Henri Coanda Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Henri Coanda Havalimanı OTP LROP

Henri Coanda Havalimanı Hakkında Bilgi

Bükreş, Avrupa'nın özgün ve keyifli şehirlerinden bir tanesi olmaktadır. Bu şehirde hem Komünizm dönemine ait mimari örneklerini ve o dönemlerin yaşanmışlıklarını hem de modernleşmeye çalışan anlayışa ait mimari örneklerini görmek mümkün olabilecektir. Buna ek olarak fakirlik ile zenginliğin iç içe geçtiği bir şehir olarak da Bükreş, son derece ilgi çekici bir şehirdir. Fiyatlar ise Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında neredeyse ucuzu denecek seviyelerdedir. Bu nedenle alışveriş ve ekonomik tatiller için tercih edilebilir.

Bükreş'te şehir içi ulaşım da son derece kolaydır. Aynı zamanda uygun fiyatlardan dolayı şehrin pek çok noktasına ulaşılması mümkün olabilecektir. Şüphesiz ki gelişmiş demir yolu ağı sayesinde farklı şehirlere hatta farklı ülkelere dahi gidilmesi mümkün olabilir. Bu ülkeler arasında Türkiye de yer alır. Bükreş, müzeleri ile de görülmeye değer bir şehirdir. Gerçekten her sokağında ayrı bir orijinallik yakalanabilecek olan bu şehir, ekonomik bir tatile ek olarak unutulmaz anılar biriktirmeyi vaat etmektedir. İçerisinden geçen akarsu ise şehre bambaşka bir hava katıyor.

Bükreş Henri Coanda Havalimanı, ülkenin havacılık alanında ünlü isimlerinden bir tanesinin adını yaşatmaktadır. Bu havalimanı son derece işlek olmakla beraber 1992 yılından bu yana hizmettedir. Ancak isim değişikliği söz konusu olmuştur. Buna ek olarak tarifeli uçuşlarda daha nadir kullanılıyor olsa dahi ikinci bir havalimanı da şehirde mevcuttur. Henri Coanda ucuz uçak bileti için sadece tek bir havalimanı seçeneği vardır.

Henri Coanda Havalimanı, şehir merkezine çok yakın bir havalimanı olmamakla beraber uzak bir havalimanı da değildir. Buna ek olarak ulaşım da son derece kolaydır. Aynı zamanda Romanya'nın pek çok şehrine de Henri Coanda Havalimanı kalkışlı olarak pek çok otobüs hareket eder. Yaş da bu şehirlerden bir tanesidir. Bu nedenle Henri Coanda uçak bileti fiyatları hesaplanırken bu otobüslerin bilet ücretleri de dikkate alınmalıdır.

Buna ek olarak bu havalimanında terminalin hemen çıkışında büyükçe bir market ziyaretçileri bekler. Bina içerisinde ise döviz bozdurma büroları, araç kiralama ofisleri, lokanta ve kafeler ile duty free mağazaları yer alır. öte yandan havalimanında uzun süre kalacak olan yolcuların rahat edebilmesi adına bu meydanda çok sayıda sessiz alan bulmak da mümkün olabilecektir. Ancak bilinen ve özellikle sessiz hale getirilmiş bir bölge mevcut değildir. Bundan dolayı Henri Coanda uçak saatleri hakkına dikkatli olunmalı ve zor gelecek saatlerde bilet alınmamalıdır.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşımı sağlayan çok sayıda seçenek vardır. İşte bu seçeneklerin pek çoğu ekonomik olmakla beraber otobüslerde kablosuz internet hizmeti yer aldığını da ifade etmekte yarar vardır.

Toplu taşıma araçları havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımın sağlanmasında son derece sık kullanılır. Buna ek olarak bu toplu taşıma araçlarının son derece uygun fiyatlı, konforlu ve ferah olduğunu da ifade etmek lazımdır. Biletler havalimanındaki otomatlardan ya da gişelerden yüklenebilir. Kredi kartları ile ödeme yapmak da pek çok zaman mümkün olabilecektir.

Bükreş Henri Coanda Havalimanı bünyesinde pek çok araç kiralama ofisi yer alır. Bunların bir kısmı da dünya çapında ünlü olan araç kiralama markalarıdır. Bu araç kiralama markalarından bir kısmı da hava yolu firmaları ile aralarında olan özel anlaşmalar gereğinde belirli indirimler ve fırsatlar uygular. Bunların da takip edilmesi bu hizmetten çok daha makul ücretler üzerinden yararlanmaya yardımcı olacaktır.

En popüler şehir içi ulaşım araçlarından bir tanesi metrodur. Esas olarak komünizmin bir zamanlar hüküm sürdüğü şehirlerin neredeyse tamamında metro mevcuttur. Bükreş metrosu, çok sayıda hattı bünyesinde barındırır ve sık sık aktarma yapma imkanı tanır. Henri Coanda uçak seferleri için Biletall.com'dan tatilini planlamış olan kişilerde de bunu deneyimleyecektir.

Henri Coanda Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white