Johannesburg Havalimanı Uçak Bileti

18co

hafif yağmur

10 Aralık 14:33

Havaalanı

IATA

ICAO

Johannesburg Havalimanı JNB FAJS

Johannesburg Havalimanı Hakkında Bilgi

Güney Afrika'nın en önemli kentlerinden birisi olan Johannesburg, 4,5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Kentin resmi dili İngilizce'dir. Bunun yanı sıra çok çeşitli yerel lisanlar da tercih edilmektedir. Para birimi Güney Afrika randı olan kent, ülkenin en düzenli şehirlerinden birisidir. Ticaret ve sanayi merkezi olan kent, bunun yanı sıra Gauteng bölgesinin de başkentidir. Şehirde ılıman bir okyanus iklimi görüşmektedir. Güney yarım kürede yer alan şehrin yaz dönemi kasım ve ocak ayı arasıdır.

Kentte bulunan havalimanı ilk olarak 1952 senesinde faaliyete geçmiştir. Bu tarihten sonra havalimanı üzerinde birçok değişiklik yapılmıştır. Jan Smuts ismi ile bilinen havalimanı, daha sonraki önemde Oliver Reginald Tombo olarak bilinen Güney Afrika'nın en önemli siyasetçilerinden birisinin ismini almıştır. Havalimanı uluslararası uçuşlara açıldıktan sonra oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. özellikle Dünya Kupası'nın bu ülkeye verilmesinden sonra havalimanı üzerinde birçok farklı inşaat yapılmıştır. Modern bir görünüme kavuşan havalimanı, 1600 hektar üzerine kurulmuştur.

Air France, KLM, Emirates ve South African Airways gibi önemli havayolu şirketlerinin bu tesis içerisinde şubeleri bulunmaktadır. İç hatlar arasındaki aktarma uçuşlarını gerçekleştiren şirket ise South African Express'tir. Sivil uçuşlara açık olan havalimanı, askeri uçuşlara kapalıdır.

Johannesburg havalimanı hizmetleri çok çeşitlidir. özellikle son yıllarda birçok farklı bölüm açılmıştır. Johannesburg uçak yolcuğundan sonra geldiğiniz havalimanında değişik hizmetleri alabilirsiniz.

Araç kiralama için farklı acenteler mevcuttur. Bu acentelere giderek istediğiniz aracı kiralamanız mümkündür. ATM'ler sürekli aktiftir. önemli bankalara ait birçok ATM mevcuttur. Döviz büroları üzerinden para bozdurma işleminizi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet hizmeti ise ücret karşılığında verilmektedir.

Duty free şoplarından istediğiniz ürünü uygun ücretler ile satın almanız mümkündür. Bunun yanı sıra farklı birçok mağaza da mevcuttur. Alışveriş imkanı her zaman vardır. Emanet bagaj bırakabilirsiniz. ücret karşılığında böyle bir hizmet verilmektedir. 24 saat çalışan bir klinik mevcuttur. İbadet için hem mescit hem de şapelin yer aldığı havalimanında bir de bebek bakım odası vardır.

Magic Bus otobüs işletmesine bağlı olan araçlar, kent merkezine 30 dakikalık süren yolculuklar ile dikkat çekmektedir. Yolculuk ücreti ise değişmektedir.

Havalimanı içinde bulunan katlı otoparkın hemen önünden birçok taksi kalkmaktadır. Bu Taksiler ile ulaşım çok kolaydır. Yolculuk süresi bazen 30 dakikayı geçebilmektedir.

Hızlı tren ile kente gitmek çok basittir ve zaman almaz. Buna göre tren Malboro ve Sandton gibi yerlere gitmektedir. Malboro 10 dakika sürerken Sandton ise 15 dakika sürmektedir. Havalimanı ise yaklaşık olarak 25 dakikadır.

Kentte birçok değişik ulaşım aracı mevcuttur. Bunların başında ise otobüs gelmektedir. Otobüslerin bir kısmı iki katlıdır ve oldukça modern bir görünüme sahiptir. Ancak yabancıların bu tip otobüsleri kullanması önerilmemektedir. çünkü otobüslerde güvenlik ile alakalı olarak problemler yaşanabilmektedir. Şehirde iki büyük otobüs firması vardır. Bunlar Metrobüs ve Reavaya olarak bilinmektedir.

Johannesburg Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white