San Francisco Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

San Francisco Havalimanı SFO KSFO

San Francisco Havalimanı Hakkında Bilgi

San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya eyaletinde bulunan bir şehirdir. San Francisco Yarımadası'nın kuzeyine kurulmuş bir kenttir. Kaliforniya Körfezi, eyaletin en önemli ticaret merkezidir. Golden Gate Köprüsü, Alcatraz Adası, Golden Gate Meydanı, Unıon Meydanı, Chinatown gibi popüler alanları, eğlence ve kültür merkezleri ile Amerika'nın en popüler, Dünya'nın en değerli şehirlerinden biridir.

15 Mart 1927'de San Francisco şehri ve ilçesi, bir “Havalimanı” olarak kullanılmak üzere Mills Sitesinden 150 dönümlük bir kiralama gerçekleştirmektedir. 5 Ekim 1951'de San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda yeni terminal binası inşaatı başlamıştır.

1981 yılında Kuzey Terminali San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda tamamlandı. 1995 yılında United Airlines, San Francisco Uluslararası Havaalanı'na Boeing 777 hizmetini başlattı. 10 Aralık 2000 tarihinde SFO yeni terminal açılışı yapıldı.

14 Nisan 2011 tarihinde ise Terminal 2 açılışı yapıldı. 7 Mayıs 2017 tarihinde San Fransisco Uluslararası Havalimanı'nın 90. Yılı kutlandı.

San Francisco uçak bileti ile Kalifoniya'ya seyahat eden yolcuların, tercih ettiği havalimanı San Francisco Uluslararası Havalimanı'dır. Merkeze 14 mil uzaklıktadır. Yolculuk süresi, ulaşım araçlarına ve yol durumuna bağlı olarak 40 ila 60 dakika arasında sürer.

San Francisco Havalimanı 4 terminal ile faaliyet gösteriyor. İnternasyonel standartlarda olan tesis, tam donanımlı olarak hizmet vermektedir. İçerisinde bulunan banka bankoları, ATM'ler ve döviz büroları ile hizmet verilir.

Meksika mutfağından Japon yemeklerine dek pek çok restoran ve kafe seçeneği bulunuyor. Her terminalde bulunan hediyelik eşya dükkanları, mağazalar, parfümeri, kozmetik, aksesuar ve giyim mağazaları ile free shop dükkanlar bulunur.

SamTrans 24 saat hizmet veren otobüsler, tüm terminallerinin önünden kalkmaktadır. San Mateo County, South San Francisco ve Palo Alto'ya ulaşım imkanı sunmaktadır.

Merkezde on adet ana araba kiralama şirketi bulunmaktadır: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National, Thrifty ve Zipcar.

Terminallerin önünden ortak minibüsler kalkmaktadır, Firmalara bağlı olarak San Francisco'nun merkezine ücretler 16-18 USD arasında değişmektedir.

San Francisco Belediyesi'ne aıt MUNI toplu taşımacılık sistemleri, şehrin tüm ulaşım hizmetlerini sunar. Otobüs ve cable car'larını MUNI tarafından sağlanır. Şehir içi ulaşımlarda popüler olarak otobüs ve cable car sistemleri kullanılır.

San Francisco Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white