Congonhas Havalimanı Uçak Bileti

12co

açık

21 Mayıs 02:07

Havaalanı

IATA

ICAO

Congonhas Havalimanı CGH SBSP

Congonhas Havalimanı Hakkında Bilgi

São Paulo, 12 milyon nüfusa sahip, Brezilya2nın en popüler kentlerinden biridir.  26 eyaleti bulunan Brezilya'nın aynı zamanda başkentidir. Sao Paulo ülkenin temel sanayi merkezlerinden ve Güney Amerika'nın da en büyük şehridir.

Turistik açıdan muazzam bir değere sahip olan kent, dünyanın her bölgesinden milyonlarca turist ağırlar. 1554 senedinde kurulan kent Serra Do Mar tepeleri üzerine kurulmuştur.

São Paulo Havaalanı tarihi, Kongonhas Havalimanı'nın olarak yapıldı. Kargo ve yolcuların operasyonel kapasitesinde büyük bir trafik kaydettiği 1947 yılında destek projeleri geliştirildi. 1951'de, yeni bir havalimanını desteklemek için muhtemel bir alanı araştırmak üzere bir teknik ekip olarak adlandırılan bu dönemde Ulaştırma Bakanları Sekreteri, 23 olası yer tespit etti ve seçim Mogi das Cruzes şehrinde antik Santo Angelo Bölgesi olarak kararlaştırıldı.

Rio de Janeiro Uluslararası Havaalanı için inşaat çalışmaları komitenin yaptığı çalışmanın onaylanmasından sonra başladı ve 20 Ocak 1977'de açıldı. Rio de Janeiro'da yaşananların aksine, Brezilya Hava Kuvvetleri'nde Sao Paulo'nun değerlendirilmesinde Devlet Hükümeti 1976 yılının dördünde Vali Paul Aegidius Martin, yeni havaalanının girişinin her aşamasında - binaya yer seçimi - Sao Paulo eyaletinin sorumlu olacağını belirten bir anlaşma imzaladı. 

çalışmaların Havacılık Bakanlığı (% 55) ve São Paulo Eyaleti (%45) tarafından finanse edileceği de kabul edildi. 1998 yılında, dört terminal inşa edildi.

Sao Paulo uçak bileti ile gelen yolcular, Guarulhos Uluslararası Havalimanı'nı kullanarak şehre ulaşım sağlarlar. Şehir merkezine ulaşım seçeneklerine göre ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında ulaşım sağlanır.

4 farlı terminal ile faaliyet gösteren havalimanında duty free mağazaları, butikler, hediyelik eşya dükkanları, kozmetik ve aksesuar mağazaları ile tüm terminallerde dükkanlar bulunuyor.

Restoran ve yeme-içme seçeneklerinde geniş kapsam sunan liman, fast food restoranlar, barlar ve yöresel lezzet kafeleri ile hizmet sunuyor. Sağlık merkezi ve eczane, bebek bakım üniteleri, engelli donanım hizmetleri ve bagaj-emanet hizmet seçenekleri bulunuyor.

Halk otobüsleri São Paulo Guarulhos Havaalanı'nı, Congonhas Yurtiçi Havaalanı ve şehir merkezindeki çeşitli noktalara bağlar.

Avis, Budget, Hertz, Interlocadora, Localiza, Locar Alpha, Movida ve Unidas araç kiralama şirketleriyle, havalimanı terminaller içerisinde hizmet veriliyor.

Terminal 1 ve 2'nin önünden şehir merkezine minibüsle transfer hizmeti sunulur.

SPTranslar firması, şehir içi ulaşımda metro, otobüs ve minibüsler ile faaliyet gösteriyor. Kent içi ve tüm bölgelerde geniş bir ağ ile ulaşım seçenekleri sunan SPTranslar, en çok kullanılan ulaşım araçlarıdır.

Metro ve şehir içi otobüsler şehrin her bölgesinde uygun fiyatlar ve hızlı ulaşım seçenekleriyle tercih ediliyor.

ba-favicon-white