Chicago Midway Havalimanı Uçak Bileti

3co

az bulutlu

05 Şubat 18:08

Havaalanı

IATA

ICAO

Chicago Midway Havalimanı MDW KMDW

Chicago Midway Havalimanı Hakkında Bilgi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Illinois eyaletinin Michigan Gölü kenarına kurulu bulunan Chicago şehri ülkenin üçüncü en büyük kentidir. Şehrin ismi Patawomi yerlileri tarafından yabani soğan ya da güçlü anlamına gelen Checaugou olarak adlandırılmış olan Chicago nehrinin kenarına kurulmuş olmasından gelmektedir.

Rüzgarlı şehir (Windy City) olarak bilinen Chicago, dünyanın en yüksek üçüncü binası olan Sears Kulesi ile birlikte birçok ilklerin yaşandığı şehirdir. Jazz müziğinin doğum yeri olarak bilinmektedir. NBA Liginde üst üste 4 defa şampiyon olmuş Chicago Bulls basketbol takımı, şehrin tanınmasında büyük önem taşımaktadır. Chicago şehir merkezinde tanınmış mimarların tasarladığı birçok eser bulunmaktadır. Chicago Amerika'nın diğer büyük şehirlerine göre daha düzenli bir yapıya sahiptir. Chicago uçak bileti sahibi olabilmek için Biletall.com'dan erken rezervasyonları yapabilirsiniz.

Chicago'nun güneybatı tarafında küçük bir arazide 1923 yılında Midway Havalimanı bir pist ile hizmete açılmıştır. Yapılan inşa çalışmaları ile 1928 yılında dört pist ve on iki hangara sahip oldu. 1931 yılında yeni terminal binası yapıldı ve yıllık 60 bin uçuş ile 100 binden fazla yolcu taşımaya başladı. Bu özelliği ile dünyanın en işlek havalimanı özelliğini kazandı. Her yıl taşınan yolcu sayısı hızla artış gösterdi. Havaalanı ilk yıllarında gece operasyonları için kullanılmaya başlamış ve yapılan inşa çalışmalarının gelişmesiyle birlikte en fazla yolcu taşınan havaalanı haline gelmiştir. çeşitli siyasi gelişmelere göre isim değişimleri yaşamış ve en son olarak Midway Uluslararası Havaalanı unvanı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Midway Havaalanı'nı kullanarak Chicago'ya gitmek isteyenler Chicago ucuz uçak bileti ihtiyaçlarını Biletall.com'dan rahatlıkla karşılayabilmektedirler.

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat düşünenler Chicago uçak biletleri işlemlerini Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilmektedir. Chicago Midway Havaalanı'nda Chicago uçak saatleri konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamakta ve tüm uçuşlar dakik olarak yapılmaktadır. Farklı ülkelerden Chicago Midway havaalanına iniş yapan tüm yolcular bekleme süreleri içerisinde, havaalanında bulunan lokanta ve kafeleri kullanarak yemek ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Ayrıca internet hizmetleri, alışveriş hizmetleri, her din için ibadet yerleri bulunmakta ve buralar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Midway Havaalanı, Chicago şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile şehir merkezine 20 dakikada ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. Midway Havaalanı'nda gelen yolcuların rahatlığı için her türlü konfor düşünülmüştür. Bekleme salonları yolcuların rahat edebilmeleri için en konforlu şekilde dizayn edilmiştir. Chicago uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapan yolcular en ekonomik biletleri Biletall.com'dan erken rezervasyon yöntemi ile edinebilmektedirler.

Chicago'ya uçak ile gitmek isteyenler için alternatiflerden biriside Midway Havaalanı'na iniş yapmaktır. En ucuz Chicago uçak bileti edinmek isteyenler Biletall.com'dan araştırmalarını yaparak biletlerini alabilmektedirler.

Türkiye ile Chicago arasında 8 saat zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye Chicago'dan 8 saat ileridedir. ülkemizden Chicago'ya gitmek isteyenler Chicago saat farkı hakkında detaylı bilgi edinerek bilet saatlerini ona göre ayarlamalıdırlar. Midway Havaalanı ile Chicago şehir merkezi arası 13 km'dir ve 20 dakika sürmektedir. Toplu taşıma araçları kullanılarak rahatlıkla seyahat edilebilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin tüm eyaletlerinde en fazla kullanılan ulaşım aracı taksilerdir. Chicago şehir merkezine gitmek isteyen ve Midway Havaalanı'nda bulunan yolcular taksi tercihlerini kullanarak, şehir merkezinde istedikleri yerlere kadar rahatlıkla gidebilmektedirler.

Chicago'ya seyahat planlamaya başladığınızda, Chicago uçak bileti rezervasyon işlemlerini erkenden yapmanızda fayda bulunmaktadır. Erken rezervasyon avantajları ile bilet satın alarak Midway Havaalanı'na iniş yapan yolcular, Chicago seyahatlerini gönüllerince yapabilmek için araç kiralama yöntemini kullanabilmektedirler. Araç kiralama işlemlerini havaalanında yaparlar ve dönüş saatine kadar kiraladıkları araçları kullanabilirler. İsteyen yolcular havaalanından kiraladıkları araçları şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerine teslim edebilirler.

Biletall.com Chicago uçak seferleri hakkında bilgi edinmek için en iyi araçtır. Biletall.com'dan seyahat ve bilet fiyatları, uçuş saatleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmektedirler. Chicago seyahati düşünenler en çok şehir içi ulaşım hakkında detaylı bilgi edinmelidirler.

Chicago şehir merkezinde ulaşım seçenekleri arasında en ideal olan otobüs seçeneğidir. Otobüs seferleri şehrin çeşitli semtleri arasında ve Chicago şehir merkezi ile Midway Uluslararası Havaalanı arasında yolcu taşımaktadır. Otobüs ücretleri şehir içi taşımacılıkta en ekonomik ulaşım imkanı sunan ulaşım seçeneklerindendir.

Chicago Midway Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white