Ronald Reagan Washington Natl Havalimanı Uçak Bileti

4co

az bulutlu

22 Şubat 04:20

Havaalanı

IATA

ICAO

Ronald Reagan Washington Natl Havalimanı DCA KDCA

Ronald Reagan Washington Natl Havalimanı Hakkında Bilgi

Washington, Amerika Birleşik Devletleri'nde başkenttir. Dünya üzerindeki büyük güçlerden biri olan ABD'nin başkenti olduğu için diplomasi, askeri teşkilatlanma ve devlet otoritesinin merkezi şehri olarak kabul ediliyor. Amerika'nın birçok eyaletiyle bağlantılı olan bu şehir; stadyumlar, tiyatrolar, galeriler ile oluşturulmuştur. Merkezi konumda yer alan Beyaz Saray, şehrin göz alıcı yapılarından bir tanesidir.

Bürokrasinin ve tarihin önemli bir şehri olan Washington, Amerika'nın temel yapısının atıldığı gelişmiş şehirlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Beyaz Saray'ın görkemli mimarisinin şehre kattığı güzellik, bu şehirde konaklamayı da cazip bir hale getiriyor. Washington uçak bileti araştırmasını, şehrin tarihi ve görkemli yapısını merak eden pek çok kişi yapıyor.

Ronald Reagan Washington Havalimanı, ilk olarak Pentagon'un şu anki konumu olarak bir terminalle hizmet vermeye başlamıştır. Pistin uçakların kalkışı ve inişi esnasında trafiğe engel olması nedeniyle, daha sonra şu anki konumuna alınmıştır. Havalimanı, film artistliği kariyerine de sahip olan ve zamanında Kaliforniya valiliği ve Amerika'nın 40. başkanı olarak görev yapmış Ronald Reagan'ın ismini taşıyor. 1926 yılında kurulan, fakat belli sebepler nedeniyle 1930 yılında yeni bir konuma transfer olan havalimanı, Washington'un güney kesiminde yer alıyor. 1938'de Kongre yasağı kaldırıldıktan sonra inşasına başlanan Ronald Reagan Washington Havalimanı, 16 Haziran 1941'de açılmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde açılan havalimanı, savaş sırasında Ulusal Hava Servisi için hava gözlemleri ve kayıtlarının tutulduğu resmi bir gözlem noktası olmuştur. Washington'u ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler Washington ucuz uçak bileti alabilmek için Biletall.com'un avantajlarını tercih edebilirler.

Kolaylıkla Washington uçak biletleri işlemi gerçekleştiren ziyaretçiler, havalimanında sağlanan birçok hizmetten yararlanabiliyorlar. Ayrıca Washington uçak saatleri için seferlerde herhangi bir gecikme ile karşılaşılmıyor. Havalimanında bulunan mağaza ve restoranlarda dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve yemek yiyebilirsiniz. Sevdiklerinize hatıra eşyaları satın alabilmeniz de birçok mağazanın hizmetleriyle mümkün olabiliyor. Washington merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, merkeze 10 dakika süren bir araba yolculuğundan sonra ulaşabilme imkanı tanıyor.

Ziyaretçiler şehirdeki birçok alana toplu taşıma araçlarının ulaşım hizmetleriyle birlikte ulaşabiliyorlar. Şehrin ulaşım ağı ve yolcu kapasitesi bu anlamda oldukça gelişmiştir. Havalimanının iç ve dış hatlarında yolculuğunuzu hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan tamamlayabiliyorsunuz. Dış hatlar üzerinden başka ülkelere seyahatler yapılabilirken, iç hatlar ile Amerika'nın Washington'a yakın şehirlerini ziyaret edebiliyorsunuz. Biletall.com'un Washington uçak bileti fiyatları güncel olarak yer alıyor.

Washington'u ziyaret etmek isteyen kişiler, en ucuz Washington uçak bileti fırsatlarını Biletall.com'da yakalayabiliyorlar. Kampanyalar ve indirimli fiyatlar ile Ronald Reagan Washington Havalimanı'na iniş yaptığınız zaman Washington'u bir çok farklı araç ile gezmeniz mümkündür.

Ronald Reagan Washington Havalimanı'na indiğiniz zaman, Washington merkezine toplu taşıma araçlarının yardımıyla varabilirsiniz. Yaklaşık ulaşım süresi 7-10 dakika arasında değişmektedir. Washington'a gidecek kişilerin, Türkiye Washington saat farkı bilgisini öğrenmeleri gerekiyor. Türkiye ile Washington'un arasındaki saat farkı 7 saattir.

Ziyaretçilerin kullanabilecekleri bir diğer ulaşım imkanı ise taksiler olarak havalimanı bünyesinde yer alıyor. taksilerin şehir merkezine ulaşmaları çok daha kısa sürüyor. fakat diğer ulaşım alternatiflerinden daha pahalı olması nedeniyle acil durumlar haricinde pek tercih edilmiyorlar. Konforlu ve hızlı bir ulaşım için taksi servislerini tercih edebilirsiniz.

Araç kiralama servisleri. ziyaretçilerin hizmetine açıktır. Bu servis hizmetleriyle birlikte seçeceğiniz bir araç ile Washington'u istediğiniz gibi gezebilme şansınız oluyor. Araçların çoğu konforlu ve rahat bir kullanım özelliği sağladıkları için. Washington uçak bileti rezervasyon işlemleriniz sırasında araç kiralama servislerinden aracınızı da ayırtabilirsiniz.

Washington uçak seferleri konusunda araştırma gerçekleştiren birçok ziyaretçi, Washington uçuşlarına dair detayları uçak bileti satın alma sırasında öğrenebiliyorlar. Washington'da şehir içerisinde ulaşım sağlayabileceğiniz kanallar ise bu araştırmalar konusunda önemli konu olarak yer alıyor.

Washington şehir merkezini dilediğiniz gibi gezebilmek ve uygun fiyatlı bir seçenek olması açısından belediye otobüsleri son derece idealdir. Otobüsler şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşabilmenizi sağlayacak ve konforlu bir yolculuk yapabileceksiniz. Ekonomik olmaları ise birçok kişi tarafından tercih edilmelerini sağlıyor. Belediye otobüslerinde yetişkinler için 3 USD'lik bir fiyat belirlenmiştir. çocuklar ile yapılan seyahatlerde, çocuklar için ödenecek ücret bu tutarın yarısına karşılık geliyor.

Ronald Reagan Washington Natl Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white