Melbourne Havalimanı Uçak Bileti

11co

açık

21 Mayıs 03:18

Havaalanı

IATA

ICAO

Melbourne Havalimanı MEL YMML

Melbourne Havalimanı Hakkında Bilgi

Melbourne Avustralya'nın nüfus miktarı en fazla olan ikinci şehri unvanını taşımaktadır. Yapılan incelemelerde ve anketlerde Melbourne sağlamış olduğu ekonomik imkanlar ve refah seviyesi sayesinde dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında gösterilmektedir. Avustralya'nın spor ile alakalı olan faaliyetlerinin her biri bu şehirde düzenlenmektedir.

Olimpiyatlardan turnuvalara kadar birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapılmıştır. Şehrin tarihi dokusu incelendiği zaman özellikle Aborjinler'in yadsınamaz bir önemi olduğu da dikkate alınması gereken detaylardan bir diğeridir.

Bu havalimanı halk arasında Melbourne Havaalanı olarak bilinmektedir. İçerisinde geçen Tullamarine sözcüğü ise Avustralya'nın yerli kabilelerinden olan Wurundjeri'nin kabile şefinin isminden gelmektedir. Tullamarine isim eklenmesi sayesinde bu havalimanı Melbourne'de bulunan diğer havalimanları ile karıştırılmamaktadır. Melbourne'de toplamda 3 havalimanı daha bulunmaktadır; Avalon, Essendon ve Moorabbin.

özelleştirme işlemlerinin başlaması ile beraber havalimanının çok daha donanımlı bir hale geldiği görülmektedir. özellikle havalimanı içerisinde yer alan olanaklar ve uluslar arası uçuşlarda geçerli olan kalitenin büyük bir artış gösterdiği eklenmesi gereken detaylardandır.

İç hat ve dış hat yolcularının genel itibari ile ihtiyaç duyabilecekleri bütün olanakların dikkate alındığı görülmektedir. Sağlık hizmetlerinden emanet eşya dolaplarına kadar tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür. Yiyecek ve içecek ihtiyacının her bütçeye uygun olarak karşılanması için farklı seçenekler koyulmuştur. Hatta Ali Baba adında Türk lezzetleri sunan bir restoran da bulunmaktadır.

Avustralya'ya özgü olan ürünlerin satımı da aktif olarak yapılmaktadır. Havalimanında güvenlik seviyesinin de üst noktada tutulması için gerekli olan adımlar atılmakta ve 7/24 güvenlik kameraları ile incelemeler gerekleştirilmektedir.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında gidiş geliş yapan bir ring servisi ağı kurulmuştur. ücretlerinin düşük olması ve bagajların muhafazası ve taşınması konusunda da zorluk çıkarmaması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. ücretsiz olarak hizmet veren ring servislerinin havalimanı içerisinde bulunan farklı terminaller arasında da yolcuların aktarılması için gerekli hizmeti verdiği görülmektedir.

Melbourne kapsamında genel olarak otobüs ve tramvay gibi ulaşım araçlarının yoğunlukla kullanıldığı bilinmektedir. Buna ek olarak havalimanına gelen kişilerin ring servislerini kullandığı da görülmektedir. Havalimanı içerisinde yer alan terminaller arasında gidiş geliş yaparken ring servisi ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezi havalimanı arasında yapılacak olan yolculuklarda ise ücret ödenmelidir.

ba-favicon-white