Barajas Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Barajas Havalimanı MAD LEMD

Barajas Havalimanı Hakkında Bilgi

İspanya'nın başkenti Madrid, futbolun, siestanın ve zeytinin başkentidir. 3,5 milyon nüfusu ile Avrupa'nın en önemli kentlerinden biri ve İspanya'nın yönetim merkezidir. Kraliyet ailesinin şehri olarak bilinen kent, mimari ve tarihi zenginlikleri ile olağanüstü bir şehirdir.

İspanyol ezgileri, İspanyol dansı ve İspanyol futbolu, dünya eğlence literatürüne girmiş ve uluslararası şana sahip etkinliklerdir. Kentin her bölgesinde muazzam yapılar ve turistik alanlar yer alır.

Havalimanı 1927 yılında faaliyete geçmiş ve 22 Nisan 1931'de ulusal ve uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yapılışından ancak 2 yıl sonra düzenli ticari uçuşlara başlamıştır. Birkaç hangar ve Avion Club binasına ek olarak yılda 30 bin yolcu kapasiteli küçük bir terminal inşa edildi.

Madrid Barajas Havaalanı'nda ilk düzenli uçuş; Lineas Aereas Postales Españolas (LAPE) tarafından Barselona'ya giden uçuş ile yapıldı. 1930'larda, uçuşlar bazı Avrupa ve Afrika destinasyonlarına, havalimanından ilk uluslararası uçuşlara hizmet etmeye başladı.

1940'lara kadar tüm uçuş alanları yapılandırılarak, yeni pistler tasarlandı. 1944'te faaliyete geçen ilk pist, 1.400 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindeydi. 10 yılın sonunda havaalanında 3 adet pist vardı. 1940'ların sonlarında Latin Amerika ve Filipinler'e tarifeli uçuşlar başladı.

1982 FIFA Dünya Kupası, havalimanının mevcut iki terminalinin önemli ölçüde genişlemesini ve modernizasyonunu sağlarken, limanın gelişmesine olanak sağladı.

Günümüzde ise İspanya ve Madrid'in en yoğun trafiği sağlanan havalimanlarından biridir.

Madrid'de havayolu ulaşımlarında kullanılan uluslararası havalimanı, Madrid Barajas Havalimanı'dır. Madrid uçakbiletiavantajlarıyla ekonomik şekilde İspanya'ya seyahat eden yolcular, tüm İspanya bölgelerine ve diğer Avrupa ülkelerine doğrudan ulaşım sağlayabilirler.

Madrid Barajas Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 12 km'dir. Yaklaşık 10- 20 dakikada kent merkezine ulaşım sağlanabilir.

Terminal sayısı 4 olan Barajas Uluslararası Havalimanı'nda donanımlar oldukça kapsamlıdır. Bebek bakım, çocuk oyun alanları, sağlık merkezi, eczane ve engelli hizmetleri gibi çok sayıda hizmet seçeneği bulunuyor.

Restoranlarında İspanyol mutfağına özgü lezzetlerle sunum yapılıyor. Fast food, bar, kahve evleri, cafeler, büfeler açısından oldukça zengin ve 110'dan fazla dükkan yer alır.

Avrupa Birliği'nden ayrılacak yolcular için Duty Free mağazaları ile A'dan Z'ye seçenekler sunulur.

EMT Otobüs firması, Madrid Barajas Havaalanı'ndan Madrid kent merkezine düzenli seferler sağlar. 200 numaralı otobüs Avenida de América istasyonuna ulaşım sunar.

Avis, EURcar, Hertz, National Atesa ve Sixt rent a car firmaları 3 farklı terminalde satış masaları ile hizmet veriyor,

Madrid metrosu hat 8, havaalanı ile Madrid Nuevos Ministerios'u birbirine bağlamaktadır,

Madrid şehir içi ulaşımlarda 13 farklı metro hattı ile ulaşım sağlanır. Ekonomik biletler, her 5- 8 dakikada metro servisleri ile şehrin en çok tercih edilen ulaşım aracıdır.

Barajas Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white