Aeroparque Jorge Newbery Havalimanı Uçak Bileti

29co

açık

11 Aralık 22:20

Havaalanı

IATA

ICAO

Aeroparque Jorge Newbery Havalimanı AEP SABE

Buenos Aires Dönüşlü Uçak Biletleri

Aeroparque Jorge Newbery Havalimanı Hakkında Bilgi

Buenos Aires, Arjantin'in başkenti ve gelişmiş şehirlerinden biridir. Güney Amerika'nın da önemli şehirleri arasında bulunmaktadır. 16. yüzyılda kurulduğu için tarihi eski bir şehirdir. Buenos Aires'in kelime anlamı ise güzel havalardır. Adından da belli olacağı üzere şehirde yılın büyük bir kısmı güneşli geçmektedir. romantik şehirlerden biri olarak adlandırılmaktadır ve nüfusu 3 milyon kadardır. Dünyanın geniş caddesi de Buenos Aires'te yer almaktadır.

Şehre gidildiğinde mutlaka bu cadde görülmelidir. Şehir kültürel anlamda da zengin bir kenttir. Ancak ülkede neredeyse herkesin bir psikolojik danışmanı vardır. Latin Amerika Müzesi, Recoleta Mezarlığı, Palacio Baralo gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Mevsimler Türkiye ile tam tersi şekilde ilerlemektedir. Türkiye'de mevsim yaz iken orada kış yaşanmaktadır. Ancak kışları çok soğuk geçmemektedir. Eğer bu romantik şehre gidilmek isteniyorsa Buenos Aires uçak bileti alınmalıdır. Sonrasında Jorge Newbery Havalimanı'na iniş yapılmaktadır. Ardından şehir merkezine ulaşım hızla sağlanmaktadır.

Jorge Newbery Havalimanı, Buenos Aires kentinin CABA bölgesinde yer alan bir havalimanıdır. İlk olarak 1925 yılında önerilmiştir. Şehre bir havalimanı gerektiği belediye başkanı tarafından söylenmiştir. Ancak yetersizlikler ve anlaşmazlıklar sebebiyle proje gerçekleştirilememiştir. 1938'de tekrar bir havalimanı planlaması yapılmıştır. 1947 yılında ise sonunda bu havalimanı açılmıştır. İlk olarak iç hatlara ulaşım gerçekleştirilmiştir. Ancak sonra ilk yurt dışı ulaşımı Uruguay'a yapılmıştır. Ardından gerçekleşen birtakım darbeler sebebiyle adı değişmiş ve şimdiki adını almıştır. Sonrasında ise havalimanında genişletme çalışmalarına başlanmıştır. Havalimanının kapasitesinde artışlar söz konusu olmuştur. 1981, 1988, 2009 ve 2014'te genişletme operasyonları yapılmıştır. Son olarak yapılan genişletme de kapasite 2 katına çıkarılmıştır. Ayrıca yurt dışı rotalarında da artış söz konusu olmuştur. Buenos Aires ucuz uçak bileti temin edildikten sonra iniş Jorge Newbery Havalimanı'na sağlanmaktadır.

Jorge Newbery Havalimanı, Buenos Aires'e ulaşımı sağlayan havalimanıdır. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır, yaklaşık 30 dakika da şehir merkezine ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Buenos Aires uçak biletleri Biletall.com'dan temin edilebilir. Bilet alındıktan sonra havalimanına inilerek şehir merkezine gidilebilmektedir. Buenos Aires uçak saatleri de Biletall.com'dan öğrenilebilmektedir. Havalimanına geldikten sonra ise birçok imkan yolcuları beklemektedir. Havalimanı hem istekleri sağlamak hem de ihtiyaçları karşılamak için uygun seçenekleri barındırmaktadır.

Restoran ve büfeler hem yiyecek hem de içecek konusunda yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. ülkenin ünlü yiyecek ve içecekleri tüketilebilirken klasik yiyecekler de yenebilir. ATM ve postaneler para işlemlerinde ulaşım işlemlerinde kişilere yardımcı olmaktadır. çoğu kişinin önemsediği mekanlardan biri de Duty Free mağazaları olmaktadır. Bu mağazalar içerisinden hediyelik eşyalar alınabilmektedir. Klasik hediyeler satın alınabilir. Ayrıca havalimanı içerisinde ibadet odaları da bulunmaktadır. Her dine özgü ibadet alanı bulunmaktadır. Buenos Aires uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra sorun olmadan Biletall.com'dan bilet temin edilebilmektedir.

En ucuz Buenos Aires uçak bileti bulmanın kolay yolu Biletall.com'a başvurmak olacaktır. Bilet temin edildikten sonra Jorge Newbery Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır. Buradan Buenos Aires şehir merkezine 22 km mesafe bulunmaktadır.

Buenos Aires içerisinde havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek tek toplu taşıma aracı Otobüstür. Şehirde metro da bulunmaktadır ama Otobüs, şehir merkezi ve havaalanı ulaşımını sağlamaktadır. Buenos Aires saat farkıda çok fazla merak edilmektedir. Türkiye Buenos Aires'ten 6 saat ileridedir. Türkiye'de saat 18.00 iken Buenos Aires'te 12.00 olmaktadır.

Taksiler de Buenos Aires içerisinde kullanılan ulaşım araçlarıdır. Dünyanın bazı yerlerinde taksilere binmek çok fazla güvenilir olmamaktadır. Ancak Buenos Aires'de Jorge Newbery Havalimanı'nın çıkışında taksilere binilebilir. Sarı siyah renkteki bu taksilerin hepsi aynı ücretle çalışmaktadır. Güvenilir bir yolculuk geçirmek isteyen turistler Arjantin'de taksileri kullanabilmektedir.

Havalimanından iner inmez havalimanında yer alan Araç Kiralama firmalarından kiralama gerçekleştirilebilir. Kişi reşitse ve ehliyetini alalı 2 yıl dolmuşsa kolaylıkla araç kiralama yapabilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamadan kiralama gerçekleşeceği için hem şehir içerisinde gezme hem de havaalanı şehir içi ulaşımı sağlanabilmektedir. Buenos Aires uçak bileti rezervasyon yaptırılırken araçlarda da kiralama yaptırılabilir.

Buenos Aires uçak seferleri öğrenildikten sonra şehre gelerek çeşitli ulaşım araçları kullanılabilmektedir. özellikle metro Arjantin'de sık kullanılan bir ulaşım aracıdır. Bu ulaşım aracı Güney Amerika'daki ilk metrodur.

flight
ba-favicon-white