Canberra Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Canberra Havalimanı CBR YSCB

Canberra Havalimanı Hakkında Bilgi

Canberra Avustralya ülkesinin başkentidir. ülkenin büyük yüz ölçümüne sahip olan Canberra ülkedeki gelişmiş sekizinci şehirdir. Şehir merkezi 1913 ve 1927 yılları arasında Sidney ve Melbourne şehirleri arasında iki papaz tarafından inşa edilmiştir. Şehrin tasarımını mimar Walter Burley Griffin Canberra yapmıştır. Şehirde para birimi olarak Avustralya Doları (AUD) kullanılmaktadır.

Canberra saat dilimi olarak UTC+10 kullanmakta ve ülkemiz ile arasında 8 saat zaman farkı bulunmaktadır. ülkemize göre 8 saat ileride bulunmaktadır. ülkede kullanılan resmi dil İngilizce'dir. Ilıman okyanus iklimi görülen şehirde yoğun yağışlar görülmektedir. Güney yarım kürede kış mevsimi yaşandığı dönemlerde bile hava sıcaklığı düşük 5 - 6 derece civarında olmaktadır. Gezi için ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Avustralya ziyareti planlayan kişiler Canberra uçak biletiaraştırmalarını Biletall.com'dan yapabilmektedirler.

Canberra havaalanı 1920 yıllarından sonra bir uçak pisti üzerine inşa edilmeye başlamıştır. 1939 yılında sivil havacılık hizmetleri için kullanılmaya başlamıştır. Canberra havaalanında 1940 yılında hava felaketi olarak bilinen uçak kazasında, üç federal hükümet bakanı ve genelkurmay başkanının öldüğü kaza ile dünya gündemine oturmuştur. 2009 yılında yeni inşa edilen iki terminal binasına kavuşmuştur.

2016 yılında Singapur havayolları haftalık dört uçuş planlamıştır. Canberra Havaalanı şehir merkezine Parkes yolu ve Quialbeyan Pialigo Bulvarı üzerinden ulaşılmaktadır. Dünyanın birçok ülkesindeki bulunan noktalardan Canberra havaalanına uçak seferleri düzenlenmektedir. Avustralya'nın Canberra şehrine uçuş planlayanlar Canberra ucuz uçak biletiteminlerini Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilmektedirler.

Yurtdışı seyahati planlayan ve bu seyahatini Avustralya'nın Canberra şehrine yapmayı düşünenler, Canberra uçak biletlerihakkında bilgi sahibi olmak istiyorlarsa bunu Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilirler. Canberra uçak saatleriuçuş yapılacak noktanın iklim şartlarına göre değişiklikler göstermektedir. Canberra havaalanına gelen bir yolcu, havaalanından çıkış süresine kadar havaalanında bulunan lokantaları kullanarak yemek ihtiyacını giderebilir. Buradaki lokantalarda çoğunlukla balık türü yemek çeşitleri bulunmaktadır.

Havaalanında bulunan büfelerden ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Canberra havaalanından Canberra şehir merkezine gitmek isteyenler 8 km yolculuk sonrasında şehir merkezine ulaşabilmektedir. Ulaşım süresi, tercih edilen ulaşım aracına göre değişmektedir. Havaalanı içerisinde tüm hizmetlerden sorunsuz olarak faydalanılmaktadır. Canberra uçak biteli fiyatlarıhakkında Biletall.com'dan detaylı bilgilere sahip olabilmektesiniz.

Uzakdoğu ülkelerinden Avustralya'nın başkenti olan Canberra şehrine gitmek için ucuz uçuş fırsatları arayanlar Biletall.com'dan en ucuz Canberra uçak biletisahibi olabilirler.

Canberra havaalanına gelen tüm yolcular, buradan Canberra şehir merkezinde istedikleri yerlere gidebilmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilmektedirler. Şehir merkezine 8 km mesafede bulunan havaalanından 10 dakikalık yolculuk sonrasında şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Canberra ülkemize göre 8 saat ileride bulunmaktadır. Canberra seyahati düşünenler Canberra saat farkı nedeniyle yaşayabilecekleri zorlukları önceden düşünmelidirler.

Avustralya ülkesinin tüm şehirlerinde olduğu gibi Canberra şehrinde de taksiler oldukça lüks araçlardan oluşmaktadır. Havaalanı terminal kapısına gelen bir yolcu burada bulunan oldukça lüks taksilere binerek şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşımı rahatlıkla yapabilmektedir. taksiler sabit açılış ücreti ve km başına tarife ile çalışmaktadır. Taksi açılış ücretleri 2 AUD olarak belirlenmiştir. Gidilecek mesafeye göre ücret durumu değişmektedir.

Canberra uçak bileti rezervasyonişlemlerini Biletall.com'dan yapan yolcular, Biletall,com avantajlarından faydalanabilmekte ve havaalanlarına indiklerinde istedikleri aracı kiralayarak, şehir içi ulaşımlarında kullanabilmektedirler. Havaalanından kiralanan araçlar seyahatleri boyunca kullanılabildiği gibi, şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerine de istenildiği zaman teslim edebilmektedirler.

Araştırmalar yaparak Canberra uçak seferlerihakkında bilgi edenin kişiler aynı zamanda gezecekleri yerler hakkında da geniş bilgi sahibi olmaktadırlar. Canberra şehir merkezinde toplu ulaşım imkanları oldukça geniştir. Toplu taşım araçları ile şehrin önemli yerlerine ve her yerine ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Şehir merkezin de otobüsler ulaşım için ideal seçimdir. Toplu taşıma işlerinde kullanılan otobüsler oldukça konforlu ve lükstür. ekonomik seçeneklerden olan otobüs biletleri 3 AUD karşılığında satın alınmaktadır.

Canberra Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white