Tegel Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Tegel Havalimanı TXL EDDT

Tegel Havalimanı Hakkında Bilgi

Almanya'nın büyük şehri ve başkenti olan Berlin, 3,5 milyondan fazla nüfusa ve çok fazla gezilecek güzel mekana sahiptir. Ziyaretçileri için lüks ve oldukça konforlu otellere sahip olan şehirde, her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunabilmektedir. Kültürel zenginliği ve doyumsuz gece hayatı ile de tanınan şehrin, Wilmersdorf bölgesi 5 yıldızlı otellerin çok olmasıyla da meşhurdur. çok düzenli bir yerleşim yapısı olan Berlin, rahat trafiği ve yemyeşil tabiatı ile de çok beğenilmektedir.

özellikle İkinci Dünya Savaşı'nın tarihi dokusunu halen taşıyan birçok yapıya sahip olan şehrin, bu maksatla gezilebilecek meydanları, binaları ve yerleşim yerleri mevcuttur. Berlin uçak bileti fırsatları ile şehre gelenler, gece, gündüz bitmek bilmeyen ve tüm yaşlara ayrı olarak dizayn edilen eğlence çeşitliliği karşısında hayran kalabilmektedirler.

Berlin'in yoğun havalimanı olan Tegel Havalimanı'nın tarihi, yerel roket testleri ve araştırmaları için kullanıldığı 1930 yılına dayanmaktadır. 1940'ların sonlarında, havaalanı olarak az sayıda uçağa hizmet veren Tegel Havalimanı, 2.400 metre uzunluğu ile Avrupa'nın uzun pistine sahiptir.

Eski yapısı ile yeterli konfor ve hizmeti sağlayamayan havalimanı, 1970 yılında yeni ve modern tesislerine sahip oldu. 1990 yılında yapılan altıgen terminali de bünyesine katan Tegel Havalimanı, Berlin'in önemli havalimanı konumuna dönüştü. Şehre hava yolu ile gelmek isteyen misafirler, Biletall.com'dan Berlin ucuz uçak bileti için her türlü desteği alabilirler.

Şehre hava yolu seyahati yaparak kısa sürede ulaşmak isteyen yolcular, Berlin uçak saatleri ile ilgili tüm detayları Biletall.com'dan öğrenebilirler. Biletall.com'dan bulabilecekleri uygun Berlinuçak bileti fiyatları ile tatilleri için daha fazla tasarruf eden yolcular, Tegel Havalimanı'ndan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Havalimanı'nda bulunan duty free mağazalarından gümrüksüz olarak çok uygun fiyatlara hediyelik eşya alabilen yolcular, aynı zamanda dünyanın ünlü markalarının bulunduğu mağazalardan da alışveriş yapma imkanı bulabilirler. Havalimanında istirahat etmek isteyen yolcular için oldukça konforlu ve sessiz bir ortam sağlayan uyku kabinleri de mevcuttur. Şehir merkezine gitmeden önce karınlarını doyurmak isteyenler için lezzetli yemeklerin ve içeceklerin sunulduğu büfe, bar ve restoranlar da bulunuyor. Yolcular ayrıca havalimanındaki banka şubelerinden para birimlerini Euro'ya çevirme imkanına da sahip oluyorlar.

Havalimanında iç ve dış hatlar olarak oldukça konforlu şekilde düzenlenmiş 2 adet terminal bulunuyor. Bu terminallerden ülke içi ve ülke dışı uçuşlar yapılabiliyor. Tegel Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 31 km mesafede bulunuyor ve Berlin uçak biletleri ile havalimanına gelen misafirler, değişik vasıtalar ile şehir merkezine 28 dakika civarında ulaşabiliyorlar.

Biletall.com'dan temin ettikleri en ucuz Berlin uçak bileti ile Berlin'e havayolu seyahati yapmak isteyenler için birçok kampanya bulunmaktadır. Berlin Tegel Havalimanı'na iniş yapan yolcular, şehir merkezine gitmek için fiyat ve konfonfor olarak çeşitli araçlar bulunmaktadır.

Türkiye'den Berlin'e seyahat etmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında Berlin saat farkı gelmektedir. Berlin, Türkiye'den 1 saat geride bulunmaktadır. Tegel Havalimanı'na inen yolcular şehir merkezine gitmek için toplu ulaşım araçlarını kullanmak istediklerinde, belediye (128 ve 109) ve ekspres (TXL JetExpressBus ve X9 JetExpressBus) otobüslerini tercih edebilirler.

Belediye otobüsleri şehir merkezine yakın yerlere ulaşım sağlarken ekspres otobüsler ise direkt şehir merkezine sefer yapmaktadır. Bu iki otobüs te 10 dakikada bir sefer yapmakta ve yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında ulaşım sağlamaktadır.

Havalimanında bulunan misafirler için şehir merkezine ulaşım vasıtalarından biri de taksilerdir. Fiyatlarının fazlalığından dolayı çok fazla rağbet görmese de özellikle fazla bagajı olan ve daha rahat bir yolculuk yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Şehir merkezine ulaşımda daha konforlu bir seyahati tercih edenler için havalimanında çok fazla araç kiralama şirketinin büroları bulunuyor. Araç filoları geniş ve modern olan bu tanınmış şirketler, şehir merkezine ulaşımın yanında diğer seyahat tercihleri için de hizmet veriyor.

Bu hizmetlerden şoförlü olarak da faydalanılabiliyor, Şehre gelecek misafirlerin hiçbir konuda sıkıntı yaşamadan hizmet alabilmeleri için seyahat tarihlerinden önce Berlin uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırmaları yararlarına olacaktır.

Biletall.com'dan seyahat zamanlarına uygun olan Berlin uçak seferleri arasından seçim yaparak şehre gelenler, ulaşım konusunda hiç sıkıntı hiçbir çekmemektedir. Şehir merkezinde yaygın olarak metro kullanılmaktadır.

özellikle şehir merkezini gezmek için geniş bir ağa sahip olan ve yetişkinler için 2,70 EUR ve öğrenci ile çocuklar için 1,70 EUR olan metrolar, modern ve konforlu tasarımları ile de çok tercih ediliyor.

flight
ba-favicon-white