Arturo Merino Benitez Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Arturo Merino Benitez Havalimanı SCL SCEL

Arturo Merino Benitez Havalimanı Hakkında Bilgi

Güney Amerika kıtası ülkelerinden Şili'nin başkenti olan Santiago, Güney Amerika'nın güzel ve zengin şehirlerinden birisidir. Ayrıca Şili'nin de büyük şehridir. Şehir ismini Hz. İsa'nın havarilerinden St. Santiago'dan almıştır. Mapocho Nehri kıyısına ve And Dağları'nın eteklerinde düz bir alana kurulmuştur. Şehir nüfusu 5 milyondan oluşmaktadır.

Santiago sıcak ve ılıman iklimin yaşandığı bir bölgedir. Kış aylarında yaz aylarına göre daha fazla yağış olmaktadır. Şehir merkezinde hissedilen sıcaklığın ortalama olarak 14 derece olduğu bilinmektedir. Kış aylarında fazla soğuk hissedilmediğinden tatil için her mevsim gidilebilecek bir yerdir. Tatil öncesinde yağışların yoğun olduğu zamanlara dikkat etmek gerekir. Akşam saatleri gündüz saatlerine göre daha serin geçmektedir. Birçok kişi Santiago'ya seyahat edeceklerin Santiago uçak biletiaraştırmalarını önceden yapmaları önerilmektedir.

Santiago Comodoro Arturo Merino Benitez uluslararası Havaalanı, 1961 yılında inşa edilmeye başlamıştır. 6 yıl süren çalışmalar sonunda 1967 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. 1994 yılında yeni terminal binaları yapılmış ve 2001 yılında Güney Amerika'nın modern havaalanı terminallerinden birisi olmuştur. Havaalanı bu günkü ismini 1980 yılında almıştır.

Havaalanının ismi olan Benites, Şili Hava Kuvvetleri'nin ilk kumandanı olan ve Şili havayolu şirketi LAN Airlines kurucusu olduğu için bu isim verilmiştir. 2011 yılı Haziran ayında Santiago uluslararası havalimanı, iyi Güney Amerika kargo havalimanı olarak büyük ödüle layık görülmüştür. Santiago seyahati yapmayı düşünen yolcular Santiago ucuz uçak biletialabilmek için Biletall.com'dan yardım alabilmektedirler.

Sorun yaşamadan ve rahat şartlarla Santiago uçak biletleriişlemlerini yaparak seyahatlerine başlayan yolcular, seyahatleri sonucunda havalimanında bulunan tüm hizmetlerden faydalanabilmektedirler. Santiago uçak saatlerikonusunda Biletall.com'dan bilgi edinilebilir. Santiago Uluslararası Havalimanı'na gelen tüm yolcular havalimanı hizmetlerinden, havalimanı içerisinde bulunan tüm sosyal alanlardan faydalanabilirler.

Havalimanındaki alışveriş merkezlerinden alışverişlerinizi yapabilir, restoranlar da yemek ihtiyacınızı giderebilir, bekleme sürelerinizi iyi şekilde geçirebilirsiniz. Uluslararası havalimanı Santiago şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından şehir merkezine 10 - 20 dakika arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında iç ve dış hatlar terminalleri bulunmakta, iç hatla ülke içi yolcu taşıma, dış hatlar ise ülkeler arası uçuş hizmetlerinin verildiği terminallerdir. Biletall.com'da Santiago uçak bileti fiyatlarıerken tarihlerde daha ucuz olmaktadır.

Santiago'ya gitmek için en ucuz Santiago uçak bileti satın alma işlemlerini Biletall.com'da geniş kapsamlı araştırmalar yaparak yapabilirsiniz. Santiago Uluslararası Comodoro Arturo Merino Benites Havaalanı'na gelen tüm yolcular Santiago şehir merkezine ulaşabilmek için çeşitli ulaşım araçları sizleri bekleyecektir.

Santiago toplu taşıma araçlarının fazla ve rahat kullanıldığı şehirlerden birisidir. Toplu taşıma araçları hızlı ulaşım ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Yerli halk ve yabancılar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. özellikle otobüsler konforu ve düşük ücretleri ile yabancılar tarafından fazla tercih edilmektedir. Santiago'ya çeşitli nedenlerle seyahat edecek olan kişilerin seyahat öncesinde dikkat etmesi gereken konuların başında Santiago saat farkı durumları göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye ile Şili saat farkı 6 saattir ve ülkemizden 6 saat geridedir.

Toplu ulaşımın rahat yaşandığı Santiago şehir merkezine uluslararası havalimanından ulaşımların büyük çoğunluğu taksi ile yapılmaktadır. Havalimanı terminal binaları çıkış kapıları önünde bekleyen taksiler ile şehir merkezinde istenilen her noktaya rahatlıkla gidilebilmektedir. Taksileri tercih eden yolcular için taksi açılış ücretleri 300 CLP'den başlamakta ve km başına aynı ücretle fiyatlandırılmaktadır.

Güney Amerika'nın gelişmiş, büyük, güzel şehirlerinden olan Santiago Uluslararası Havalimanı'na gelen yolcular, ülke genelinde rahat ulaşım sağlayabilmek için araç kiralama yöntemini deneyebilmektedirler. Araç kiralama hizmeti için havalimanında çok sayıda araç kiralama ofisi bulunmaktadır, Santiago ziyareti yapacak olan kişiler günler öncesinden planlama yaparak Biletall.com'dan Santiago uçak bileti rezervasyonhizmetlerini sorunsuz olarak yapabilirler.

Araştırmalar yaparak uygun uçak bileti sahibi olmak isteyen ve Santiago uçak seferlerihakkında bilgi almak isteyenler Biletall.com'dan aynı zamanda Santiago hakkında da bilgi sahibi olabilirler. öğrenilmesi gereken konular arasında şehir içi ulaşım bilgileridir.

Şehir merkezinde önemli yerlere ulaşmak ve gezintiler yapabilmek için otobüsler iyi tercihler olacaktır. Otobüs biletleri 740 CLP'dir. Gece saatlerinde ise 640 CLP olarak satılmaktadır.

flight
ba-favicon-white