Kuala Lumpur Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Kuala Lumpur Havalimanı KUL WMKK

Kuala Lumpur Havalimanı Hakkında Bilgi

Kuala Lumpur Federal Toprağı, Malezya'nın en kalabalık şehri olarak kayıtlara geçiştir. Ayrıca Malezya'nın başkenti olması nedeniyle de özellikle turistler tarafından ilk uğranan şehirlerden bir tanesidir. Şehrin nüfusu son yapılan sayımlarla birlikte 2 milyona yaklaştığı görülmüştür. Petronas İkiz Kuleleri, Batu Mağaraları, Kuala Lumpur City Centre de dahil olmak üzere pek çok farklı turistik merkeze ev sahipliği yapıyor. Giden yolcuların dış hatlar terminalinde indikten sona yolculuklarını şehir için ve şehirler arasında hızlı şekilde yapması mümkün oluyor.

Kuala Lumpur Havaalanı, şehir merkezine 55 kilometre mesafede yer alıyor. ülke bünyesinde en işlek iç ve dış hatlar havalimanlarının başında geliyor. Güneydoğu Asya'da yer alan havalimanları sayesinde transferlerin de gerçekleştirilmesi amacıyla tercih edilen noktalardan bir tanesidir. Malezya Hükümeti tarafından işletilen tesisin yıllık yolcu sayısı, kurulduğu yıldan bu yana artış gösteriyor. 1998 yılında inşaat faaliyetleri sonlandırılan ve yolcu transferleriyle ilgili faaliyetlerin başlatılması sağlanan kurumda yıllık 70 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor. Malezya Hükümeti tarafından yönetilen tesisi, 20 yıllık süre boyunca yüz milyonlarca kişiye hizmet vermiştir. İsim değiştirme veya modernize girişimlerinde bulunma gibi bir durum söz konusu olmaması, tarihçesinde önem teşkil eden bir durumun olmamasına neden oluyor.

çeşitliliğiyle özellikle dış hatlar yolcularını memnun eden Kuala Lumpur Havaalanı bünyesinde özel olarak verilen hizmet sayesinde herkes için uygun restoran oluşturulmuştur. Farklı kültürlerden yemeklere yer verilen tesiste ayrıca döviz bürosu ve banka da bulunuyor. ATM, ücretsiz internet olanağı, market, kafe, emanet eşya ofislerine yer veriliyor. Bebeği bulunan yolcuların bakım yapabilmesi için özel olarak oluşturulmuş bakım odaları bulunuyor. Ayrıca tıbbi problemler yaşandığı taktirde ulaşılabilecek ilk yardım istasyonu ve eczane de yer alıyor. Tesis civarında Taksiler, toplu taşıma araçlarının durakları sayesinde istediğiniz her bölgeye uygun fiyatlarla ulaşmanız sağlanıyor.

Taksiyle yapılacak olan yolculuklarda taksinin yasal olup olmadığına dikkat edilmesi gereklidir. Yasal olmayanlar hem daha yüksek ücretler talep edebiliyor hem de dolandırıcılık nedeniyle mağdur olmanıza neden olabiliyor. Bunun önüne geçilebilmesi için gelen yolcu alanlarının dış kısmında yer alan taksi kontuarlarından kupon satın alınması gereklidir. Yolcular tarafından yasa dışı taksilerin tercih edilmesi pek çok probleme neden olacaktır.

Otobüslerle şehir merkezinde gitmek isteyen turistlerin özellikle KL Sentral İstasyonu'na gidecek şekilde rotası bulunan otobüsleri değerlendirmesi mümkündür, ücreti 10 RM olarak belirlenmiştir, Otobüsler, bir saatten kısa sürede şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacaktır. Yerel otobüslerin rotaları arasında bulunan Nilai'ye yapılacak yolculuklar için 2,50 RM belirlenmiştir. Ayrıca Banting'e gitmeniz de mümkün oluyor ve bu bölgenin ücreti ise 3,20 RM olarak açıklanmıştır. C blok bölümünde bulunan KL Sentral İstasyonu'na gidecek otobüsler otogardan kalkıyor.

Kuala Lumpur Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white