Queen Alia Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Queen Alia Havalimanı AMM OJAI

Queen Alia Havalimanı Hakkında Bilgi

Karasal iklimin hakim olduğu Amman, ürdün'ün başkenti olarak bilinir. Dünyanın en eski şehirlerinden bir tanesi olarak gösterilen Amman, tarihi mekanlar açısından oldukça zengindir. Nüfusu 5 milyonun üzerinde olan Amman bölgesi, birbirinden farklı kültüre ve topluluğa ev sahipliği yapar. Kalkolitik çağlardan kalma eserlerin yer aldığı kentte çalışmalar hala devam eder.

Tarihi ve turistik mekanlar fazla olduğu için Amman, özellikle yaz aylarında çok fazla turist alır. Arapça'nın resmi dil olduğu bölgede ürdün Dinarı para birimi olarak kullanılır. Gelişmiş ekonomik ve ticari imkanların olduğu Amman, Kudüs'ün doğu kısmında yer alır.

Quenn Alia Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. ürdün'ün en büyük havalimanı olarak bilinir. Kraliçe Alia'nın 1977 yılında bir uçak kazası ile vefat etmesi üzerine havalimanına ismi verilmiştir. 2013 yılında havaalanının daha fazla yolcuya hitap edebilmesi adına bazı düzenlemeler yapılmıştır.

2014 yılında ise Orta Doğu'nun en iyi havalimanı ödülünü alan terminal, yıl içerisinde binlerce yolcuya hizmet verir. 6 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havaalanı, 40'ın üzerinde terminale ulaşım hizmeti sağlar. Havaalanını yönetimi ise AIG isimli firmaya verilmiştir.

Amman içerisinde hizmet veren Queen Alia Uluslararası Havalimanı, yolcuların seyahat etmelerini kolaylaştırmak adına özel olarak tasarlanmıştır. Havayolu ulaşımı sayesinde pek çok vatandaş, dünyanın farklı ülkelerine yolculuk yapabilirler.

Amman uçak bileti işlemleri, havalimanı içerisinde yer alan bilgili personeller tarafından gerçekleştirilir. Bilet süreci tamamlandıktan sonra sorunsuz bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Merkeze 20 km olmasına rağmen ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşanmaz. Araçlar ve taksi ile merkeze ya da farklı noktalara gidebilmek mümkündür. Queen Alia Uluslar arası Havalimanı içerisinde yolcuların memnuniyeti adına büfe, restoran, sağlık merkezi gibi hizmetlerde bulunur.

Hem iç hatlarda hem de dış hatlarda bulunan restoran seçenekleri sayesinde yolculuk yapmadan keyifli zaman geçirmek mümkün. Aynı zamanda ATM Ve döviz bürosu gibi seçenekler sayesinde para işlemleri de havalimanı içerisinde tamamlanabilir.

Toplu taşıma kullanmak istemeyenler için taksi de avantajlı bir alternatif olacaktır. Havaalanının gelen yolcu çıkışında bulunan taksi seçeneklerini değerlendirerek merkeze kolay bir şekilde gidebilirsiniz. ücret konusunda ise problem yaşamamak adına önceden öğrenmekte fayda vardır.

Havalimanı çıkışında yolcuların yararlanması adına araç kiralama seçenekleri de bulunur. Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama masaları sayesinde süreç konusunda bilgi sahibi olmak mümkündür. Amman'ı detaylı bir şekilde gezebilmek adına araba kiralamak daha faydalı olacaktır.

Amman içerisinde şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçları çok fazla tercih edilmez. Genellikle özel araçlar ve taksiler ile ulaşım sağlanır. Otobüs kullanmak konforlu olmamak ile birlikte güzergahı ise son derece sınırlıdır. Ancak taksi hem ucuz hem de kolay bir şekilde değişik noktalara ulaşım sağlar. Toplu taşıma ağı gelişmediğinden özellikle turistlerin kaybolmamak adına taksi kullanmalarında fayda vardır.

Queen Alia Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white