Birmingham Havalimanı Uçak Bileti

12co

açık

21 Mayıs 01:31

Havaalanı

IATA

ICAO

Birmingham Havalimanı BHX EGBB

Birmingham Havalimanı Hakkında Bilgi

Büyükşehir statüsünde olan Birmingham şehri, Birleşik Krallık içinde yer alır. İngiltere'nin West Midlands bölgesinde konumlanan kent,"metropolitan borough" statüsündedir.

Warwick Kalesi, Black Country, Birmingham Müze ve Sanat Galerisi gibi tarihi ve kültürel alanları ve kanal turlarıyla çok özel kentlerden biridir. üniversiteleri, dil okulları ve eğitim merkezleriyle dünyanın her yerinden öğrencinin tercih ettiği ve her yıl binlerce turistin ziyaret etmekten zevk aldığı nitelikli bir şehirdir.

Artan uçuş ve yolcu sayısını karşılamak için, pistin diğer tarafında yeni bir havalimanı terminali inşa etmek, 1981 yılında 3 milyon kişi kapasiteyle başlamıştır. Kraliçe Majesteleri tarafından 1984 yılında açılmış ve ilk birkaç yıl boyunca rekor yolcu sayıları ele alınmıştır. Temmuz 1991, Birmingham Havalimanı'nın ikinci terminali olan Eurohub'un açılışını gördü.

Birleşik Devletler'de ev içi operasyonlar için halihazırda geliştirilen bir kavram olan Eurohub, daha önce ayrı terminaller talep eden Gümrük ve Göçmenlik kontrolünün komplikasyonlarını çözerek 'merkez ve konuşmacı ilkesini bir adım daha ileri götürdü. Yurtiçi ve yurtdışı yolcuları birleştiren ilk terminal oldu.

2000 yılına gelindiğinde, Havalimanı yılda 7,5 milyondan fazla insanı idare ediyordu ve Aer Rianta ve Bridgepoint Capital (eski adıyla Nat West Equity Partners) havalimanlarındaki yatırımlarını artırdığında hissedarlık düzenlemesi yeniden değişti. Ek paylar sırasıyla % 4 ve % 4,25 oranında hissedarlık yapan John Lang Investments Limited ve National Car Parks Limited tarafından satın alınmıştır. 2001 yılında Macquarie Havalimanıs Group Limited, Bridgepoint Capital Limited hisselerini satın aldı.

Birmingham'da havayolu ulaşımlarında kullanılan havalimanı Birmingham Uluslararası Havalimanı'dır. Birmingham uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak havayolları ile seyahat eden yolcular Birmingham Havalimanı'nı kullanmaktadır.

Birmingham Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 13 km olduğu için kent merkezine 25 dakikada ulaşım sağlanabilir. Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere 1 terminalle hizmet veriyor. Açık ve kapalı otoparklar veya havalimanı yakınında ekonomik otoparklar yer alır.

Havalimanı yakınında şehir oteli statüsünde 5 otel bulunuyor. Havalimanı içerisinde restoran, cafe, fast food, bar ve büfeler bulunur. Uluslararası yolcular için Duty Free alışveriş alanları bulunuyor. Ayrıca butik, giyim mağazaları, büfe, gazete ve dergi bayileri, hediyelik eşya dükkanları bulunuyor.

Network West Midlands otobüsleri, Birmingham Havaalanı'nı çevredeki tüm bölgelere bağlar. 900 no'lu otobüs Birmingham'ı Coventry'ye bağlarken, 966 no'lu otobüs Solihull ve Erdington'a gider.

Budget, Enterprise, EURpcar, Hertz, National ve Sixt şirketlerinin gelen yolcu alanlarında satış ofisleri bulunuyor.

West Midlands bölgesinde, bilet satış, rota planlama ve tüm çevrimiçi tarifeleri ve ücret bilgiler alınabilir. Kentte en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir.

Birmingham Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white