Taoyuan Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Taoyuan Havalimanı TPE RCTP

Taipei Dönüşlü Uçak Biletleri

Taoyuan Havalimanı Hakkında Bilgi

Taipei lokasyonu sebebi ile birçok konunun odak noktasında olan Tayvan'ın başkentidir. Batı Pasifik kapsamında yer alan Tayvan'ın ticaret ve doğal güvelik bakımından iddialı alanlarından bir tanesidir. Bu denle hem iç hatlardan hem de dışa hatlardan bir çok yolcu bu şehri ziyaret etmektedir.

Şehrin bugünkü halini almasında hem Japonlar'ın hem de çinliler'in büyük bir katkısı olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Taipei isminin etimolojik kökenine bakıldığı zaman gayet açıklayıcı bir mana ortaya çıkmaktadır. Tayvan'ın kuzeyi manasına gelen Taipei teknoloji endüstrisinin kalbinin attığı alanlardan bir diğeridir.

Hinterland konusunda çok önemli bir potansiyele sahip olan Taipei'nin uluslararası manada ticaret ağını oluşturan bu havalimanı 1979 senesinde açılmıştır. Tayvan'ın hem büyük hem de yoğunluk bakımından üst seviyede olan merkezlerinin başında gelmektedir. Asya Pasifik bölgesinde 2016 senesinde iyi havaalanı seçilme şansını da yakalamıştır.

Havalimanı kapsamında toplamda 4 adet terminal bulunmaktadır. Bu terminaller sadece birbirleri ile değil aynı zamanda şehrin ulaşım ağı ile de bağlantılı bir biçimde tasarlanmaktadır. Bu şekilde nüfus yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu bölgelerden biri olan Taipei'de ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanması da engellenmektedir.

Tüm bu olanaklar göz önünde bulundurulduğu zaman bir havalimanında olması gereken bütün özellikleri Taiwan Taoyuan Uluslararası Havaalanı'nın kendi bünyesinde barındırdığı görülmektedir. Olanakların her bütçeye uygun olacak biçimde tasarlanmış olması da memnuniyet yaratmaktadır. Tüm bu hizmetlere ek olarak danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır. Bu şekilde dil sıkıntısı olan kişilerin de havalimanında aradıklarını kısa sürede bulmaları sağlanmaktadır.

Şehir merkezine ulaşım sağlamak için aceleniz olduğunu düşünüyorsanız bu alternatifi değerlendirmeye alabilirsiniz. Taksilerin metre başı ödeme hesaplaması yaptığı bilinmektedir. Her metre 1 dolar 15 sent olarak hesaplanmaktadır. Uzak bir güzergaha gidecek olan kişiler için çok mantıklı bir seçim olamayacaktır. Yaklaşık olarak 40 dakika içerisinde şehir merkezine varma imkanını elde edebilirsiniz. Aktarma için sunulan bir kolaylık ya da indirim söz konusu değildir.

Kullanılabilecek bir diğer alternatif de otobüstür. Yukarıda belirtilmiş olan seçeneklere göre uygun fiyatlısıdır.

Günlük anlamda kullanmak için genellikle tren, otobüs ve yüksek hızlı tren gibi farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatiflerin hem yerli halk hem de turistler tarafından uygun fiyatları sebebi ile sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir. Saat bakımından bazı kısıtlamaların olduğu da unutulmamalıdır. Her ulaşım aracına dilediğiniz her zaman diliminde ulaşmanız mümkün değildir. Gece saat 00.00 ile sabah 06.00 arasında ise sadece taksi ve otobüs kullanma imkanını bulunmaktadır

Taoyuan Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white