Valencia Havalimanı Uçak Bileti

26co

parçalı az bulutlu

22 Mayıs 20:28

Havaalanı

IATA

ICAO

Valencia Havalimanı VLC LEVC

Valencia Havalimanı Hakkında Bilgi

İspanya'nın en kalabalık 3. şehridir ve İspanya'nın en büyük limanına sahiptir. Katalan bölgesinde bulunmakta ve Comunidad Valenciana özerk bölgesinin başkenti durumundadır. Şehir Romalılar tarafından M.ö 138 yılında kurulmuş, anlam olarak güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Romalılar ve birçok kültürün yaşadığı bir şehirdir. 714 yılında Arap hakimiyetine geçmiş ve uzun yıllar Müslüman toplumların yaşadığı bir şehir olmuştur. Aragon Kralı tarafından 1238 yılında fethedildikten sonra şehir tekrar Hristiyanlaştırılmış, Valencia Krallığı kurulmuştur.

15. yüzyılda gelişmeye başlayan şehir Amerika keşfinden sonra ekonomik krizler ile boğuşmuştur. 19. yüzyıldan sonra tekrar ekonomik gelişme sağlayarak İspanya'nın en önemli şehirleri arasına girmiştir. Valencia'da tarihi binalar ve modern mimari yapılar bulunmaktadır. Turizm açısından görülmesi gereken şehirlerarasındadır. Her mevsim şehrin ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Avrupa turu planlayanlar Valencia'yı görmeyi düşünüyorlarsa Valencia uçak bileti rezervasyonlarını erkenden yapması gerekmektedir.

1927 yılında İspanyol mimarlar tarafından yapılan havaalanı, ilk yapılış amacı deniz uçaklarının kullanılmasıdır. 1933 yılında normal sivil uçakların kullanımına açılan Valencia havaalanı hava yolculuğunda büyük önem taşımaktadır. 1960 yılında terminal binasına kavuşmuştur. 1983 yılında yapılan yenilikler ile havaalanı terminal binası tamamen güneş enerjisi ile çalışır duruma getirilmiştir. Dünyanın birçok ülkesi ile birlikte, İngiltere, İtalya, Fransa ülkelerinin birçok şehrine direk uçuşlar yapılmaya başlamıştır. Valencia Havalimanı'ndan her yıl ortalama 6 milyon yolcu taşınmaktadır. İspanya'nın nüfus bakımından 3. kalabalık şehri olan Valencia turu düşünenler Valencia ucuz uçak bileti teminlerini Biletall.com'dan gerçekleştirebilmektedirler.

Sorunsuz olarak seyahat yapmayı düşünen yolcular Valencia uçak biletleri işlemleri ardından havaalanında bulundukları süre içerisinde, havaalanında bulunan tüm hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirler. Valencia uçak saatleri seyahat edilecek ülke ve kente göre değişmektedir. Tüm uçuşlar saatinde yapılmaya çalışılmaktadır. Valencia Havaalanı'nda bulunan lokantalarda tüm Avrupa ülkelerine ait lezzetler bulunmakta ve İspanya mutfağının en güzel yemekleri sergilenmektedir. Seyahat sonrasında Valencia havaalanında bulunan birçok alışveriş merkezinden sevdiklerinize özel hediyeler alma imkanınız bulunmaktadır.

Kablosuz internet hizmeti ile rahatlıkla internet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca havaalanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmakta ve toplu taşıma araçları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tüm yolculara ulaşım için tüm ulaşım alternatifleri sunulmakta, yolcu kendi isteğine göre ulaşım şeklini belirleyerek istediği yere gidebilmektedir. Valencia seyahati yapacaklar ya da Valencia'dan uçak ile ayrılacak olan yolcular Valencia uçak bileti fiyatları hakkında geniş bilgileri Biletall.com'da detaylı olarak bulabilmektedir.

Valencia'ya ticaret, eğitim ya da turizm amaçlı gitme isteyenler en ucuz Valencia uçak bileti ihtiyaçlarını Biletall.com'dan kolaylıkla karşılayabilmektedirler. Valencia Havaalanı İspanya'nın 10. en kalabalık havalimanıdır. Havaalanınd

Valencia Havaalanı'ndan şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyenler, terminal binası önünde bulunan 150 numaralı otobüs ile seyahatlerini yapabilirler. En ekonomik ulaşım seçeneklerindendir. Metro'yu tercih eden yolcular ise 3 numaralı hattı kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. Valencia ile ülkemiz arasında 1 saatlik zaman farkı bulunduğu için Valencia ziyaretinde bulunan yolcular Valencia saat farkı sorunu yaşamayacaklardır. Valencia ülkemize göre 1 saat geridedir.

Valencia Havaalanı'ndan şehir merkezine ulaşımın en kolay olduğu seçenek taksidir. Havaalanı şehir merkezine yakın olduğu için ücret olarak da fazla bir yük getirmemektedir. taksi ücretleri saat 0700 ile 21:00 saatleri arasında indirimli tarifeler ile çalışmaktadır. Saat 21:00'den sonra taksi ücretleri artış göstermektedir. Havaalanından şehir merkezinde gitmek istediğiniz adrese ne kadar taksi ücreti tutacağı hakkında taksiye binmeden taksi şoföründen bilgi alabilirsiniz.

Avrupa Birliği ülkesi olan İspanya'nın tüm şehirlerini gezmeyi düşünüyorsanız. Valencia Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra araç kiralayabilir ve tüm seyahatinizi bu araç ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Valencia seyahatinizi daha ekonomik olarak yapmayı planlıyorsanız Valencia uçak bileti rezervasyon işlemlerini daha erken tarihlerde yaparak ucuz bilet satın alabilirsiniz.

Ticaret ve tarihi yerler merkezi olarak bilinen Valencia'ya seyahatler öncesinde Valencia uçak seferleri hakkında detaylı bilgileri Biletall.com'dan rahatlıkla edinebilmektesiniz. Ayrıca havaalanı ile şehir merkezi arası ve şehir merkezi ulaşım seçenekleri hakkında da bilgiler bulabilmektesiniz.

Valencia şehir merkezinde birçok noktaya ulaşım için en iyi alternatif otobüsler gösterilmektedir. Otobüsler diğer ulaşım araçlarına göre daha ekonomiktir. Normal yolcular için bir bilet 1,5 Euro iken indirimli kullananlar için ise 1 Euro olmaktadır.

Valencia Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white