Cape Town Havalimanı Uçak Bileti

21co

açık

26 Şubat 20:40

Havaalanı

IATA

ICAO

Cape Town Havalimanı CPT FACT

Cape Town Havalimanı Hakkında Bilgi

İki okyanusun birleştiği bir noktada yer alan Cape Town, Güney Afrika'nın en uzak noktasında yer alan şehirlerden bir tanesidir. Güney Afrika'nın en kalabalık ikinci şehri olarak bilinen Town, Bartolomeu Dias tarafından keşfedilmiş ve daha sonrasında gelişmiştir.

Güney Afrika Kıtası'ndaki ilk yerleşim yeri olarak bilinen şehirde nüfus yoğunluğu da kalabalıktır. Ortalama 1 milyona yakın Müslüman'ın yaşadığı şehirde İngiliz ve Hollanda kültürüne ait etkilerde görülür. Şehrin resmi dili İngilizce ve Afrikan Hollandacası olarak belirlenmiştir.

1954 yılında açılan Cape Town Uluslararası havalimanı, Güney Afrika'nın ikinci yoğun hava yolu ulaşım merkezi olarak bilinir.

Şehir merkezine 20 km uzaklıktaki alan, Wingfield Aerodrome'un yerine açılmıştır. Yemek, büfe, otel, ulaşım gibi farklı hizmetlerin yer aldığı havalimanından dünyanın farklı ülkelerine seyahat etmek son derece kolaydır.

Bölgede tarifeli yolcu hizmeti sunan tek havalimanı Cape Town olarak bilinir. Afrika'nın Durban ve Johennesburg olmak üzere farklı şehirlere ulaşım hizmeti verilir.

Cape Town'da ulaşım için karayolu dışında farklı alternatiflerde vardır. Dünyanın farklı şehirlerine ya da ülkelerine seyahat etmek isteyenler, havayolu alternatifini değerlendirebilirler. Cape Town Uluslararası havaalanı ile seyahat etmek isteyenlerin önceden bilet rezervasyon işlemlerini tamamlamaları faydalarına olacaktır.

Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı 20 km olarak belirlenmiştir. Araç, taksi ya da otobüs ile Cape Town Havalimanı'na en fazla 15 dakika içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür. Alanda yer alan iç ve dış hatlar terminalleri, yolcuların daha düzenli bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Belirtilen alanlarda aynı zamanda restoran, eczane, alışveriş, büfe gibi farklı hizmetlerde vardır. Seyahat öncesinde tüm yolcular ihtiyaçlarını karşılayarak yolculuklarını problemsiz bir şekilde tamamlayabilirler.

Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için en pratik seçeneklerden bir tanesi minibüstür. Cape Town'un doğusunda yer alan havalimanı ile şehir içerisinde herhangi bir noktaya ortalama 20 rand vererek ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak bu noktada toplu taşıma araçları ile ilgili problem yaşamamak adına güzergah ve saatleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Taksi ya da toplu taşıma seçenekleri ile uğramak istemeyenler adına araç kiralama fırsatı da vardır. Araç kiralayarak şehrin birbirinden farklı noktalarını ziyaret etmek mümkündür, Avis, Budget, Capital, Hertz, First, Sixt havalimanında bulunan profesyonel araç kiralama şirketleri olarak bilinir. Araba kiralama masaları, terminallerin yolcu çıkışlarında ve Transport Plaza'nın önünde yer alır.

Cape Town uçak bileti aldıktan sonra şehir içi ulaşım seçenekleri olarak taksi ve dolmuşlar çok fazla tercih edilir. özellikle dolmuşlar, uygun fiyatlı olması nedeniyle son derece popülerdir.

Şehrin farklı noktalarına en hızlı şekilde ulaşım hizmeti sağlayan dolmuşlar, trafik olmadığı zamanlarda son derece avantajlıdır. Aynı zamanda uzak mesafelere ulaşım sağlarken trafik ile uğraşmamak adına metro alternatifi de vardır. Metro trenler sayesinde hem ucuz hem de hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Cape Town Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white