Vancouver Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Vancouver Havalimanı YVR CYVR

Vancouver Havalimanı Hakkında Bilgi

Kanada yüzölçümü olarak dünya genelinde Rusya'dan sonraki ikinci büyük ülke olarak bilinmektedir. Birçok anket doğrultusunda Kanada'nın en yaşanabilir ülke olduğu doğrulanmıştır. Suç oranı düşük, kültürel zenginliğe sahip ve genel olarak mimaride ve eğitimde oldukça ileri standartlara sahip bir ülkedir.

Vancouver, Kanada'nın bilinen en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kanada'nın kuzey kesiminde yer almaktadır ve Pasifik Okyanusu'na olan yakın konumu sayesinde liman kenti olarak anılmaktadır. Yaşanılacak en iyi kentlerden bir tanesi olması nedeniyle, eşsiz güzelliklere sahiptir. Parklar, müzeler, sanat galerileri ve doğal güzellikleriyle birlikte unutulmaz bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden Kanada'ya bir tatil planlıyorsanız, Vancouver kenti en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Kuruluşu 1700'lerin sonunda gerçekleşen bu kenti ziyaret etmeniz, Kanada uçak bileti alarak mümkün olabilecektir. Kentin eşsiz güzelliklerini de buraya gerçekleştireceğiniz ziyaret sonucunda keşfedebileceksiniz.

1929 senesinde Vancouver şehrinde bulunan çim pist, havacılık işlemlerinde kullanılmak amacıyla yeniden düzenlenmiş ve Vancouver Havalimanı'nın ilk yapılanması bu tarihte başlamıştır. Daha sonra İkinci Dünya Savaşı esnasında orijinal terminalin büyük bir kısmı tamamlanarak federal güçlerin kullanması için Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'na kiralanmıştır. Fonların yardımıyla havalimanı büyük oranda günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur.

Vancouver Havalimanı'ndaki ana terminal binası 1968'de yapılmıştır ve o günden günümüze kadar iç ve dış hat seferlerinin oluşturulacağı terminaller eklenerek genişletilmiştir. Toplamda 3 terminale sahip olan Vancouver Havalimanı'nda iç hatlar, dış hatlar ve güney terminaline yer veriliyor. Türkiye'den Kanada ucuz uçak bileti alarak Vancouver Havalimanı'na dış hatlardan giriş yapabileceksiniz. Biletinizi Biletall.com'daki farklı seçeneklerin bir araya getirildiği aramalarla kolaylıkla bulabilirsiniz.

Biletall.com'un her bütçeye uyan Kanada uçak biletleri ile ekonomik bir seyahat gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca seferleri karşılaştırarak hangi havayolu firmasının ne kadar fiyata Vancouver'a uçtuğunu görebildiğiniz için, bilet fiyatlarının her bütçeye uyum sağlaması söz konusudur.

Kanada uçak saatleri tahmini varış süreleriyle havalimanına inmenizi sağlar. Havalimanının genel yapısı üç terminalden oluştuğundan Türkiye'den Vancouver Havalimanı'na ulaştığınızda girişiniz dış hatlardan sağlanacaktır. Kanada içindeki seyahatlerinizde iç hat seferleriyle Vancouver Havalimanı'na girebileceksiniz. Havalimanının farklı servis özelliklerine yer vermesinden dolayı büfeler, restoranlar gibi yemek yenebilecek alanlar bulabilirsiniz. Ayrıca alışverişlerinizi havaalanında başlatarak sevdikleriniz için özel armağanlar alabilirsiniz.

Kanada uçak bileti fiyatları Biletall.com'da bütçenizi zorlamaz ve güncel fiyatlarla en iyi uçuşları bulabilirsiniz.

Vancouver Havalimanı Kanada'daki 3. büyük şehir olan Vancouver'da bulunmaktadır. En ucuz Kanada uçak bileti için Biletall.com'un aramalarını kullandığınız zaman, kampanyalı fiyatlara ulaşabileceksiniz.

Metro, otobüsler gibi toplu taşıma araçlarının yardımıyla Vancouver Havaalanı'ndan şehre varabileceksiniz. Vancouver'da SkyTrain adı verilen bir metro ağı vardır ve büyük bir bölgeyi kapsamaktadır. Ayrıca Vancouver hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgilerden bir tanesi, Kanada saat farkı bulunmasıdır. Havalimanına indiğiniz anda saatinizi 10 saat geri alırsanız, şehri gezerken zaman sorunu yaşamazsınız.

Vancouver Havalimanı'nın şehre ulaşım hususunda kullanılabilecek diğer vasıtaları taksilerdir. taksilerin ulaşım ücretleri Vancouver'da yüksek fiyatlara yer vermekte olduğundan. konuklar taksi firmalarını sık tercih etmemektedirler. Ancak konforlu bir ulaşım için taksileri tercih etmek elbette ki mümkündür.

Vancouver'ın araç kiralama hizmetleri de taksiler gibi sık tercih edilmemektedir. Bunun nedeni de yüksek fiyatlar belirlenmesi olarak görülüyor. Tatil için ayırdığınız bütçe fazlaysa ve rahat bir ulaşımla Kanada'daki tatilinizi geçirmek istiyorsanız. o zaman araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Kanada uçak bileti rezervasyon ile bu servisleri inceleyebilirsiniz.

Kanada uçak seferleri hususunda araştırma gerçekleştiren konuklar, Vancouver'da ki ulaşım imkanlarını öğrenerek gezilerini planlayabilmektedirler. Böylelikle hem seyahatler ucuza mal olmaktadır hem de kendiniz ve sevdikleriniz için alacağınız armağanlara daha geniş bir bütçe ayırabilmektesiniz.

Vancouver'da ekonomik yolculuklar yapmanın anahtarı, toplu taşıma araçlarını tercih etmeniz olacaktır. Bu araçlar oldukça ekonomiktir ve tek kişi olarak seyahat etseniz de, ailenizle birlikte bir tatile çıkmış olsanız da en ucuz maliyeti size sunacaklardır. Bu durumda şehirdeki gezilerinizin maliyeti düşük olur ve tatil bütçenizden size harcamalarınız için daha yüksek tutarlar kalır. Şehir içi ulaşımlardaki metro ve Otobüslerde standart fiyatlara yer verilmektedir. Böylece Otobüs ile 2 USD fiyata ve metro ile 2,75 USD'ye seyahat edebilirsiniz. Metroda gidilecek yere göre fiyatlar 5,50 USD'ye çıkabiliyor. Ayrıca çocuk ve yaşlı yolcular için imtiyazlı olan 1,75 USD'lik fiyatlar bulunmaktadır.

Vancouver Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white