Gatwick Havalimanı Uçak Bileti

10co

parçalı bulutlu

22 Mayıs 08:07

Havaalanı

IATA

ICAO

Gatwick Havalimanı LGW EGKK

Gatwick Havalimanı Hakkında Bilgi

Londra hem İngiltere'nin hem de Birleşik krallık coğrafyasının başkentidir. Tarihi milat öncesi çağlara dayanan ve Romalılar döneminde en popüler yerleşim alanlarından biri olan Londra, günümüzde ekonomisi en güçlü şehirlerden biridir.

Eğitim kampüsü niteliğindeki kent, dünyanın her kıtasından ve coğrafyasından binlerce öğrencinin, yeteneklerin eğitim gördüğü nitelikli üniversiteleriyle bilinir. Tarih, kültür ve modern yaşamın sembolleri özelliğindeki kent, İngiltere futboluyla da dünya çapında hayranlık uyandırır.

Gatwick Havaalanı'nın bulunduğu arazi ilk olarak 1920'lerin sonlarında bir havaalanı olarak geliştirildi. Hava Bakanlığı, 1933'te bölgeden yapılan ticari uçuşları onayladı ve 1935'te inşa edilen ilk “Arı Kovanı” terminali kuruldu. Yeni terminalden tarifeli hava hizmetleri 1936'da başladı. Havaalanındaki büyük kalkınma çalışmaları 1950'lerde gerçekleşti. Havaalanı binaları, 1955 ve 1988 yılları arasında Yorke Rosenberg Mardall tarafından tasarlandı. 

Londra Gatwick Havalimanı, Ivy Holdco Limited'in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan Gatwick Havalimanı Limited tarafından sahip olunan ve işletilen bir işletmedir.

İngiltere'nin güneyindeki Crawford kentinin 29.5 mil güneyindeki büyük uluslararası havalimanıdır. Londra Heathrow'dan sonra Birleşik Krallık'taki toplam yolcu trafiği ile en yoğun ikinci havalimanı, Avrupa'nın 8. en yoğun havalimanıdır. 

Londra'da havayolu ulaşımlarında kullanılan havalimanı Londra Gatwick Havalimanı'dır. Londra uçak bileti avantajlarından yararlanarak şehre seyahat eden yolcular diğer şehirlere veya Birleşik Krallık ülkelerine Gatwick Havalimanı'nda ulaşım sağlayabilirler.

Terminallerde döviz büroları ve çeşitli bankaların ATM'leri bulunuyor. Avrupa Birliği'nden ayrılan yolculara için Duty Free mağazaları, butikler, hediyelik eşya dükkanları, kozmetik, saat ve aksesuar mağazaları gibi pek çok seçenek bulunuyor.

Restoran, cafe, bistro, kahve evleri ve fast food kafeleri gibi çok seçenekli hizmet sunumu bulunuyor.

Ayrıca terminallerde engelli yolcular için ekipman ve çeşitli hizmetler sunulurken, bebek bakım üniteleri ve çocuk oyun alanları yer alır.

Araç Kiralama, sigorta ve bilgi masaları ile sağlık üniteleri, gazete dergi bayileri gibi eksiksiz olanaklar sunulmaktadır.

The Gatwick Express trenleri, 04.35 ve 01.35 aralığında Londra Victoria İstasyonu'ndan hareket eder. Ortalama yolculuk süresi 30 dakikadır. Trende tek yönlü bilet ücreti 19,90£. Thameslink, Londra St Pancras International, Londra şehir merkezi ve daha sonra kuzey yönlerinde hizmet verir. Tahmini yolculuk süresi 50 dakika; ücret 8,90£'dan başlar.

Rezervasyon masalarında hizmet veren taksiler, terminal binasının dışındaki duraklardan ulaşım sağlıyor.

Londra şehir içi ulaşımlarda Oyster kart ile toplu taşım hizmeti sağlıyor. Travel kart yine tüm toplu taşıma araçlarında geçerlidir. Metro, tren, otobüs, tramvay gibi seçeneklerle kentin tüm bölgelerine ve önemli turistik alanlarına ulaşım sağlanabilir.

Gatwick Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white