Gimpo Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Gimpo Havalimanı GMP RKSS

Gimpo Havalimanı Hakkında Bilgi

Güney Kore'nin başkenti olan Seul, ülkenin büyük şehirlerindendir. Seul nüfusu 10 milyon üzerindedir. Güney Kore'de yönetim, teknoloji, ticaret, eğitim ve kültür merkezi olarak kabul edilen Seul, aynı zamanda dünyanın kalabalık 13. şehri sıralamasında yer almaktadır. Seul nüfusu Güney Kore nüfusunun yarısına yakındır.

Seul tarihte çeşitli imparatorluklara başkentlik yapmış bir şehirdir. Bunda Seul'un bulunduğu coğrafi konum büyük önem taşımıştır. Han nehrinin kenarında kurulu bulunan Seul Güney Kore'nin kuzeybatı bölgesinde yer almaktadır. 1948 yılına kadar Kore başkenti olan Seul, Kore'nin kuzey ve güney olarak ikiye ayrılmasından sonra Güney Kore'ye başkentlik yapmaya devam etmiştir. Uzakdoğu seyahati yapacak olanlar Seul seyahatleri için Seul uçak bileti araştırması yaparak ucuz bilet sahibi olabilirler.

Gimpo Uluslararası Havaalanı 1939 - 1942 yıllarında Japonlar tarafından inşa edilmiştir. İlk yıllarında Kore savaşı döneminde büyük rol oynamıştır. Gimpo Havaalanı Güney Kore'nin başkenti ve kalabalık şehri olan Seul'de bulunmakta ve uluslararası havaalanı olarak kullanılmaktadır.

2001 yılına kadar ülkenin ana uluslararası havaalanı olarak kullanılmıştır. Güney Kore'nin işlek üçüncü havaalanıdır. 2015 yılında 24 milyon yolcu taşınmıştır. Gimpo Uluslararası Havaalanı Seul şehir merkezine 15 km mesafede ve şehrin batı bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu bölgede ticari havaalanı olarak kullanılmaktadır. Seul'e gitmek için plan yapan ve uçak bileti arayanlar, Seul ucuz uçak bileti ihtiyaçlarını Biletall.com'dan karşılayabilmektedirler.

Rahat ve kolay uçuş yaparak Seul'e gitmek isteyenler Seul uçak biletleri işlemlerini Biletall.com'da yaptıktan sonra biletlerin alabilir ve uçuş saatlerinde uçuşlarını yaparak Gimpo Havaalanı'na ulaşabilirsiniz. Seul uçak saatleri konusunda az sorun yaşanan havaalanı Gimpo Uluslararası Havaalanı'dır. Gimpo Havaalanı'nda bulunan yolcular, alışveriş merkezlerinden rahatlıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz ve sevdiklerinize hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Ayrıca uzak doğu mutfaklarını lezzetlerini tatmak isteyenler havaalanı içerisinde bulanan lokanta ve cafeler de çeşitli lezzetleri tadabilirsiniz.

Gimpo Havaalanı Seul şehir merkezinin 15 km uzağında bulunmaktadır. Havaalanından Seul şehir merkezine 10 dakika içerisinde tüm toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Gimpo Uluslararası Havaalanı'nda bulunan tüm yolcular, iniş yaptıklarında servis araçlarını beklerken ya da gidiş için geldiğinizde uçağınızın kalkış saatini beklerken, havaalanında bulunan bekleme ve dinlenme salonlarını kullanabilir, kablosuz internetten faydalanabilir, cafelerde iyi vakitler geçirebilirsiniz. Biletall.com'dan Seul uçak bileti fiyatları hakkında ön araştırma yaparak ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Güney Kore'nin başkenti Seul'e çeşitli amaçlardan dolayı yapacağınız ziyaretleriniz için Seul uçak bileti Biletall.com'dan uygun fiyatlara alınabilmektedir. Gimpo Uluslararası Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra, Seul şehir merkezine ulaşım sağlayacak araçları sizler için derledik.

Gimpo Uluslararası Havaalanı terminal binası çıkışında, gelen yolcuların şehir merkezine taşınabilmesi için, otobüs, metro, minibüs ve taksi gibi ulaşım araçları hazır beklemektedir. çok tercih edilen ulaşım aracı ise otobüslerdir. Seul'e gidecek kişiler ülkemiz ile Seul saat farkı durumunu gözetmeli ve iniş yaptıklarında zorluk çekmemek için önceden kendilerini hazırlamalıdırlar. Türkiye ile Seul arasında 6 saatlik bir saat farkı bulunuyor.

Taksiler yabancı misafirler için her zaman rahat ve konforlu ulaşım araçları olmuştur. Gimpo Uluslararası Havaalanı'ndan Seul şehir merkezine taksi ile ulaşımı tercih edenler diğer ulaşım araçlarına göre biraz daha fazla para öderler. Taksileri km başına fiyat belirlemektedir. Taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri ve tahmini ücreti sormalısınız.

Dünyanın gelişmiş ve turistik ya da ticari seyahatlerin fazla yapıldığı şehirlerden Seul Gimpo Uluslararası Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra, tüm ziyaretlerinizi rahatlıkla yapabilmek için araç kiralama yöntemini seçebilirsiniz. Havaalanında çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Eğitim, ticari ya da turizm amaçlı Seul'e yapacağınız tüm ziyaretlerinizi ekonomik seviyede yapabilmek için Seul uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Seul uçak seferleri hakkında Biletall.com'dan detaylı bilgiler edindikten sonra aynı şekilde Seul şehir yapısı ve merkezi hakkında önemli bilgilere sahip olabilirsiniz. Araştırma yapılan konuların önemli bölümünü ise şehir için ulaşım ve havaalanı şehir merkezi arası ulaşım seçenekleri oluşturmaktadır.

Şehir merkezi seyahatlerinde fazla otobüsler kullanılmaktadır. Nüfusun kalabalık olmasından dolayı otobüslerde oldukça kalabalık olmaktadır. Otobüs biletleri yetişkinler için 10 KRW ve çocuklar için 7 KRW olmaktadır.

Gimpo Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white