Tunus Kartaca Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Tunus Kartaca Havalimanı TUN DTTA

Tunus Kartaca Havalimanı Hakkında Bilgi

Tunus, Akdeniz ülkeleri arasında yer alan bir Kuzey Afrika temsilcisidir. Aynı zamanda koloni dönemlerinden kalma topraklara ev sahipliği yaptığından dolayı da son derece zengin bir kültürel mirası bünyesinde barındırır. Konaklama imkanları da yeterli seviyede bulunmaktadır. Bazı dünya markası otel zincirlerinin şubeleri başkent Tunus'ta mevcuttur. Aynı şekilde sahile yakın alanlarda da deniz tatili için konaklama tesisleri mevcuttur.

Tunus'ta Türklere karşı herhangi bir antipati mevcut değildir. Bundan dolayı sanki yerel halktan biriymiş gibi Türk vatandaşları tatillerini burada geçirebilirler. Aynı zamanda şehirde ulaşım imkanları da yeterli seviyede bulunmaktadır. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde merkezi bölgelerden çok da fazla uzaklaşılmamasında yarar vardır. Tunus'a Türkiye'den direkt uçuşlar mevcut olduğu gibi bazı Avrupa şehirlerinden aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır. İşte tüm bunlar için Biletall.com'da Tunus uçak bileti araştırması yapılmalı ve uygun seçenek tercih edilmelidir.

Bu havalimanının tarihi 1920 yılına dek uzanmaktadır. Aynı zamanda 1920 yılında havalimanının tarihinin deniz uçaklarının kullanımına yönelik bir alanın göl üzerine inşa edilmesi ile başladığını da ifade etmekte yarar vardır. Akabinde 1938 yılında Tunus Kartaca Havalimanı sivil ve tarifeli uçuşlara tamamen ev sahipliği yapmaya başlamıştır. İlk sefer ise Tunus'tan Paris'e icra edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında da bu havalimanı çok önemli olaylara şahitlik etmiştir. üstelik bu olayların süjeleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri de yer almaktaydı. Bu havalimanını modern terminal binası ise 1997 yılında hizmete girmiş bulunmaktadır. Tunus ucuz uçak bileti fırsatlarını Biletall.com'dan yakalayan kişiler, gezilerine bu havalimanından başlayacaktır.

Bu havalimanı içerisinde yer alan çok sayıda imkan mevcuttur. Tunus uçak biletleri işlemlerini Biletall.com'dan tamamlamış olan kişiler, bu imkanların tümünden istifade edebilirler. Aynı zamanda havalimanı içerisinde yer alan müesseselerin çalışma saatleri de değişkenlik arz edebilir. Hal böyle olunca da Tunus uçak saatleri konusunda net bir hesap yapılmalı ve istifade edilmesi mümkün olan imkanların tam olarak bilinmesi gerekmektedir.

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe de son derece yakındır. Havalimanı, Tunus şehrine 7 kilometre kadar uzakta yer almaktadır. Bulunduğu yer ise Tunus şehir merkezinin bir miktar dışında kalan Kartaca şehridir. Havalimanı şehre uzak olmadığından dolayı sadece 15 dakikalık bir sürüş mesafesi ile ulaşılması mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda günde birden fazla firma tarafından birden fazla uçuş olduğu için de Biletall.com'dan Tunus uçak bileti fiyatları net olarak görüntülenebilecektir.

Bu şehre hava yolu ile ulaşmak isteyenler en ucuz Tunus uçak bileti için Biletall.com'da gerekli araştırmaları son derece rahat bir şekilde icra edebilirler. Akabinde havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için birden fazla araç seçeneği mevcuttur.

Tunus ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için ekonomik yol şüphe yok ki toplu taşıma araçlarıdır. Toplu taşıma araçları, havalimanı binasının hemen karşısında yer alan duraktan hareket etmektedir. Ancak bu otobüslerin saatlerini tam olarak hesap edebilmek için de Tunus saat farkı eksiksiz olarak hesaba katılmalıdır.

Havalimanı çıkışında mutlak suretle taksimetre ile çalışmakta olan taksilerden yana tercih kullanılmalıdır. Aksi halde taksilerin dolandırıcılık ve hile gibi olaylarına maruz kalınması söz konusu olabilir. Aynı zamanda taksiciler ile pazarlık yapılmasında da yarar vardır. Buna rağmen fiyatlar son derece makuldür.

Tunus Kartaca Havalimanı içerisinde araç kiralamak için sunulan seçenek sayısı birden fazladır. Bunlar arasında pek çok ülkede faaliyet göstermekte olan ünlü firmalar da yer almaktadır. Nihayetinde bu araç kiralama ofisleri ile bazı hava yolu firmaları da ortaklık kurmuş olabilirler. Tunus uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılırken aynı anda araç kiralama hizmetinden istifade edilmesi de söz konusu olabilir.

Tunus yerel halkı, bu şehirde sık tramvayları kullanmaktadır. Tunus uçak seferleri hakkında detaylı bilgi ise Biletall.com'dan elde edilebilecektir. Tramvaylar beş ayrı hat ile şehirde hizmet vermektedir. Buna ek olarak tramvaylar vasıtası ile şehrin neredeyse her noktasına da ulaşılabilir. üstelik fiyatları da son derece ekonomiktir. Tek binişlik tramvay bileti için 0,5 Dinar ücret talep edilmektedir.

Tunus Kartaca Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white