Simon Bolivar Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Simon Bolivar Havalimanı CCS SVMI

Simon Bolivar Havalimanı Hakkında Bilgi

Güney Amerika ülkelerinden bir tanesi olan Venezuela, İspanyol Kolonicileri'nin ilk yerleşim bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Yerel halkın İspanyol Koloniciler ile süren uzun bağımsızlık savaşları sonucunda, 1522-1821 yılları arasında İspanyol yönetimi altında varlığını sürdürmüştür. 1821 yılından sonra Simon Bolivar önderliğinde başlatılan bağımsızlık savaşıyla ülke bağımsızlığını kazanmış ve bağımsız bir devlet olarak yönetilmeye başlanmıştır.

Caracas, Venezuela'nın başkentidir ve Güney Amerika'da bulunan büyük kentlerden birisi olma özelliğini de taşımaktadır. Diego de Losada adındaki İspanyol bir sömürgeci tarafından kurulan Caracas, modern bir yapıya sahiptir. Şehrin genelinde modernlik hüküm sürmesine karşın, bu bölgede kullanılan ulaşım kanalları bir hayli yoğundur. Venezuela uçak bileti incelemeleriniz sonucunda hem Caracas hem de Venezuela hakkında daha geniş bir bilgi bulabilirsiniz.

Venezuela'nın Caracas kentinde kurulan Simon Bolivar Havalimanı, Venezuela'nın İspanyol sömürgesinden kurtulmasına önderlik eden komutan Simon Bolivar'ın adını taşımaktadır. 1945 senesinde kurulan havalimanın ilk baştaki ismi, Aeropuerto Internacional de Maiquetia'ydı. Daha sonra Simon Bolivar Uluslararası Havalimanı olarak ad değişikliği gerçekleştirilmiştir.

Havalimanının ilk kuruluş aşamasında ABD'den destek alınmıştır ve Havaalanı Geliştirme Programı adı verilen program kapsamında havalimanının inşaatı maddi anlamda desteklenmiştir. Orijinal yolcu terminalinin tasarımı Luis Malaussena tarafından gerçekleştirilerek, günümüzdeki yolcu terminali ve ek binalar yapıya eklenmiştir. Venezuela ucuz uçak bileti ayırtırken, rotaya göre yapılabilen aramalar sayesinde Biletall.com'da uçak biletinizi hemen bulabilirsiniz.

Simon Bolivar Havaalanı'na iç ya da dış hat seferlerinin uçaklarıyla ulaşabilmektesiniz. Venezuela uçak biletleri işlemlerinde yapacağınız rotaya göre aramalar sayesinde, Biletall.com'daki farklı havayolu seferlerini hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Simon Bolivar Havaalanı, trafik açısından yoğun bir havaalanı değildir. Bu nedenle Venezuela uçak saatleri aramalarınızda seferlere yer bulma konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak uçuşların yıllık bazda az olmasından dolayı, günlük onlarca sefere yer verilmesi mümkün değildir. Aramalarınızı varış noktasına göre yaptığınız zaman, Simon Bolivar Havaalanı'na giden bütün havayolu firmalarının bilet imkanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Biletall.com'dan Venezuela uçak bileti fiyatları gözden geçirirken, aramalarınızı rotaya göre sınırlamanız size bütün havayollarındaki biletleri görüntüleyebilme avantajı sağlayacaktır.

Simon Bolivar Havalimanı Venezuela'nın Caracas kenti merkezli kurulmuştur. Bu sebeple, en ucuz Venezuela uçak bileti ayırtırken Caracas'a dair bilgiler edinmeniz gerekecektir.

Caracas'da ulaşımda metro veya otobüsleri tercih edebilmektesiniz. Toplu taşımadaki tek yön bilet fiyatları son derece ekonomik olduğu için tatil planınızda bu araçları kullanabilirsiniz. Venezuela saat farkın edeniyle şehirde herhangi bir saat sorunu yaşamamak için saatinizi 7 saat ileri almalısınız. çünkü Venezuela'da kullanılan yerel saat Türkiye'nin yerel saat uygulamasından 7 saat ileridedir.

Simon Bolivar Havalimanı'ndan Caracas'a giderken taksiler standart bir tarife uygulamaktadırlar. Ayrıca şehir içerisinde de bu standart tarifeler geçerlidir. taksiler şehrin dört bir yanında hemen hemen her an bulunabilmektedirler. Km başına 1.50 Dolar ödeyerek seyahat edebilmektesiniz.

Simon Bolivar'daki araç kiralama servislerinin birkaç farklı çeşitte firmaya yer vermesinden ötürü. Venezuela uçak bileti rezervasyon sırasında bu firmaları inceleyebilirsiniz. Her birinin fırsatlarını tek tek inceleyip. seçeceğiniz araca karar vermeniz gerekmektedir. Ekonomik bir ulaşım olmamasına karşın. konfor seven misafirler için birebir bir hizmettir.

Venezuela uçak seferleri araştırmalarınızda Caracas'ın yoğun trafiğine dair bilgiler bulabilirsiniz. Caracas'ta, İstanbul şehrindeki trafiği aratmayan bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle ulaşımlar genellikle uzun süren yolculuklara dönüşmektedir. Şehirdeki nüfus 5 milyonu aşkındır ve çoğu insanın bölgede araç kullanmasından ötürü, yoğun trafikler günün çoğu saatinde yaşanmaktadır.

Simon Bolivar Havaalanı'na giriş yaparak, Caracas'a ulaşabilmek adına farklı alternatifleriniz olacaktır ve şehirdeki gezebileceğiniz güzergahlarda da bu alternatiflerin çoğundan yararlanabilirsiniz. Ancak ulaşımların tatil bütçenize ağır bir yük olmaması taraftarıysanız, şehirde tercih edebileceğiniz minibüsler, metro ve otobüsler ideal bir seçim olacaktır. Metro ve otobüslere 0.50 USD gibi fiyatlara tek yönlü bilet alabilirsiniz. Şehrin etrafında ucuz bir şekilde seyahat etmenizi sağlayabilirler. Yine de yoğunluk yaşanan saatlerde bu ulaşım araçlarını kullanmak konusunda zorluk yaşayabileceğiniz için, taksileri kullanmak alternatif bir seçim olabilecektir. Hızlı bir seyahat yapmak taksiler aracılığıyla her zaman mümkündür.

Simon Bolivar Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white