Indira Gandhi Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Indira Gandhi Havalimanı DEL VIDP

Indira Gandhi Havalimanı Hakkında Bilgi

Delhi, 20 milyon kişiye yaklaşan nüfusuyla birlikte Hindistan'ın en çok insanın yaşadığı metropollerinden bir tanesidir. Milattan önce 6. yüzyıldan beri aktif olarak toplulukların yaşamını sürdürdüğü yerlerden bir tanesi olduğu anlaşılmıştır.

Kızıl Kale, Kutub Minar, Jama Camii ve Hint Kapısı gibi pek çok turistik bölgesi bulunuyor. Yeni Delhi, Mehrauli, Karol Bagh olarak tanımlanan yerleriyle de her yıl milyonlarca insanın seyahat ettiği bölgelerden bir tanesi haline gelmiştir. Delhi, Hindistan birlik bölgesi olarak kayıtlara geçmiştir. University of Delhi, Indian Institute Of Technology gibi pek çok üniversiteye de ev sahipliği yapıyor.

İlk inşaatıyla ilgili kararın çıkmasıyla birlikte 1930 yılında inşaatının gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Yapıldığı dönemin maddi imkansızlıkları ve teknolojik zorlukları nedeniyle kaliteli bir yapıda olmadığı biliniyordu. Bu nedenle 1962 yılına kadar Delhi'nin ana havalimanı olarak kayıtlara geçmiştir. Daha sonra ise operasyonların büyük bir bölümü 1962 yılından itibaren Palam Havaalanı bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır.

özellikle İngilizler tarafından belirli faaliyetler gerçekleştirişmiş ve İkinci Dünya Savaşı döneminde askeri olarak da kullanılmıştır. Havaalanı tarafından yapılan iniş kalkışlarla birlikte saatte 1300 yolcunun tesis bünyesinde yer alması mümkün oluyordu. 1970 yılında yaşanan hava trafiğindeki beklenmeyen artış nedeniyle tesisin geliştirilmesine karar verildi. Normalin dört katına çıkartılan ek terminal sayesinde terminalin açılışıyla operasyonlar kaliteli hale getirildi. 1986 yılında Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı ismiyle anılmaya başlandı.

Otobüsle yapılan yolculuklarla şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine seyahat edilmesi mümkün oluyor. Fiyatlar net olarak belirlendiği için herhangi bir şekilde dolandırıcılıkla ilgili bir sorun yaşanmayacaktır. Yolcuların sadece taksi yöntemini kullanmak yerine, otobüslerle de şehir içerisinde seyahat etmesi mümkündür. Sadece gün içerisinde gündüz vakitleri değil, gece de çalışmalar sürdürülüyor.

özellikle dolandırıcılık nedeniyle sadece belirli bir bölgeye gitmek için anlaşma yapmak yerine, önceden fiyatla ilgili anlaşmaya çalışabilirsiniz. Taksiler hem hükümet tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerle hem de özel kurallarla denetlenmeye çalışılıyor. Turist olduğunuz çok rahat bir şekilde anlaşıldığı taktirde dolandırılmama olasılığınız çok düşüktür.

Havaalanında çalışmalarını sürdüren taksicilerin belirli bir seyahat ücreti bulunur. Normalde 50 Rs olan yolculuk için tabelalarda belirtilen tutarın iki katını talep edebilirler. Fiyatların eski olduğunu ve değiştirilmesinin unutulduğunu belirterek çok daha yüksek ücretler talep edebiliyorlar. ön ödemeli taksi kuponlarının alınması halinde bu tarz sorunlar yaşanmayacaktır.

Metro yöntemiyle yapılacak olan yolculuklarda terminal 3 ile bağlantılı olan hatla şehirde seyahat edilmesi mümkündür. Sadece 18 dakika içerisinde şehir merkezine 150 Rs karşılığında ulaşabilirsiniz.

Indira Gandhi Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white