Ninoy Aquino Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Ninoy Aquino Havalimanı MNL RPLL

Manila Dönüşlü Uçak Biletleri

Ninoy Aquino Havalimanı Hakkında Bilgi

Manila Filipinler'in başkentidir. Nüfusu yaklaşık olarak 13 milyon olarak hesaplanmıştır. Dil olarak hem Filipince hem de İngilizce kullanılmaktadır. Geçerli olan para birimi ise Pezo'dur. Ticari potansiyeli oldukça yüksek olduğu için geniş bir ekonomik arka plana sahiptir. Ticari ve kültürel yapısı oldukça zengin bir seviyede olsa da yaşam standartları bakımından incelendiği zaman yüksek ve kaliteli bir kalitede olmadığı belirtilmelidir. Manila'nın bağlı bulundu eyalet ise Luzon Adası Eyaleti'dir. Manila'ya gelen kişilerin muhakkak Walled City olarak tabir edilen bölgeyi gezmesi tavsiye edilmektedir.

Ninoy Aquino Havaalanı öncelikli olarak askeri amaçlar içi kurulmuş daha sonrasında koşulların değişmesi ile beraber sivillerin de kullanabildiği bir yapıya dönüştürülmüştür. Ayrıca ülkenin ticari maksatla kullanılan da ilk havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Açıldığı sene olan 1935den bu yana mimari açıdan ve genel yapı bakımından birçok değişime uğramıştır. Havaalanının ismi gönderildiği sürgün cezasından ülkesine dönerken havalimanında öldürülen Benigno Ninoy Aquino Jr. anısına bu şekilde değiştirilmiştir. Bu havalimanı birçok kez dünyanın en karmaşık ve en kötü yapısına sahip olan havaalanı olarak nitelendirilmiş ve seçilmiştir. Bunun akabinde Filipin devleti harekete geçerek dünyanın en masraflı projelerinden birini hayata geçirerek havalimanının yapısında iyileştirmeye gitmeye başlamıştır.

Havaalanında hem iç hatlardan hem dış hatlardan gelen kişiler için gerekli bütün ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır. özellikle uçuş sebebi ile bir gece konaklamak zorunda olan kişilerin kalabilecekleri çok farklı maddi seviyelerde oteller bulunmaktadır. Hem ekonomi hem de VIP sınıfına özel olarak dinlenme odaları bulunmaktadır. Dinlenme odalarında kablolu TV ve internet gibi ek hizmetler sağlanmaktadır.

Yoğun yolcu sayısı kapsamında eşyaların kaybolması daha olası hale geldiği için kayıp eşya bürosu da aktif bir biçimde çalışmaktadır. Ayrıca havaalanının güvenlik olanaklarının da en üst seviyede tutulmasına özen gösterilmektedir. Sağlık sorunu yaşayan kişilerin de gerekli tedaviyi alabilmesi için gerekli olan alt yapı sağlanmış durumdadır.

Şehir içerisine gitmenizi sağlayacak olan 9 farklı otobüs rotası bulunmaktadır. Bu sayede kişilerin ulaşım ile alakalı olarak herhangi bir zorluk çekmemesi sağlanmaktadır. UBE Express bu konuda henüz yeni hizmet vermeye başlamış bir firma olsa da kalabalık yolcu kapasitesinin şehir içi taşımacılık konusunda memnun olduğu nadir hizmetlerden bir tanesidir.

Direkt olarak havalimanına kadar gelen bir tren hattı olmasa da havalimanının yakınlarına kadar yolcuları uygun fiyatlı olarak getirmektedir, İlerleyen senelerde bu hattın direkt olarak havalimanına bağlanacağı tahmin edilmektedir,

Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler kolaylıkla araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirler. Fakat kiralama işlemleri sırasında pasaportunuzun veya kimliğinizin bir nüshasını firmaya bırakmanız gerektiğini de bilmelidir. Toplu taşıma seçeneklerine göre araç kiralama bir derece daha pahalı bir yapıya sahiptir.

Hafif raylı sistem ve otobüs seferlerinin şehirde en sık kullanılan ulaşım yöntemi olduğu bilinmektedir. Fiyatlarının diğer seçeneklere göre daha uygun olması tercih edilme sıklığını artırmaktadır.

Ninoy Aquino Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white