Changi Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Changi Havalimanı SIN WSSS

Changi Havalimanı Hakkında Bilgi

Changi Sigapur'un doğusunda yer almaktadır. Changi'yi şehir bazında değerli kılan noktaların başında hava transferleri konusunda tam bir odak noktası olmasıdır.

Ayrıca ilginç bir bilgi olarak Singapur'un en büyük cezaevi de Changi'de yer almaktadır. Bu cezaevinin 2. Dünya Savaşı'nda önemli bir yeri olduğu da tarihçiler tarafından altı çizilmesi gereken noktalardandır. Bölgenin Changi olarak anılmaya başlaması 19. Yüzyıla dayanmaktadır. Tahminlere göre bölgede yetişen uzun boylu bir ağaç olan Changal adından ilham alınarak Changi ismi koyulmuştur. Toplamda 40.6 km2lik bir alan ölçüsüne sahiptir. Ticarette ve hava trafiğinde önemli bir yere sahip oldu da bilinmektedir.

Changi Uluslararası havalimanı Skytrax tarafından dünyanın en iyi havalimanı seçilmiştir. Ayrıca Güneydoğu Asya'da yer alan metrekare bakımından en büyük havalimanı olması da dikkate alınması gereken özelliklerden bir diğeridir. Sadece yolcu taşımacılığı değil aynı zamanda kargo taşıma sürecinde de hizmet verilmektedir. Her iki yönden de dünyanın en meşgul havalimanları içerisinde başı çekmektedir. 1981 yılından bu yana aralıksız bir biçimde hizmet vermektedir.

Changi havalimanında sunulan olanaklara bakıldığı zaman birçok havalimanı tarafından sağlanmayan olanakların sunulduğu görülmektedir. örneğin uzun saatler beklemenizi gerektiren bir aktarma yapmanız söz konusu ise bu süreçte zaman geçirmek için ücretsiz Singapur turuna katılma imkanınız bulunmaktadır. Havalimanının içerisinde farklı kültürlere de şans verilmekte ve tanıtımı yapılmaktadır. örneğin son günlerde oldukça popüler bir yere sahip olan Susam Sokağı etkinliği havalimanında büyük bir talep görmektedir.

Bu olanaklara göz atıldığı zaman Singapur'a gelen ya da Singapur'dan ayrılacak olan kişilerin akla gelen bütün ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir alt yapının hazırlandığı net olarak görülmektedir. Danışmanlık hizmetleri sayesinde dil konusunda sıkıntı çekseniz bile yardım alarak aklınızda bulunan sorulara yanıt bulma imkanını elde edebilirsiniz.

Terminal 2 ve Terminal 3'ten yürüyerek tren istasyonuna direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Terminal 4'den tren istasyonuna gelecek olan kişiler için ise 24 saat boyunca işlem gösteren bir ring ağının kurulduğunun da ek olarak belirtilmesi gerekmektedir. Sabah 5.30dan akşam 23.00e kadar kesintisiz bir biçimde tren hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Havalimanında bu konuda da kişilere hizmet verilmektedir. özellikle bütçesi daha geniş olan kişilerin toplu taşıma ya da taksi ile zaman kaybetmek istememesi söz konusu olursa kısa sürede güvenilir firmalardan araba kiralama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Otobüs ve trenlerin özellikle makul ücretler sebebi ile bölgeyi ziyaret eden kişiler tarafından ve yerli halkça sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Bu süreç içerisinde saat konusunda ve seferlerin bitiş saatleri hakkında fikir sahibi olmalısınız. Ancak bu şekilde aksama yaşamadan transfer işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

flight
ba-favicon-white