Jorge Chavez Havalimanı Uçak Bileti

16co

az bulutlu

16 Mayıs 14:30

Havaalanı

IATA

ICAO

Jorge Chavez Havalimanı LIM SPIM

Jorge Chavez Havalimanı Hakkında Bilgi

Güney Amerika sınırları içerisinde yer alan Peru, 1821 senesinde bağımsızlık kazanmıştır. İspanyolca, Aymaraca ve Keçuva gibi dillerin konuşulduğu bölgede tarım faaliyetleri çok sık gerçekleştirilmektedir.

Callao, Peru'da bulunan kentlerden bir tanesidir ve Jorge Chávez havaalanına en yakın kentlerden bir tanesi bu bölgedir. Ayrıca havalimanına Lima, ve Miraflores kentleri de oldukça yakındır. Sömürge dönemlerinde en önemli şehirlerden bir tanesi olarak kabul edilmesinden dolayı, Callao'nun tarihi bir önemi bulunmaktadır. 1537 senesinde kurulan bu kentte çoğunlukla İspanyolca dili konuşulmaktadır. Peru uçak bileti incelemelerinizde kent hakkında detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

Peru'nun Callao kenti merkezli olarak yapılandırılan Jorge Chávez Havalimanı'ndan, birçok şehre ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Callao merkezli olsa da Lima ve Miraflores kentleri de havalimanına oldukça yakın bir konumdadır.

1887-1910 yılları arasında yaşamış olan Jorge Chávez adlı Perulu pilotun adını alan havalimanı, 1965'te resmi olarak açılmıştır. 2001 senesinden itibaren havalimanında genişleme ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirildiği için, Peru hükumeti tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Peru ucuz uçak bileti ayırtmak için Biletall.com'daki farklı opsiyonlar sunan aramaları kullanabilirsiniz. Böylelikle aramalarınız hem detaylı olacak hem de bölgeye seyahatiniz esnasında en iyi havayolu firmasını tercih edebileceksiniz.

Konforlu bir uçuş sonrasında Jorge Chávez Havaalanı'na ulaşmanız, Peru uçak biletleri işlemlerinin Biletall.com'da yapılmasıyla mümkün olabilecektir.

Birçok uçuşa ev sahipliği yapmakta olan Jorge Chávez Havaalanı'na, Peru uçak saatleri ayarlama hususunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. çünkü havalimanının trafiği merkezi bir konumda olmasından dolayı yoğundur. Büfe, kafe, restoran, vergiden muaf olan mağazalar gibi birçok farklı hizmete de yer verilmektedir. Ayrıca Jorge Chávez Havaalanı'nda postane ve ATM gibi hizmetleri kullanarak bazı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Vergiden muaf mağazalarda alışveriş yapmak son derece hesaplı olduğundan, Peru'daki hediyelik eşyaları buralardan sevdikleriniz için seçebilirsiniz.

Biletall.com'da Peru uçak bileti fiyatları incelemelerinizde, aramalarınız farklı opsiyonlar dahilinde yapılacağı için, uygun biletler bulabileceksiniz. Ayrıca gezi rehberlerinin verdiği içerikleri okuyarak, bölgeye dair birçok farklı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Jorge Chávez Havalimanı Peru'daki üç farklı şehre yakın bir konumdadır. Bu yüzden, en ucuz Peru uçak bileti ayırtırken, bu bölgeler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Toplu taşımada vasıta olarak tercih edebileceğiniz Otobüsler ve minibüsler bulunmaktadır. Peru saat farkı bulunduğu için Jorge Chávez'e iniş yapınca herhangi bir saat farkına sebebiyet vermemesi için, saat ayarlaması yapmalısınız. Peru'nun yerel saati, Türkiye'den 8 saat geridedir.

Jorge Chávez Havaalanı'ndan Callao, Lima ve Miraflores kentlerine gidebiliyorsunuz, Ayrıca şehirlerarasında seyahat etmek için de taksilerden yararlanabilmeniz söz konusu olabiliyor. Ancak ekonomik bir ulaşım sağlamadıkları için taksileri tercih etmeyebilirsiniz.

Jorge Chávez'de bulunan bazı araç kiralama servisleri vardır. Arzu ederseniz, Peru uçak bileti rezervasyon ile biletinizi ayırttığınız zaman Jorge Chávez'deki araç kiralama servislerini de araştırabilirsiniz. Böylelikle fiyatlara dair genel bir fikir edinebilir ve aracınızı online olarak ayırtabilirsiniz.

Peru uçak seferleri incelemelerinin size gezi rehberlerini okuma şansı sunması söz konusu olmaktadır. Böylelikle bölgeye dair birçok bilgi edinebiliyorsunuz. Ulaşım, Peru'da önemli bir durum olacağından, bütçenize uygun bir tatil programı yapmanız ulaşım bilgilerini öğrenerek mümkün olacaktır.

Jorge Chávez Havaalanı'ndan gidebileceğiniz kentler Callao, Lima ve Miraflores'dir. Callao 7 kilometre, Lima 13 kilometre ve Miraflores 19 kilometre uzaklıktadır. Bu yüzden yaklaşık 15-35 dakika içerisinde Jorge Chávez'den bu şehirlere ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirlerarasında seferler gerçekleştiren minibüsler ulaşımda ekonomik bir seçim olabilir. Ayrıca araç kiralamak da birçok şehri kapsayan bir tatil planında avantajlı bir seçenek halini alabilir. Gezinizi gerçekleştireceğiniz noktalara göre seçim yapmak size kalmıştır. Ekonomik ve bütçenize uyan bir gezi gerçekleştirmek, minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak mümkün olabilir. Ya da araç kiralayarak dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Jorge Chavez Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white