Vnukovo Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Vnukovo Havalimanı VKO UUWW

Vnukovo Havalimanı Hakkında Bilgi

Moskova'yı gezip dolaşmak için en iyi aylar mayıs ve hazirandır çünkü diğer aylarda şehrin sert bir iklimi vardır. Temmuz-ağustos aylarında ise fiyatlar biraz daha yüksektir.

Moskova, Rusya'nın başkentidir. Tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Moskova'nın en çok bilinen özellikleri arasında sanatsal aktivitelerin yoğunluğu da yer alır. Klasik müzikte Moskova Avrupa'nın öncü şehirlerindendir. Moskova'nın gece hayatı da canlıdır ve birçok eğlence mekanı bulunur.

İlk kez 1962 yılında ticari amaçlı uçuşlara açılmıştır. Daha çok kargo uçuşları yapılırken 1964'te ise yolcu seferleri başladı. Domodedevo Havaalanı 1980 yılında uluslararası statü kazanmıştır. 1992 yılında ise kargo terminali açılmıştır. 1995 yılına gelindiğinde ise yeni bir uluslararası kalkış alanı açılmıştır. 1996 yılında ise havaalanı özel bir firmanın yönetimine geçmiştir.

2002 yılında Dododedovo, bir İngiliz dergisi tarafından yolcu trafiğinin en yüksek olduğu havaalanı olarak gösterildi. 2004 yılında ise terminal binası genişletildi. Yolcu sayısı ve uçuş trafiği sürekli artış gösteren Dododedovo Havaalanı, benzersiz bir video gözetim sistemini 2015 yılında devreye soktu. Bu sistemin teknik özellikleri ise oldukça üst düzeydedir.

Dododedovo Havaalanı, merkeze göre güneydedir. Birçok araç ile havalimanına gidilebilmektedir. Gidiş süresi kullanılan araca ve güzergaha göre değişkenlik gösterebilir. Moskova'nın metroları meşhurdur.

Yolcular tesislerde aradıkları birçok şeyi bulabilirler. İtalyan kafesi, özbek restoranı ve İrlanda barı oldukça dikkat çekmektedir. çocuklara ise oyun alanında deneyimli bakıcılar eşlik ederler. Alışveriş için seçenekler fazladır. Dododedov terminal sayısı iç ve dış hatlar olmak üzere iki tanedir. İki bina arasındaki mesafe uzak değildir.

308 numaralı otobüs ile güneyde bulunan metro istasyonuna gitmek isteyenler için özel sefer düzenlenmektedir.

Havaalanında özel taksi masaları bulunmaktadır. Bu masalar hem iç hatlar hem dış hatlar yolcu salonunda bulunduğu gibi aynı zamanda ortak alanda da yer alır. Merkeze seyahat ücretleri sabittir ve masalara ödenir.

Tren ve hızlı tren seçenekleri mevcuttur. Her iki tren için de istasyon havaalanındadır.

Moskova'nın trafiği metroyu en popüler şehir içi ulaşım aracı yapmıştır. Moskova'da en çok tercih edilen araç metrolardır. Yer üstünden giden araçlar genellikle uzun sürede varacakları yere ulaşabilmektedirler. Moskova metrosu mimari olarak da oldukça etkileyicidir. Biletlerinizi tek geçişlik alabileceğiniz gibi daha fazla sayıda geçiş içerecek şekilde de temin edebilirsiniz. Bilet ücretlerinde mesafe göz önünde tutulmamaktadır.

Vnukovo Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white