Licenciado Benito Juarez Havalimanı Uçak Bileti

20co

açık

24 Mayıs 18:29

Havaalanı

IATA

ICAO

Licenciado Benito Juarez Havalimanı MEX MMMX

Licenciado Benito Juarez Havalimanı Hakkında Bilgi

Meksika, Orta Amerika'nın ilginç kültürlerinden bir tanesidir. Farklı kültürlerin zengin dokusunu taşıyan bu bölgenin geçmişte pek çok uygarlığın yerleşim yeri olduğu biliniyor. Latin Amerika'nın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerinden bir tanesi olması ve resmi dilinin İspanyolca olması, bölgeyi Amerika'nın merkezi bölgelerinden ayırıcı bir özellik sağlıyor.

Meksika, 2.000.000 kilometrekarelik bir yüzölçümüyle birlikte, Türkiye'nin yaklaşık 2,5 katı büyüklüğündedir. Eyalet sayısı 30'dan fazla olan bölgede, kültür zenginliği nedeniyle gezilecek ve görülecek çok farklı yerler vardır. Kültür amaçlı turistik gezilerin merkezi olan ve eğlence turizminin de bolca yaşandığı ülkeyi, Meksika uçak bileti satın alarak gezip görme şansınız bulunuyor.

Llanos de Balbuena adıyla bilinen bölgede 1910 yılından itibaren hayvancılık faaliyetleri yürütülüyordu. 1928 senesinde bu bölgede küçük bir sivil havalimanı inşaatına başlandı ve havalimanında ilk uçuş, 5 Kasım 1928'de gerçekleştirildi. Meksika'nın 1806-1872 seneleri arasında Cumhurbaşkanlığı görevini yapmış olan Benito Juárez'in adını alan havalimanı, açıldığı günden bu yana sivil havacılık konusunda hizmet veriyor.

Resmi açılışının 1931 senesinde yapılmasına karşın, Benito Juárez Havalimanı'nın kuruluş tarihi olarak 1928 senesi baz alınıyor. Meksika ucuz uçak bileti alarak bu ilgi çekici bölgeyi ziyaret etmek isteyenler, Biletall.com'dan avantajlı fiyatlarını değerlendirebilirler.

Online olarak kolay bir şekilde Meksika uçak biletleri satın alan misafirler, havalimanının içerisinde bulunan farklı mağazalardan ve hizmetlerden yararlanabiliyorlar. Havalimanının iç kısmında bulunan birçok restoran ve mağaza bütün yolcuların hizmetine açık bir şekilde gün boyunca işletiliyor. Bu nedenle gece havalimanına indiğiniz zaman da bu mağaza ve restoranların hepsini açık bulabiliyorsunuz.

Alışveriş yapabileceğiniz mağazalardan sevdikleriniz için egzotik ve ilginç hediyelik eşyalardan alma şansınız da bulunuyor. Havalimanının Meksika ana merkezine uzaklığı yaklaşık 11 kilometredir. Arabayla yapılacak bir yolculukta 29 dakika içerisinde merkeze ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Biletall.com'da Meksika uçak bileti fiyatları ayrıntılı bilgilerle birlikte müşterilere sunuluyor.

Meksika'yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, en ucuz Meksika uçak bileti fırsatlarına Biletall.com'dan ulaşabilirsiniz. Birçok indirimli uçak bileti ve kampanyalarla birlikte, Benito Juárez Meksika havaalanına kolay ve rahat bir ulaşım detayları şu şekildedir.

Benito Juárez Meksika Havaalanı'na iniş yaptığınız zaman, Meksika şehrinin merkezi bir konumuna toplu taşıma araçlarının aracılığıyla varabileceksiniz. Ulaşım süreniz havalimanının merkeze uzaklığından dolayı 25 dakika olacaktır. Meksika'da bilinmesi gereken ilk önemli nokta Türkiye ile olan saat farkıdır. Meksika saat farkı olarak belirtilen bu bilgi ile Türkiye ile Meksika arasında 8 saatlik bir fark söz konusu oluyor.

Ziyaretçilerin taksiler aracılığıyla şehir merkezine inmeleri söz konusu olabiliyor. Meksika'da gideceğiniz yere göre taksilerde tarifeler sabit bir şekilde açılıyor. Bu nedenle Benito Juárez Meksika Uluslararası Havaalanı'ndan Meksika'nın merkezine varabilmeniz için 0,75 MXN'lik bir tarifeyle başlangıç yapılacaktır. Taksi seferlerinin konfor ve ucuz fiyatları nedeniyle bu ulaşım şeklini tercih edebilirsiniz.

Araç kiralama hizmetleri, havalimanı bünyesinde birçok farklı firma ile servis sağlıyorlar. Bu nedenle Araç Kiralama servislerinden ihtiyacınıza uygun bir araç seçerek şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Araçların pek çoğunda konfor ve kullanım kolaylığı bulunduğundan, şehri gezmeniz araç kiralama servisleriyle daha rahat olacaktır, Meksika uçak bileti rezervasyon işlemleriniz esnasında araç ayırtabilir ve havalimanına indiğiniz zaman aracın hazır beklemesini sağlayabilirsiniz.

Meksika uçak seferleri hakkında yapacağınız araştırmalarda, bilet alırken bu konu hakkında detaylı bilgiler edinebiliyorsunuz. örneğin şehir konusunda kapsamlı bilgiler bulabiliyor ve genel olarak bölgeyi tanıyabiliyorsunuz. Ancak Meksika'nın merkezi ulaşım bilgilerini öğrenmek, size seyahatiniz sırasında büyük kolaylık sağlayacaktır.

Meksika şehir merkezini istediğiniz gibi gezebilmeniz için, farklı ulaşım alternatifleri vardır. Fakat en iyi ulaşım yönteminin taksiler veya araç kiralama servisleri olduğu görülüyor. Meksika'da Peso para birimi kullanılıyor ve bu para birimiyle ulaşım seçenekleri oldukça avantajlı fiyatlara denk geliyor. Araç kiralama servisleriyle günlük ödeyeceğiniz ücretler dahilinde şehri kendi isteğinize göre gezebilirsiniz. Toplu taşıma araçları, yerel bölge sakinlerinin yoğun kullanımı nedeniyle turistler tarafından fazla tercih edilmiyor.

 

Licenciado Benito Juarez Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white