General Edward Lawrence Logan Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

General Edward Lawrence Logan Havalimanı BOS KBOS

General Edward Lawrence Logan Havalimanı Hakkında Bilgi

Amerika Birleşik Devletleri, Massaschusettes eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Boston, New England olarak bilinmektedir. Dünya çapında üniversiteleri ve turistik bölgeleri ile oldukça popüler bir şehirdir. öğrenci nüfusu ve dünyanın her kıtasından gelen turistler sayesinde daima canlı ve dinamik bir kenttir.

Boston Universty, Harvard Tıp Fakültesi, Freedom Trail gibi sembol yapıları, limanları, adaları ve tarihi binaları ile görülmeye değer bir kenttir.

General Edward Lawrence tam adıyla bilinen Logan International Havalimanı, Boston Havalimanı olarak uluslararası alanda faaliyet gösteriyor. İç ve dış hatlar olmak üzere yılda 35 milyondan fazla yolcu taşıyor. Liman, Amerika'nın en büyük 19. Hava meydanı konumundadır.

Boston Havalimanı, büyük havayolu şirketlerinin odak noktası özellikle JetBlue'nun yoğun trafiği olduğu bir limandır.

Amerika'nın pek çok büyük havayolu şirketinin Boston'a seferleri bulunmaktadır. Avrupalı havayolu şirketlerinin de Boston'a doğrudan uçuşları bulunur. İstanbul - Boston seferleri ile Türkiye'de bağlantılı olarak Türk Hava Yolları çalışmaları bulunuyor. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika gibi ülkelerin havayolu trafiği de Boston'a bağlanacak seferlerle sağlanması planlanıyor.

1923 yılında kuruluna Logan Havalimanı, 1994- 2006 yılları arasında yapılan yenileme ve genişletme projeleriyle günümüzdeki halini almıştır.

Logan Havalimanı'nda 4 terminal ile hizmet veriliyor. Boston uçak biletiyle seyahat eden kişiler, Terminal A, Terminal B, Terminal C ve Terminal E bölümlerinden tüm ulaşım araçlarına erişebilirler.

Boston'da havayolu ulaşımı için kullanılan liman, Logan Havalimanı'dır. Boston'a uygun uçak bilet fiyatlarından yararlanarak, doğrudan uçuş yapabilirsiniz. Amerika veya Boston'a seyahat edecek yolcular için ideal ve kolay ulaşım seçenekleri sunan bir alandır.

Havalimanı içerisinde bankalar ve döviz büroları bulunuyor. Terminalin tamamında ücretsiz wi- fi hizmeti bulunuyor. Fotokopi, kırtasiye ve faks gibi ihtiyaçlar için C terminalinde hizmet sunuluyor.

İnternational standartlarında olduğu için pek çok sayıda bar, restoran ve kafe bulunuyor. A terminalinde spor barı bulunuyor. B terminalinde deniz ürünleri ve et restoranları yer alırken, Terminal C'de sandviç dükkanları, E terminalinde bar yer almkatadır. Tesisin tamamı her ihtiyacı karşılayacak nitelikte donatılmıştır.

Alışveriş açısından oldukça geniş seçenekler sunan Logan Havalimanı, marka butikler, free shoplar, kitapçı ve gazete bayileri ile kozmetik mağazaları bulunuyor. Kayıp eşya ve bagaj emanet hizmetleri de yer alıyor.

Diğer hizmetler arasında; tıbbi yardım, ayakkabı boyama hizmetleri, spa merkezleri ve çocuklar için oyun alanları yer alanlar.

Havalimanından Otobüs ile 448 ve 459 numaraları kullanılarak, şehir içi ulaşım sağlanıyor.

Massachusetts Bay Transportation Authority (MBTA) ile gidiş ve geliş hizmetleri verir, Şehir merkezine MBTA Mavi Hat ücretsiz transfer Otobüsü hizmeti sunuluyor,

Boston'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Hatları ve diğer şehirlere bağlantı seçenekleri ile tercih edilir. Havalimanı durağı sayesinde hızlı ve kolay ulaşım sağlanıyor.

General Edward Lawrence Logan Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white