Rafic Hariri Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Rafic Hariri Havalimanı BEY OLBA

Rafic Hariri Havalimanı Hakkında Bilgi

Lübnan'ın başkenti olarak bilinen Beyrut, aynı zamanda kabalık şehri olarak belirlenmiştir. Büyük bir limanı olduğu için bölgede deniz ticari de gelişmiştir. Akdeniz kıyılarında yer alan Beyrut, birbirinden farklı uygarlığa ev sahipliği yaptığı için tarihi ve turistik mekanların sayısı oldukça fazladır. Lübnan ekonomisinin yönetildiği birbirinden farklı banka ve finansal merkeze de ev sahipliği yapan Beyrut, finansal anlamda her geçen gün biraz daha gelişim gösterir.

Beta dünya kenti olarak seçilen Beyrut, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Para birimi Lübnan Poundu olarak belirlenmiştir. Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgeyi ilkbahar ya da sonbahar gibi serin havalarda ziyaret etmek daha faydalı olacaktır.

Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı, 1954 yılında inşa edildikten sonra yolcuların konforu adına birbirinden farklı tadilat geçirmiştir. Merkeze 9 km uzaklıktaki havalimanı, kargo taşımacılığı konusunda da oldukça yoğundur. 3.250 metrekarelik bir piste sahip olan havalimanı, aynı anda birden fazla uçağın iniş yapması için kullanılabilir. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyüme gösteren havalimanı, şuan için dünyanın yoğun terminallerinden bir tanesidir.

Lübnan iç savaşı nedeniyle zarar gören havalimanı, 1982 ve 1984 yıllında detaylı bir şekilde onarılarak yenilenmiştir. Orijinal pistlerin yeterli olmamasından sonra ise havaalanında 2004 yılında pistlerin büyütülmesi için çalışmalar yapılmıştır.

Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı, Beyrut ve çevresinde hava yolu ulaşımının sağlanması açısından oldukça avantajlıdır. Bölgeyi ziyaret etmeye gelen turistler, gelişmiş havalimanı sayesinde sorun yaşamadan şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki uzaklık, 9 km olduğu için fazla 10 dakika içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür. Toplu taşıma araçları, taksi ya da araç kiralama seçenekleri ulaşım için değerlendirilebilir.

Terminal içerisinde iç ve dış hatlar bölümü olduğu için yolcular sorun yaşamadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Beyrut uçakbileti alan turistler, havalimanında indikten sonra restoran, büfe, ATM gibi hizmetlerden yararlanabilirler.

Taksi ile şehir merkezine gitmek hem daha konforlu hem de rahattır. Havalimanında bulunan taksiler günün her saatinde hizmet verir.

Havalimanı içerisinde Beyrut'un farklı noktalarını gezmek isteyen turistler için araç kiralama seçeneği de vardır. National. Hertz ve Avis gibi araç kiralama şirketleri. Yolcuların ulaşım problemlerinin çözülmesine katkı sağlar. Beyrut'u daha detaylı öğrenmek isteyenler adına araç kiralamak daha avantajlı olacaktır.

Şehir içerisinde ulaşım için otobüsler ucuz alternatiflerden bir tanesidir. Şehrin pek çok noktasına otobüs ile gidebilmek mümkün olduğundan dolayı çok fazla tercih edilir. Bisiklet ve taksi de popüler şehir içi ulaşım araçları olarak gösterilir. Beyrut içerisinde trafik yoğunluğu fazla olduğundan dolayı, toplu taşıma kullanmak her zaman daha avantajlıdır.

Rafic Hariri Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white