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business bölümünde müşteriler özel yemek siparişi verebilmekte ve farklı yörelere ait yemek çeşitlerinin en lezzetli şekilde yiyebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Austrian Airlines şirketi yolcularının rahat edebilmesi ve bazı kişisel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için, uçuş öncesi, aktarma ya da uçuş sonrası için bekleme salonlarında birçok avantaj sunmaktadır. Bunlar arasında yolcuların yemek yemesi, duş alması, eğlenceli vakit geçirecek uğraşların olması düşünülmüş ve hizmete sunulmuştur.

 • Diğer Özellikler

Austrian Airlines yolcularına çeşitle online hizmetleri kullanmaları durumunda ek puan kazanmaları şansı tanımakta ve bu puanları bir sonraki uçak bileti alışında kullanma hakkı vermektedir.

Austrian Airlines : Miles and Smiles

Austrian Airlines Miles&Smiles sistemini kullanan yolcularına çeşitli avantajlar hazırlamıştır.

Avantajlar arasında indirimli bilet, bilet rezervasyonlarında öncelik, ek bagaj hakkı, özel yemek hakkı gibi avantajlar tanımaktadır.

Austrian Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Avrupa’nın ve dünyanın en iyi havayolları şirketlerinden biri Austrian Airlines şirketidir ve dünyanın her yerine her gün onlarca uçuş düzenlemektedir. Austrian Airlines şirketi, Amerika, Kanada, Brezilya, Çin, Japonya, Dubai, Türkiye, Mısır, Rusya gibi birçok ülkeye sürekli uçuşlar yapmaktadır.

 • AUA Seferleri: Austrian Airlenes şirketi günlük olarak profesyonelce sayısız uçuş seferi yapmaktadır. Dünyanın her noktasına uçuş düzenleyen şirket, toplam 130 ülkenin çeşitli noktalarına yolcu taşımaktadır.
 • AUA Rezervasyon: Daha ekonomik uçuşlar için bilet rezervasyonları online olarak yapılmaktadır.
 • AUA Bilet Al: Austrian Airlines şirketi ile uçmak isteyen müşteriler Biletall.com'dan online olarak biletlerini satın alabilirler.

Austrian Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Austrian Airlines şirketine ait uçuş biletleri iade edilmek, değiştirilmek ya da iptal edilmek istenildiğinde, şirket müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek veya biletin satın alındığı satış noktasına gitmek yeterlidir. Bileti iade etmek istiyorsanız uçuş saatinden on iki saat önce işlem yapmanız gerekir ve bilet fiyatı üzerinden yüzde on kesinti yapılarak geri ödeme gerçekleşir. Uçuş saatine daha az zaman kala yapılan iadelerde kesinti oranı daha fazla olmaktadır. Geç kalma ya da uçuşa az zaman kala yapılan iptallerde her hangi bir para iadesi yapılmamaktadır.

Economy bölümleri için değiştirilebilir bilet iadeleri uçuşa on iki saatten daha fazla zaman içerisinde yapılırsa yüzde yirmi kesinti yapılarak geri ödeme yapılır. uçuşa iki saat kala yapılan işleme yüzde kırk kesinti uygulanır. Anlaşmalar gereği bazı ülkelere yapılan uçuşlar için iptal edilen biletlere geri ödeme yapılmaz.

Austrian Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Her koltuk müşterinin rahat edebilmesi için özel hazırlanmıştır. Koltuklarda elektrik bağlantıları mevcuttur ve müşteri bazı cihazlarını şarj edebilir. Okuma lambaları bulunmakta ve masaj koltuğu konforundadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

AUA şirketi özellikle bebek ve çocuk yolcuların güvenliklerine önem vermektedir. Ailelere çocuklar için özel dizayn edilmiş kemerler ve koltuklar sunmaktadır. Bebekler için özel mama siparişi verilebilmekte, bebek arabaları için özel alanlar bulundurmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcuların hamileliklerinin 28 ile 35. Hafta dönemleri için özel doktor raporu ve uçakla seyahat etmesinde sakınca yoktur yazısı istenmektedir. 36. Haftadan sonraki hamilelik durumu olan hastalar hiçbir şekilde uçağa alınmazlar.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli hastalar için özel bölümler bulunmaktadır. Hasta yolcular ise doktor veya refakatçileri ile birlikte yolculuk yapabilmektedirler.

 • Evcil Hayvanlar

Hayvan sever ve hayvan sahibi olan yolcular evcil hayvanlarını ek ücret ödeyerek taşıyabilirler. Diğer hayvanlar ise özel kabinlerde kargo bölümüne konularak taşınır.

 • Seyahat Sigortası

Austrian Airlines şirketi uçuş esnasında tüm müşterilerini güvenliklerini sağlamakta ve her yolcu için ayrı ayrı seyahat sigortası oluşturmaktadır. Seyahat sigortası için birden fazla sigorta şirketi ile anlaşması bulunmaktadır.

Austrian Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Viyana - Graz 698,40 TL 40 Dakika
Üsküp - Dusseldorf 699,10 TL 4 Saat 35 Dakika
Üsküp - Münih 1.004,36 TL 34 Saat 15 Dakika
Roma - Cagliari 1.036,95 TL 21 Saat
Saraybosna - Köln 1.170,52 TL 6 Saat 40 Dakika
Sofya - Riga 1.201,05 TL 14 Saat 25 Dakika
Venedik - Köln 1.231,60 TL 5 Saat 25 Dakika
Pristina - Dusseldorf 1.309,72 TL 9 Saat 20 Dakika
Pristina - Frankfurt 1.483,59 TL 22 Saat 35 Dakika
Paris - Köln 1.510,25 TL 20 Saat 50 Dakika

Austrian Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Austrian Airlines uçak bileti ne kadar?

  Austrian Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Üsküp - Dusseldorf olup, bilet fiyatı 699,10 TL'dir.
 • Austrian Airlines kaç yılında kuruldu?

  1957 yılında kurulmuştur.
 • Austrian Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Schwechat şehrindedir.
 • Austrian Airlines IATA kodu nedir?

  OS uluslar arası IATA kodudur.
 • Austrian Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +43 (05) 1766 10 74

Austrian Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (61)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%66
%34
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
93 Değerlendirme
A*** A***
8 Kasım Perşembe
Uçakta sudan başka ağız tadınıza uygun içecek bulmak sıkıntı
A*** Y***
21 Ekim Pazar
İçecekler çok kötüydü beğenmedim, aradığımı bulamadım firmadan
A*** Y***
13 Ekim Cumartesi
Firma gerçekten çok ilgili personel biraz daha güler yüzlü olabilir
M*** A*** B***
17 Eylül Pazartesi
Ben memnun kaldım şahsen içecekler biraz sıkıntılıydı o kadar
M*** G***
23 Temmuz Pazartesi
Firma gerçekten kaliteli hizmet sağlıyor fakat çocuk kabul etmiyorlar bu sıkıntılı bir durum
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Austrian Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Austrian Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 04:39:39 )

Selanik, (SKG)
SKG
GR
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158