Brussels Natl Havalimanı Uçak Bileti

14co

açık

23 Mayıs 07:29

Havaalanı

IATA

ICAO

Brussels Natl Havalimanı BRU EBBR

Brussels Natl Havalimanı Hakkında Bilgi

3 federal bölgesi olan Belçika'nın, Brüksel Bölgesi'nde yer alır. Brüksel eyaletı ve Belçika'nın başkentidir. çölde serap görmek, yaşamda masalsı görüntüler elde etmek kadar özel bir şehirdir. Kuruluşu, bir bataklığın kurutulması sonucu gerçekleşmiş bir kenttir.

O bataklığın üzerine Dünya'nın en özel şehirlerinden birini inşa etmek, mimari- sanat ve üzerine kültür zenginliği eklemek, Belçika'ya ekstra değer katmıştır. Masalsı güzellikle kent yapısı, Avrupa Birliği'nin 3 ana kurumuna ev sahipliği yapışı, dünyaya nam salmış efsane çikolataları ile muhteşem bir şehirdir.

Brüksel Havalimanı'nın tarihi 1914 yılında bir hava gemisi hangarının inşasıyla başlıyor. Yüzyıldan fazla bir süre sonra, Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkenti ile dünya çapında 200'den fazla noktaya bağlanan son teknoloji ürünü konforlu bir havalimanına dönüştü. 2017'de yaklaşık 25 milyon yolcu ile Brüksel Havaalanı, Avrupa'nın en büyük havaalanlarından ve Belçika'daki ana havalimanlarından biridir.

Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkentini, 76 havayolunun hizmet verdiği, dünyanın dört bir yanındaki 238 noktaya bağlamaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Brüksel Havalimanı, yolcuların, havayolu şirketlerinin, ticari ortakların ve personelin olduğu ve aralarındaki etkileşimin temel taşları olan çok modlu bir ulaşım merkezine dönüşmüştür. Yıllık 536.000 ton kargo ile hava kargo merkezi olan Brucargo, uluslararası lojistikte ve ilaç endüstrisi de dahil olmak üzere belirli endüstrilerin başarısında önemli bir rol oynamaktadır.

Brüksel'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Brüksel Havalimanı'dır. Brüksel uçak biletiyle şehre seyahat eden yolcular ve Belçika'nın farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanırlar.

Brüksel Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 8 mil (12 km) olduğu için şehir merkezine 25 dakikada kolay ve hızlı ulaşım sağlanır. 1 terminal ile faaliyet gösteren Brüksel Havaalanı'nda hizmet seçenekleri oldukça fazladır.

Duty Free, çikolata mağazaları, butik ve giyim mağazaları, kozmetik parfümeri gibi dükkanlar, hediyelik eşya dükkanları ve çok sayıda restoran bulunur. Havalimanı otellerinde 4 seçenek sunuluyor. Konferans ve iş toplantıları için 10 farklı salon sunuluyor.

Havalimanı City Express trenleri Brüksel'in üç ana istasyonuna ulaşım sağlıyor.

Avis, Budget, Enterprise, EURpcar, Hertz, Sixt ve Thrifty gibi araç kiralama şirketlerin masaları terminal içinde yer alıyor.

Brüksel Kart, turistlere sunulan özel ulaşım ve gezme kartıdır. 1, 2 ve 3 günlük kartlarla tüm toplu taşıma araçları kullanılırken aynı kart ile müze gibi alanlarda, 30 farklı noktada sınırsız kullanım hakkı sağlar.

Brussels Natl Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white