Sofya Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Sofya Havalimanı SOF LBSF

Sofya Havalimanı Hakkında Bilgi

Sofya, Avrupa'nın ve Balkanlar'ın tarihi ve şirin şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehir her ne kadar fazla büyük olmasa dahi yapılacak çok şey vardır. Bunların başında da ilk olarak doğa tarihi müzesine icra edilecek bir gezi gelir. Doğa tarihi müzesi, Sofya'nın belki de önemli ve ünlü müzeleri arasında yer alır. Buna ek olarak son derece zengin ve keyifli bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda dünyadaki büyük açık hava müzelerinden bir tanesi olan Serdika da Sofya'dadır. Sofya, müzeleri ile oldukça keyiflidir. Aynı zamanda bu Balkan kentini kış aylarında görmek de bir başka güzel olacaktır.

Sofya'ya giden ziyaretçilerin görmesi icap eden yerlerden bir tanesi de Sofya'nın tarihi meydanları ve sokaklarıdır. Esas olarak bu şehir, hem çok sayıda komünizm mimarisine hem de modern ve tarihi mimariye sahip bir şehir olarak tanınır. Tarihi ibadethaneler ve simgesel yapılar ise neredeyse her yerdedir. Nihayetinde bu şehrin tamamını herhangi bir ulaşım aracı kullanmadan dahi gezmek mümkün olabilecektir. Lakin daha uzak noktalara tramvay ve metro hatları ile son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Biletall.com'da bu güzel şehre ulaşımın sağlanabileceği çok sayıda bilet yer alır.

Sofya'daki havalimanı 1937 yılından bu yana hizmetine devam etmektedir. Aynı zamanda bu havalimanı yolcu kapasitesini de her geçen yıl daha yukarı taşır. Ancak çok da işlek bir havalimanı olmadığını ve bağlantı noktası olarak kabul edilen ülkeler arasında gösterilmesinin mümkün olmadığını da bilmek lazımdır. Sofya Havalimanı yakın bir zamanda iki ayrı terminal binası ile hizmet verir olmuştur ve bilhassa bayrak taşıyıcı firmalar tarafından tercih edilen bir numaralı terminal son derece modern bir yapıya ve modern imkanlara sahiptir.

Sofya Havalimanı, şehirden 10 kilometre uzakta yer alan bir havalimanıdır. Bu havalimanında iki ayrı terminal binası yer alır ve bu iki terminal binası arasında ulaşım sağlanması ücretsiz servis araçları ile icra edilmektedir. Bunun haricinde yürüyerek gidilmesi de mümkün olmakla beraber mesafe ve konumdan dolayı son derece zorlayıcı olacaktır. Bunun yanı sıra taksiler ile iki terminal arası ulaşım da fazla 5 Bulgar Levası tutacaktır. Sofya Havalimanı içerisinde pek çok imkan da yer alır. Bu imkanlar arasında pek çok ünlü markanın uygun fiyata satın alınabileceği Duty Free mağazaları, lokantalar, kafeler ve döviz bozdurma büroları yer alır. Keza Araç Kiralamak için uygun hizmeti sunan birimler de havalimanında mevcuttur. Elbette bu iş yerlerinin açık olup olmadığı Sofya uçak saatleri ile uyuşmayabilir. Biletall.com'da uygun saatli Sofya uçak bileti fiyatları bulunabilecektir.

Sofya Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için çok sayıda seçenek mevcuttur. Bunların pek çoğu da oldukça makul fiyatlı seçeneklerdir. Ancak Sofya saat farkı da bu imkanların mevcut olup olmayacağını etkileyebilir.

Sofya Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak adına çok sayıda toplu ulaşım seçeneği mevcuttur ve bu seçeneklerin her biri oldukça makul fiyatlıdır.

Sofya Havalimanı terminal binası dışında taksiler de mevcuttur. Bu taksiler ile oldukça rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlanması söz konusu olabilecektir. Keza taksilerde hile ya da benzeri dolandırıcılık olayları ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır.

Sofya Havalimanı ile Sofya şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamanın rahat ve güvenli yollarından bir tanesi de araç kiralama seçeneğidir. Ancak uluslararası geçerliliği bulunan çipli ehliyetlerin bulundurulması da zorunludur. Buna ek olarak araç kiralama hizmetini havalimanında yer alan ünlü markalardan almak da mümkün olabilecektir. Sofya Havalimanı araç kiralama ücretleri pek çok büroda son derece uygundur.

Sofya'da popüler şehir içi ulaşım aracı şüphe yok ki metrodur. Oldukça geniş ve uzun bir ağ mevcuttur. Uygun fiyatları ve havalimanına gitme imkanı tanıması yönünden de metro son derece cazip bir seçenek olarak görülür. Aynı zamanda metro oldukça modern ve konforlu bir yapıya sahip olmasına ek olarak son derece ekonomik bir ulaşım imkanı da sunacaktır. Metro biletlerinin istasyonlardan temin edilmesi mümkündür.

flight
ba-favicon-white