Los Angeles Havalimanı Uçak Bileti

21co

parçalı az bulutlu

24 Mayıs 00:16

Havaalanı

IATA

ICAO

Los Angeles Havalimanı LAX KLAX

Los Angeles Havalimanı Hakkında Bilgi

Kaliforniya eyaletine bağlı ve en büyük şehri olan Los Angeles, rüya kent olarak bilinir. 4 milyona yakın nüfusu, eğlence ve sanat popülerliğiyle cazip şehirlerden biridir. Sahilleriyle dünyanın her köşesinden turist ağırlayan Amerika kenti, şehircilik lügatına ''Melekler Kenti'' olarak geçmiştir. Tropikal iklim özellikleri, eğlenceli ve düzenli kent yaşamı ve aktiviteleri ile yaşanılası bir kenttir.

1946'da Los Angeles Uluslararası Havaalanı sadece resmi olarak ticari bir havayolu şirketi olarak açılmış olmasına rağmen, 1928'de ve II. Dünya Savaşı sırasında genel bir havacılık alanı olarak kullanılmıştır.

Havalimanının 1800'lü yılların sonlarında ise lima fasulyesi, buğday ve arpa yetiştirmek için kullanılan arazi, sahipliğini defalarca değiştirdi. Sadece 1920'lerde, öncü havacılar tarafından derme çatma bir uçak pisti olarak kullanmaya başlandı. Topluluğun arazi potansiyelini gördüğü ve bir belediye havalimanı oluşturmaya zorlandığı yer olarak başladı. 

Günümüzde Los Angeles Uluslararası Havalimanı, terminalleri üzerinden yılda 50 milyondan fazla yolcu geçmektedir. LAX yılda 1,8 milyon tondan fazla kargo ve postayla ilgilenmektedir. Havaalanı, Kaliforniya'nın ekonomisinde, Güney Kaliforniya'daki yirmi şirketten biri olarak faaliyet gösterir.

Havaalanı, Los Angeles'ın 15 mil güneybatısında yer alır. Los Angeles uçak bileti fırsatlarıyla şehre gelen yolcular, havalimanı hizmetlerinden yararlanabilirler.

Uluslararası standartlarda hizmet veren LAX, eyalete gelişlerde tercih edilen havalimanıdır. Hizmetleri, uçuş seferleri ve ağ sistemi ile tüm kıtalardan uçuş sağlamaktadır. Ayrıca şehir merkezine yakın konumda olması, alanın tercih edilmesini sağlar.

9 terminal kapasitesiyle hizmet gösteren Los Angeles Havalimanı'nda ATM, banka ve döviz büroları bulunur. Tesis genelinde ücretsiz wi-fi, posta ve faks hizmetleri bulunur.

Yeme-içme alanlarında oldukça geniş seçenekler sunulur. Restoranlar, kafeler, fast food, Amerika ve Meksika mutfaklarından lezzetler sunan restoranları ile spor barları bulunuyor.

Yurtdışından gelen yolcular için olan terminallerde duty free mağazaları, butikler ve hediyelik eşya dükkanları, kitap ve dergi bayileri, aksesuar- kozmetik dükkanları çok sayıda bulunur. TBI Terminali'nde bir ilkyardım istasyonu ve havaalanı boyunca AED üniteleri mevcuttur.

Metropolitan halk otobüsü servisleri ile ücretsiz transfer otobüslerine bağlı olan C otoparkından erişim sağlanır. 1,50 $'dan başlar, freeway hizmetleri için 1,40 $ tutan ek ücretler geçerlidir.

Taksiler gelen yolcu katlardaki terminallerin dışında durur. Sabit ücretli tarifeler sunan taksiler, merkeze bir yolculuk için 40 $, Disneyland'a 75 $ ve Hollywood'a 35 $ gibi fiyatlar sunar.

G transfer otobüsü ile geçiş sağlanarak, metro hafif raylı sistemi üzerindeki Yeşil Hat'ta yer alan Aviation İstasyonu'na ve şehir merkezine ulaşım sağlanır.

Los Angeles şehir içi ulaşımda en çok kullanılan ulaşım aracı metro ve otobüslerdir. Araba kiralama, turistler tarafından tercih ediliyor. 6 farklı metro hattı 05:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet verir.

Los Angeles Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white