Soekarno Hatta Havalimanı Uçak Bileti

29co

orta şiddetli yağmur

24 Şubat 16:56

Havaalanı

IATA

ICAO

Soekarno Hatta Havalimanı CGK WIII

Soekarno Hatta Havalimanı Hakkında Bilgi

Endonezya'nın başkenti olan Cakarta'nın 9 milyona yakın nüfusu bulunuyor. Şehrin kültürel ve siyasi merkez olması, her yıl milyonlarca insanın sırf turistik nedenlerle gelmesini sağlıyor. Avustralya Sidney Havaalanı, Tokyo'nun Haneda Havaalanı ile bağlantı indeksleri açısından karşılaştırılıyor. Şehirdeki havalimanına oldukça çok sayıda ülkeden bağlantı bulunuyor. Bu sayede her yıl 60 milyonun üzerinde yolcu şehre geliyor.

Soekarno - Hatta Havalimanı ilk olarak 1985 yılında faaliyetlerine başlanmış olan tesistir. İç hatlarda uzun bir süre hizmet vermiş olan terminalin daha sonra dış hatlarda da yurt dışından gelecek yolcular için hizmet vermesi sağlanmıştır. Dünya genelinde en çok yolcu inen tesislerden bir tanesi olması da gelişiminde büyük bir rol oynuyor. 3660 metre, 3600 metre ve 3000 metre olacak şekilde üç adet pist bulunuyor. 3000 metrelik asfalt beton pist haricinde diğer iki pist taşla döşenmiştir.

Alışveriş yapmak isteyen yolcular için özel olarak giyim, gıda, kozmetik alanlarında ürünler bulunduruluyor. Restoran, büfe alanlarında farklı kültürlerde yemeklere yer veriliyor. Emanet eşya odaları oluşturulmuştur. Dini ritüellerin gerçekleştirilebileceği temiz ve ferah odalar bulunuyor. Postane ve ücretsiz internet olanaklarına ek olarak şehir içindeki bireyleri ücretsiz bir şekilde aramanızı sağlayacak telefonlar oluşturulmuştur.

Taksi aracılığıyla Endonezya'da her zaman için konforlu seyahat sağlanabiliyor. Şoförle fiyat konusunda net olarak anlaşılması oldukça önemlidir. Normalde ödemeniz gereken tutarın onlarca katını talep edebiliyor olmaları, haklı olduklarını öne sürmeleri de sorun yaşamanıza neden olabilir. Talep ettikleri tutarı vermek yerine öncelikle ortalamaya uygu olup olmadığını analiz etmeniz gereklidir. Soekarno - Hatta havalimanından şehir merkezine 200.000 IDR ila 225.000 IDR arasındaki tutarla ulaşılması mümkündür. Daha üzerindeki tutarlarda dolandırılma riski yaşayabileceğinize dikkat etmeniz gereklidir.

Soekarno Hatta Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white