Pudong Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Pudong Havalimanı PVG ZSPD

Pudong Havalimanı Hakkında Bilgi

Huangpu nehrine oldukça yakın bir lokasyonda olan Pudong doğal güzellikleri ile gelenleri selamlamaktadır. Sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda sahip olduğu ticaret kapasitesi ile de dikkat çekmektedir. Hatta havalimanının işlevsel bakımdan incelemesi yapıldığı zaman daha çok ticari manada açıkları karşıladığı ve hizmet verdiği görülmektedir.

1.210 km2'lik bir alanı kaplayan bu şehrin Şanghay kapsamında önemli merkezlerden biri olduğu hem ticari hem de sosyal olanakların gözden geçirilmesi ile daha net anlaşılmaktadır. Toplamda 4 farklı üniversiteyi içerisinde barındıran bu alanda eğitim konusunda da önemli faaliyetlerin ortaya koyulduğu görülmektedir.

Şanghay'da yer alan iki uluslar arası havalimanından biri olan Pu Dong kapsamında her sene binlerce yolcu iç hatları ve dış hatları kullanmaktadır. Pu Dong Havaalanı kapsamında genellikle dış hatlar hizmet vermektedir. Şanghay bölgesinin iç hatlar konusundaki açığını da Shanghai Hongqiao International Havalimanı karşılamaktadır.

Uluslararası havalimanının gelişim eğrisine bakıldığı zaman temel atma faaliyetlerinin 1921 senesinde başladığı görülmektedir. Sivil kullanıma açılma aşaması ise 1923 senesinde ortaya koyulmuştur. Bunun sonrasında finansal ve ekonomik faaliyetlerin düzenlendiği zaman aralıklarında havalimanında değişimlere yer verilmiş ve geliştirmelere yapılmıştır. özellikle Şanghay Expo'nun yapıldığı 2010 senesinde havalimanının geliştirme ve yenilenme süreçlerine hız verildiği de görülmektedir.

Yukarıda verilen niteliklere bakıldığı zaman havalimanının eksiksiz bir biçimde hizmet verebilmesi için uygun alt yapı hazırlandığı görülmektedir. Havalimanında yer alan olanakların her birinin yüksek kalitede ve yüksek güvenlik çemberi içerisinde olduğu da ayrıca belirtilmelidir.

Verilen danışma hizmeti sayesinde gelen yolcuların şehir hakkında ya da uçuşlar ile alakalı sorularının yanıtlanması çok daha kolay bir hale gelmektedir. Şanghay genelinde çince bilmeyen kişilerin dahi verilen bu danışmanlık hizmeti ile aradıkları noktaya ulaşabileceklerinin altı çizilmelidir.

Şanghay kapsamında öncelikli olarak ticaret maksadı ile kullanılmak için tasarlanmış olan bu trenlerin daha sonra yolcu taşımak maksadı ile de kullanılmaya başladığı bilinmektedir. Havalimanına aktarmasız olarak gelmek isteyen kişiler için vazgeçilmez seçeneklerden bir tanesidir. Longyang yolunda havalimanına direkt olarak erişim sağlayan bu trenin saat aralıkları da oldukça geniş olduğu için ulaşım konusunda süreye de takılma gibi bir durumunuz söz konusu olmayacaktır.

Şehir içerisinde genel olarak otobüslerin ve metronun kullanımına ağırlık verilmektedir. özellikle uygun fiyatlı alternatifler olmaları ve saat aralıklarının da oldukça geniş olması bu hatların daha sık kullanılmasını sağlamaktadır. Şehir içerisinde nüfus yoğunluğunun yüksek olması trafik olma ihtimaline karşın kişilerin daha çok toplu taşıma araçlarını kullanmaya yönelmesine sebep olmaktadır.

Pudong Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white