Provence Havalimanı Uçak Bileti

28co

parçalı bulutlu

21 Mayıs 17:56

Havaalanı

IATA

ICAO

Provence Havalimanı MRS LFML

Provence Havalimanı Hakkında Bilgi

Marsilya, Fransa'da yer alan üçüncü büyük şehirdir. Paris ve Lyon'dan sonra hem büyüklüğü hem de nüfus sayısı gelir. Eski Yunanlılar ve Romalılar'ın yaşama alanıydı, bu nedenle tarihi bir şehir olarak da adlandırılabilir. En önemli özelliği ise liman ve ticaret kenti olmasıdır. çünkü denize kıyısı bulunmaktadır. Akdeniz kıyısındaki en büyük deniz ticaretini yapan kent olarak bilinmektedir. 2013 yılında ise Avrupa Kültür Başkenti unvanını almıştır.

Gezilecek birçok turistik alanı bulunmaktadır. özellikle de liman kenti olduğu için tatilcilerin tercihi olmaktadır. Plajları, mimarisi, kültürü ve tarihi ile ilgi çeken bir şehirdir. İş için de tercih edilen ekonomik bir şehirdir. Dünyada çalışma şehri bakımından ilk 100'e girmiştir. çeşitli restoranlar, tiyatrolar, sinemalar, müzeler, oteller, sanat galerileri, moda mağazaları Marsilya'da bulunuyor. Marsilya uçak bileti aldıktan sonra Marseille Provence Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır. Ardından şehir merkezine giderek gezilebilir, eğlenebilir, eğitim için de gidilebilir.

Marsilya'da yer alan Marseille Provence Havalimanı çok eski bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1920 yılında Fransa'da ki uçan tekneler konusunda bir merkez durumundaydı. Uçan tekneler için bir terminal olarak adlandırılmaktaydı. Ancak 1934 yılında Marsilya- Provence Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yönetimi ele alınmıştır ve böylece düzenli uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Marsilya Provence Havalimanı özellikle son 30 yılda oldukça büyük bir gelişme göstermektedir. 30 yeni mağaza, restoranlar, alışveriş merkezleri ile hizmet vermektedir. Neredeyse tüm ünlü mağazalar ve yemek restoranları Marsilya Provence Havalimanı'nda yer alır. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan havalimanından ulaşım çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. Marsilya ucuz uçak bileti temin edildikten sonra havalimanına hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Marsilya kentine ulaşım sağlayabilmek için Marsilya uçak biletleri Biletall.com'dan temin edilebilmektedir. Kolaylıkla uçak bileti hakkında bütün bilgiler öğrenilebilir. Marsilya uçak saatleri ve günleri de ayrıntılı şekilde öğrenilebileceği için turist, kendine uygun olan bileti alabilmektedir. Bilet ile uçuş sağlandıktan sonra Marseille Provence Havalimanına iniş sağlanmaktadır. Havalimanı ise oldukça kaliteli şekilde hazırlanmıştır. İçerisinde zaman geçirmek, uçak beklerken ihtiyaçları karşılamak için birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan biri de Duty Free mağazalarıdır.

Duty Free mağazaları sayesinde çeşitli alışverişler yapılabilir, şehrin ünlü eşyalarını alabilir. Restoranlar ve büfeler ile yemekler yenilebilmekte, çay ve kahve tüketilebilmektedir. ATM ve Postane sayesinde ise gerekli olan para, ulaşım hizmetleri sağlanabilmektedir. Marsilya Havalimanı içerisinde ibadet odaları da bulunmaktadır. Her dine özel ibadet odalarından yararlanmak mümkün olacaktır. Hem ihtiyaçları hem de istekleri karşılamak için oldukça uygun bir havalimanıdır. Biletall.com'dan Marsilya uçak bileti fiyatları konusunda gerekli bilgiler öğrenilebilmektedir. Böylece bütçeye uygun olan uçak bileti kolaylıkla temin edilebilmektedir. Herhangi bir sorun oluşmadan biletler Biletall.com'dan alınabilmektedir.

Marsilya'ya giderek gezmek ve eğlenmek isteyen kişiler en ucuz Marsilya uçak bileti bilgilerini Biletall.com'dan alabilmektedir. Bilet alınıp uçuş sağlandıktan sonra Marseille Provence Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır.

Her Avrupa şehrinde olduğu gibi Marsilya'da da ulaşım araçları oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Birçok toplu taşıma aracı şehir içerisinde bulunmaktadır. Tren ve otobüsler havalimanından şehir merkezine gidişlerde en sık tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Otobüslere direkt olarak havalimanından binilerek şehir merkezine gidiş sağlanabilir. Ya da ücretsiz otobüslere binilerek en yakın tren istasyonuna ulaşım sağlanıp oradan şehir merkezine gidiş yapılabilmektedir. Toplu taşıma araçları ekonomik, hızlı ve konforludur. Marsilya saat farkı da merak edilen bilgiler arasındadır. Marsilya, Türkiye'den 1 saat geridedir.

Taksi de havaalanından şehir merkezlerine gidişlerde tercih edilebilecek uygun bir ulaşım aracıdır. Bu ulaşım aracı sayesinde daha hızlı, konforlu bir gidiş söz konusu olabilmektedir. Ancak elbette toplu taşıma araçlarından daha pahalı olacaktır. Ekonomik kısıtlaması olanlara pek tavsiye edilmemektedir.

En uygun ulaşım yollarından biri de araç kiralamaktır. Kişi kendi aracı olduğu takdirde şehir içindeki ulaşımını da bireysel olarak kolay sağlayabilir. Ayrıca fiyat konusunda da biraz ekonomik olabilmektedir. Araç kiralamak için havalimanındaki firmalardan yararlanmak mümkün olabilmektedir. Turistler kendi bütçelerine ve kişi sayısına göre uygun aracı bularak kiralama yapabilmektedir. Marsilya uçak bileti rezervasyon yaptırırken aracı da kiralama imkanı bulunmaktadır.

En sık tercih edilen ulaşım aracı trenlerdir. Trenler hem konforlu hem de uygun fiyatlı ulaşım araçlarıdır. Herhangi bir güvenlik problemi olmadan hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Marsilya uçak seferleri öğrenilip şehre geldikten sonra da bu ulaşım aracı kullanılabilir.

Provence Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white