Abu Dhabi Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Abu Dhabi Havalimanı AUH OMAA

Abu Dabi Dönüşlü Uçak Biletleri

Abu Dhabi Havalimanı Hakkında Bilgi

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri ya da kısaca BAE'nin başkentidir. Aynı zamanda son derece hızlı bir şekilde gelişmekte olan bir kenttir. öyle ki kendisini çok kısa süre içerisinde turizme açmış, hal böyle olunca da konaklama imkanları hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Aynı zamanda kentte otel zincirleri de çok sayıda şube açmaya başlamışlardır.

Bu kent, muhafazakar kişiler için son derece ideal bir rota olmaktadır. Hem temiz ve güvenilir konaklama yerleri, yeme içme mekanlarının bulunması hem de müslüman bir ülke olması dolayısıyla muhafazakar kişiler pek yabancılık çekmeyecektir. Ancak Abu Dabi son zamanlarda ılımlı ve hoşgörülü bir tavır izlemeye başlayarak her kesimden turistleri ağırlamaya aday bir kent haline gelmiştir. Buna karşılık halen daha kentin bazı tabularına saygı gösterilmesinde de yarar vardır. Bu kente gelmek isteyen kişiler, Biletall.com'dan rahatlıkla Abu Dabi uçak bileti rezervasyonlarını yapabilirler.

1970'li yıllarda bu bölgede yer alan diğer havalimanına ulaşımın çok zor olduğu devlet adamları tarafından ifade edilmiştir. Bunun üzerine ana kara ile bağlantısı bulunan Abu Dabi Adası'na bir havalimanı yapılması kararı alınmış, hükumet de bu havalimanın yapılması ve bir marka haline getirilmesi için destek sağlamıştır. Nihayetinde bu havalimanı açılarak hem yolcu hem de iş jetleri için son derece uğrak bir nokta haline gelmiştir. Kişiler, Abu Dabi ucuz uçak bileti rezervasyonlarını Biletall.com'dan yapar yapmaz BAE gezilerine bu havalimanından başlamaktadırlar.

Bu şehre gitmek isteyenlerin Abu Dabi uçak biletleri satın alımı yapmasının kolay yolu tartışmasız Biletall.com'u kullanmaktır. Bunun yanı sıra havalimanında mevcut olan imkanlar da gezginlerin ilgisini çekecektir. Gerçek anlamda bir lüksün ve gösterişin hakim olduğu bu havalimanında çok sayıda imkan yer alır. Bunların başında ise lokantalar ve kafeler gelir. Aynı zamanda atıştırmalıkların temin edilebileceği büfeler de havalimanı içerisinde mevcuttur. Ancak havalimanı 24 saat boyunca faal olduğundan dolayı bu imkanlara günün her saati erişilmesi mümkün olmayabilir.

Şayet gezginler her türlü imkandan istifade etmek istiyor ise Abu Dabi uçak saatleri konusunda da dikkatli davranmalıdırlar. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak da son derece kolaydır. Sadece bir otobüs ile oldukça makul fiyatlı bir ulaşım sağlanabilecektir ve bu otobüsler pek çok havalimanın aksine 24 saat boyunca çalışmakta ve sık aralıklar ile hareket etmektedirler. Esasında bu son derece büyük bir avantajdır, zira havalimanı şehir merkezine oldukça uzaktır.

Yaklaşık 32 kilometrelik bir yolun kat edilmesi gerekecektir ve bu durumda az 45 dakikalık bir sürüş mesafesi gündeme gelecektir. Hal böyle olunca taksilere adeta bir servet ödenmek durumunda kalınabilecektir. Bu havalimanında yer alan ekonomik toplu ulaşım seçenekleri sayesinde Biletall.com'dan Abu Dabi uçak bileti fiyatları ek masrafları beraberinde getirmeyecektir.

Abu Dabi şehrini ziyaret etmek isteyenler, Biletall.com'dan en ucuz Abu Dabi uçak bileti için rezervasyonlarını gerçekleştirdikten sonra havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı ne şekilde sağlayacaklarını da merak etmektedirler.

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki ulaşım oldukça kolay bir şekilde toplu taşıma araçları ile sağlanabilecektir. Bu yol hem son derece ekonomik olmakta hem de 24 saat boyunca kullanabilmektedir. Otobüsler yaklaşık olarak 40 dakikada bir hareket etmektedir. Kalkış saatlerini tam olarak hesaplamak için ise Abu Dabi saat farkı net bir şekilde bilinmelidir. Bu sayede tatil planları daha verimli bir şekilde yapılabilecektir.

Her ne kadar maliyetinden dolayı pek sık tercih edilmiyor olsa dahi taksiler ile de ulaşım hem konforlu hem de hızlı olacaktır. Ancak kişiler, lüks taksiler ile normal taksileri birbirinden ayırt etmelidir. Ne de olsa ikisi arasında bariz bir ücret farkı mevcut olacaktır.

Araç kiralamak adına çok sayıda firma, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı içerisinde yer almaktadır. Araç kiralama hizmetinden istifade edebilmek için ilk olarak pasaport fotokopisi ve benzeri evrakların hazırlanması icap ettiği de unutulmaması gerekenler arasındadır. Abu Dabi uçak bileti rezervasyon işlemlerini Biletall.com sayesinde tamamlamış olan kişiler, anında araç kiralama rezervasyonlarını da gerçekleştirebilmektedir.

Kişiler, Biletall.com'dan Abu Dabi uçak seferleri hakkında araştırmalarını tamamladıktan sonra şehir içinde ne şekilde ulaşım sağlayacaklarına da dikkat etmelidirler. Bu bağlamda ilk olarak belediye otobüsleri akla gelecektir. Belediye otobüsleri ile gerçekleştirilen ulaşımda ücret sabittir ve 4 AED ödenmesi icap edecektir, bilet alınmasına lüzum yoktur. Ancak şoförün önünde yer alan kutuya para atılması icap edecektir.

Abu Dhabi Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white