Kuwait Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Kuwait Havalimanı KWI OKBK

Kuwait Havalimanı Hakkında Bilgi

Kuveyt, petrol açısından zengin önemli bölgelerden bir tanesidir. Küçük bir ülke olmasına rağmen, gelişmişlik seviyesi oldukça yüksektir. Topraklarının büyük bir kısmında Arap çölü yer aldığı için her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Kuveyt'in kendisine bağlı birbirinden farklı 9 tane adası vardır. Bunlardan yalnızca Failaka Adası yerleşim için uygundur.

Arapça'nın resmi dil olduğu ülkede Kuveyt Dinarı para birimi olarak kullanılır. Suudi Arabistan ile komşu olan ülkede yılın büyük bir çoğunluğunda sıcak hava hakimdir. Antik Yunanlılardan kalma birbirinden farklı tarihi eserin yer aldığı ülkede turistik mekanların sayısı oldukça fazladır.

Kuwait Uluslararası Havalimanı, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Şehir merkezinin 15 kilometre güneyinde yer alan havaalanı, her geçen yıl biraz daha gelişim gösterir. 1927 ve 1928 yılları arasında yapımına başlanan havalimanı, 1979 yılında büyük bir bakım ve onarım geçirmiştir. 2015 yılında biraz daha büyütülen terminalde iç ve dış hatlar bölümleri yer alır.

Terminal 1,2,3,4 ve 5 sayesinde yolcular mağdur olmadan düzenli bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Havalimanı alanı büyük ve kullanışlı olduğundan dolayı cafe, mağaza, restoran ve ATM hizmetleri de vardır.

Kuveyt içerisinde hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilmek adına Kuwait Havaalanı hizmet verir. Hava yolu ulaşımını daha çok tercih eden yolcular, belirtilen merkez sayesinde farklı şehirlere ya da ülkelere seyahat edebilirler. Kuveyt uçak saatleri ve bilet ile ilgili bilgi almak adına havalimanında profesyonel çalışanlar görevlendirilmiştir.

Kuwait Havaalanı, şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olduğu için araç ile birlikte 10 dakika içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür. Yine aynı şekilde ulaşım sürecinde taksi, araç kiralama ya da toplu taşıma alternatifleri de değerlendirilebilir.

Havalimanında bulunan mağazalar, cafe ya da restoran seçenekleri yolcular açısından avantajlıdır. İç ve dış hatlarda yer alan farklı mekanlar sayesinde yolcular ihtiyaçlarını karşılayarak uçaklarına binebilirler.

Yolcular, şehir merkezine otobüs kullanarak gidebilirler. 501 numaralı hat, şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet verir. Otobüs kullanmak hem daha ekonomik hem de kolaydır. En fazla otobüsler ile 30 dakika içerisinde merkeze gitmek mümkündür. Fiyatlar ise 0,25 KD olarak belirlenmiştir.

Araç Kiralama şirketleri de havalimanlarında aktif olarak hizmet verir. Kuwait Uluslar arası Havalimanı içerisinde Budget, Hertz, National gibi şirketler hizmet verir, günlük, aylık ya da haftalık araba kiralayarak konforlu bir şekilde şehir içerisinde seyahat edebilirsiniz.

Kuveyt şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda otobüs en çok tercih edilen alternatifler arasındadır. Şehir içerisinde gelişmiş bir otobüs hizmeti olduğu için vatandaşlar ya da turistler sorun yaşamadan yararlanabilirler. Otobüs güzergahları geniştir ve araçlar yolcuları mağdur etmez. Son derece dakik ve hızlı olan otobüsler ile şehir içerisinde birbirinden farklı noktaya gitmek mümkündür.

flight
ba-favicon-white