Dubai Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Dubai Havalimanı DXB OMDB

Dubai Havalimanı Hakkında Bilgi

Arap yarımadasında yer alan Dubai, aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlıdır. 1969 yılında İngiltere'den ayrılan ve bağımsızlığını kazanan Dubai, en çok turist çeken bölgelerden bir tanesidir. Dubai'de ilk kez yerleşim 18.yy'da başlamıştır. 19.yy sonlarına doğru gelişen ve daha sonrasında popüler hale gelen şehir, aynı zamanda Orta Doğu'nun en pahalı noktalarından bir tanesidir.

Dubai denilince akla ilk gelen güzelliklerden bir tanesi inci olarak bilinir. İnci ticaretinin yapıldığı şehirde petrol nedeniyle de ekonomi oldukça gelişmiştir. Tarihi ve turistik yapılarında da fazla olduğu bölgede turistlerin ziyaret edebilecekleri birbirinden farklı noktalar vardır. ülkenin resmi dili Arapça'dır. Etrafı çöllerle kaplı olduğu Dubai'de safari de yapılmaktadır.

Dünyanın en yoğun havalimanından bir tanesi olan Dubai terminalı, aynı zamanda yolcularına uluslar arası olarak hizmet verir. Dünyadaki diğer ülkeler arasında kargo uçağı açısından en kalabalık 6. şehir olarak bilinen Dubai, hava yolu taşımacılığı konusunda son derece gelişmiştir. Şehrin 4,6 km doğusunda yer alan havalimanı, 2.900 hektarlık büyük bir alan üzerinde faaliyet gösterir.

1940'lı yıllardan itibaren Dubai'de havayolu ulaşımı gelişmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda kargo ve ticaret seferlerinin yerini yolcu uçakları almaya başlamıştır. 1980'ler ile birlikte Dubai'de havacılık sektörü hızlı bir şekilde gelişmiştir.

Dubai uçak bileti işlemlerini tamamlayan yolcular, havalimanında yer alan restoran ve büfe hizmetlerinden yararlanabilirler. Havalimanının gelişmiş olması, yolcuların memnun edilmeleri açısından önemlidir. Vatandaşlara havayolu ulaşım fırsatının sunulması, farklı ülkeleri ve şehirleri daha kolay seyahat edebilmelerine yardımcı olur. Havalimanı ile Dubai şehir merkezi arası 4 km olarak belirlenmiştir.

Yolcular ya da turistler toplu taşıma kullanarak kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Terminalin iç ve dış hatlar servisleri, yolcuların seyahatlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri adına oluşturulmuştur. Dış hatlardaki yolcular farklı ülkelere, iç hatlarda bekleyenler ise yakın noktalara seyahat edebilirler. Dubai Uluslar arası Havalimanı, dünyanın en gelişmiş, modern ve teknolojik noktalarından bir tanesidir.

Şehir içerisinde ulaşım konusunda havalimanlarında taksi alternatifleri de değerlendirilebilir. Taksi ile yolculuk yapmak hem daha konforlu hem de güvenilirdir. Günün her saatinde hizmet veren havalimanı taksileri, ön ödemeli olarak çalışır. Bu nedenle seyahat öncesinde ücret konusunda pazarlık yapmak faydalı olacaktır. Taksi ile şehir merkezine en fazla 15 dakika içerisinde gitmek mümkündür.

Dollar, Budget ya da Avis, havalimanı içerisindeki en profesyonel araç kiralama şirketlerinden bazılarıdır. Şehir içerisinde farklı noktalara gidebilmek isteyen turistlerin havalimanından araç kiralamaları faydalarına olacaktır. Araç kiralayan turistler, navigasyon ile Dubai'yi daha iyi tanıyabilirler.

Dubai içerisinde, şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi taksi ve metrodur.

Taksi fiyatları uygun olduğu için hem yerli halk hem de turistler yararlanır. Aynı şekilde metro da trafik ile uğraşmadan Dubai'nin farklı noktalarına gidebilmek açısından avantajlıdır.

flight
ba-favicon-white