Hong Kong Uluslararası Havalimanı Uçak Bileti

10co

parçalı bulutlu

30 Kasım 08:26

Havaalanı

IATA

ICAO

Hong Kong Uluslararası Havalimanı HKG VHHH

Hong Kong Dönüşlü Uçak Biletleri

Hong Kong Uluslararası Havalimanı Hakkında Bilgi

çin'in en çok ticari faaliyetin gerçekleştirildiği şehirlerinden bir tanesi olan Hong Kong, özellikle son yıllarda egemenliğini elde etmeyi başarmıştır. 1997 yılına kadar Britanya Krallığı'nın sömürgesi olarak kalan Hong Kong'un çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özel yönetim bölgesi haline gelmiştir. 7 milyondan fazla insanın yaşadığı şehirlerden bir tanesi olarak kayıtlara geçirilen Hong Kong, özellikle ticaret nedeniyle her zaman için ilgi gören şehirler arasında yer alıyor.

1925 yılında inşa edilmiş olan Kai Tak olarak bilinen havalimanının yerini alacak şekilde oluşturulmuştur. Planlama özellikle Kowloon Körfezi'ne ulaşabilecek şekilde hazırlanması yönünde olduğu için bir pisti de buraya kadar uzatılmıştır.

Hava trafiğiyle başa çıkamadığı için bir süre sonra kapatılan eski havalimanı yerine yenisi olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı yapılmıştır. 1990'lı yılların en işlek havalimanlarından bir tanesi olan Kai Tak'ın kapatılıp daha modern ve kullanışlı olan Hong Kong hava limanı 1998 tarihinde yapılmıştır. Gürültülerin azaltılmasıyla ilgili alınan önlemler sayesinde yıllık yaklaşık 500 bine yakın uçuşla çevrenin rahatsız edilmemesi sağlanmak istenmiştir. Şehir merkezinden uzakta olacak şekilde imarı gerçekleştriilen havalimanı için çıkan izinle iki terminalli olması sağlanmıştır.

Feribotla da yolcu alma imkanına sahip olan havalimanları arasında yer alan Hong Kong Uluslar arası havaalanı, özellikle çin'in pek çok noktasından feribotla yolcu gelmesini sağlıyor. Yılda milyonlarca yolcunun iç hatlardan bu şekilde taşınıyor olması, feribotlarla ilgili terminalin geliştirilmesini ve Terminal 1'e bağlanmasını sağlamıştır. Otomatik bir yolcu taşıyıcı sistemi oluşturulmuş ve feribot terminaliyle arasında bağ olmasına imkan tanıyor. SkyPier, Pearl River Deltası bünyesindeki altı noktada yüksek hızlı bir şekilde deniz yolu olanağı bulunuyor. Biletler yolcular tarafından seyahat öncesinde feribot transfer masalarından temin edilebiliyor.

Taksiler şehir genelinde en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden bir tanesidir. Şehir içerisinde havalimanından merkeze yapılacak olan yolculuklarda terminal dışında bulunan duraklardan yararlanılabilir. Binlerce aracın bulunuyor olması, en yoğun dönemlerde dahi taksi bulunabilmesini ve seyahatlerin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Otobüs, Hong Kong'da özellikle yerli halkın tercih ettiği ulaşım yöntemi olarak görülüyor. Uluslar arası yolculuklar yapan bireyler tarafından nadiren kullanılan otobüslerin fiyatları da oldukça uygundur. 12 Airbus güzergahı bulunmasına ek olarak, şehir içerisinde çok sayıda hat sayesinde gece otobüsleriyle de yolcuların seyahat etmesi mümkün oluyor. 24 saat hizmet veren otobüs firmaları arasında bulunan DB Transit ile her ilçeye ulaşılması sağlanıyor.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white