Porto Havalimanı Uçak Bileti

16co

kapalı

18 Mayıs 09:57

Havaalanı

IATA

ICAO

Porto Havalimanı OPO LPPR

Porto Havalimanı Hakkında Bilgi

Güneybatı Avrupa ülkesi olan Portekiz'in başkent Lizbon'dan sonra ikinci büyük şehri Porto'dur. Porto şehrinin sembolleri şehirde bulunan çelik köprülerdir. Bu köprüler, Dom Luis I Köprüsü ile Maria Pia Köprüsü'dür. Porto şehrinin kuruluşu Roma İmparatorluğu dönemine denk gelmektedir.

Porto şehrinde gezilecek ve görülecek birçok turistik yer bulunmaktadır. Tarihi ve turistik yerler açısından oldukça zengin bir kenttir. Gezilecek yerler arasında Soares Dos Reis Ulusal Müzesi, en önemli sanat merkezlerindendir. 1833 yılında açılmıştır. Romantizm müzesi, Porto'daki en ilginç müzelerden birisidir. Portekiz ve Porta ziyareti düşünenler Porto uçak bileti alımlarını Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilmektedirler.

Porto Havaalanı 1940 yıllarında inşa edilmiştir. Porto Havaalanı Portekiz'in en gelişmiş üçüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Havaalanı Porto şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Porto Havaalanı'ndan şehir merkezine ve çevre şehirlere ulaşım oldukça kolaydır. Portekiz'de yapılan çeşitli futbol turnuva maçlarının büyük çoğunluğu Porto'da yapıldığı için Porto Havaalanı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Havaalanı giriş ve çıkışları oldukça kolay kullanıma sahiptir. Porto Havaalanı'na iniş yapan uçak firmaları arasında, Lufthansa, Iberia, Ryanair gibi şirketler bulunmaktadır. Porto Havaalanı'na 2010 yılında 5 milyondan daha fazla yolcu gelmiş ve 55 binden fazla uçak seferi düzenlenmiştir. Porto'ya gidecek olan yolcular Porto ucuz uçak bileti için araştırmalarını Biletall.com'dan destek alarak yapabilmektedirler.

Portekiz güneybatı Avrupa bölgesinde bulunmakta ve Porto ülkenin en gelişmiş şehirleri arasındadır. Porto ziyareti için yolcular Porto uçak biletleri ile ilgili tüm işlemlerini Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilmektedirler. Avrupa Birliği ülkesi olan Portekiz'in tüm havaalanlarında olduğu gibi Porto uçak saatleri konusunda da hiçbir sorun yaşanmamakta ve uçaklar saatinde kalkış yapmaktadır. Porto havaalanı tesislerinde bulunan sosyal alanlar ile gelen yolcularına en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Porto Havaalanı'nda bulanan lokantaları tercih eden yolcular Avrupa'nın çeşitli ülkelerine ait mutfak lezzetlerini bulabilmektedirler. Ayrıca havaalanı içerisinde bulunan alışveriş mağazalarında her türlü hediyelik eşya ürünlerini bulabilirsiniz. özel dinlenme salonları yolcuların dinlenebilmeleri için konforlu bir şekilde inşa edilmiştir. Porto Havaalanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmakta ve yolcuların şehir merkezine ulaşımları çeşitli toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Seyahat öncesinde yolcular Biletall.com'dan Porto uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapabilir, bilet rezervasyonlarını oluşturarak ucuza uçak bileti satın alabilirler.

Porto'ya gitmek isteyenler yolcular en ucuz Porto uçak bileti teminini Biletall.com'dan araştırmalar yaparak çeşitli avantajlar ile satın alabilmektedirler.

Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım en rahat ve kolay olarak metro ile sağlanmaktadır. Metrolar sabah saat 06:00 ile gece 01:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Metro yerin iki kat altında bulunduğu için eşyası olan misafirler için ulaşmak biraz zordur. Otobüslerde toplu taşıma araçları olarak kullanılmakta ve daha fazla tercih edilmektedir. Porto'ya gidecek yolcular bulundukları yer ile Porto arasındaki saat farkına dikkat etmelidirler. Porto saat farkı ülkemiz ile 2 saattir. Porto Türkiye'den 2 saat geridedir.

Porto Havaalanı terminal binası çıkış kapısı önünde çok sayıda taksi gelen yolcuları beklemektedir. Havaalanından şehir merkezinde gideceğiniz adrese en kolay ulaşım seçeneği taksilerdir. Taksi ile havaalanından şehir merkezine ulaşım fiyatı 25 - 30 EUR arasında olmaktadır. Gece saatlerinde bu oran yüzde 20 artmaktadır.

Porto Havaalanı'na iniş yaptığınızda, uçuş belgelerinizi ve sürücü belgenizi ibraz ederek istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Schengen vizesine sahipseniz kiraladığınız araç ile tüm Avrupa ülkelerini gezebilirsiniz. Havaalanı şehir merkezi arası ulaşımınızı araç kiralama yöntemi ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Porto'ya gelen ya da gelmeyi planlayanlar ucuz uçak bileti için Biletall,com'dan Porto uçak bileti rezervasyon işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

Porto uçak seferleri ile Porto şehrine gelen misafirler Porto şehir merkezine ulaşmak için ya da şehir merkezinde çeşitli yerlere gidebilmek için çeşitli toplu taşıma ulaşım araçlarını kullanabilirler. Porto şehir merkezinde en popüler olarak taksiler, otobüsler ve metro ulaşım araçları kullanılmaktadır.

Şehir merkezinde önemli yerleri gezmek, istenilen yerlere gidebilmek için otobüsler en uygun seçim olacaktır. Otobüsler oldukça konforlu ve ekonomiktir. Otobüs fiyatları yetişkinler için 2,30 Euro ve çocuklar için ise 1,80 Euro olmaktadır.

Porto Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white